Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2404 of /homepages/25/d199835659/htdocs/FloridaTurkGazetesi/includes/menu.inc).

Çankaya Belediyesinin Sergisine Katılan Vekiller

Sayın Albayım,

İltifatınıza ve verdiğiniz önemli bilgilere teşekkürler. Vaziyetin durumunu 2.11.15 te dagıttıgım duyuruda şöyle bir paragrafla özetlemiştim:


Verdiğiniz bilgiler teşbihimi teyit ediyor ve maalesef Kriptolar yalnız yurt dışında değil, yurdumuzun içinde de bizi bütün bu yalanlarla bastırmaktadırlar. Yolladıgınız listeye "bonus" ek olarak, diyaspora Ermenilerinin içimizdeki hainlere ait hazırladıkları biyografileri ekliyorum. Albayım, biz ne bilgi ne de eylem birliğindeyiz... Osman Kavala gibi babasının servetini batıran bir etik ve tarih bilgisi yoksunu, kalkıp ne komple kumpasları içimizde kuruyor?...Ve çok şükür salak milletvekillerimiz ve eski bakanlarımız da bunlara katkıda bulunacak kadar gaflet içinde arzı endam etmektedirler..
SSS SSA
_____________________________________________________________________________________________________________________________________

Çankaya Belediyesinin desteklediği “Bir Ermeni Ailesinin Yitik Geçmişine Tanıklıklar; Dildilian Kardeşlerin Objektifinden” isimli Sanat etkinliği görüntüsü altında yapılan, sözde soykırım taraftarlığı faaliyeti ile ilgili kaygılarınızda çok haklısınız.

Sizlere söz konusu faaliyetin altyapısı konusunda aşağıdaki bilgileri aktarmanın yararlı olacağını değerlendiriyorum:

Söz konusu etkinlik Ermenistan Ermenileri ve Türkiyedeki Kriptolar tarafından ortaklaşa yürütülen Repair Future (Geleceği Onarmak) adlı proje kapsamındaki etkinliklerden sadece birisidir.

Repair Future Projesi:

Repairfuture’un kendi web sitesinde[1]: projenin Fransız-Ermeni sivil toplum kuruluşu "Yerkir Europe" tarafından hazırlanan "REPAIR – Ermeni-Türk internet platformu" projesi olduğu, Türkiye’den Anadolu Kültür’ün ortaklığıyla yürütüldüğü ve Projenin Türkiye, Ermenistan ve Ermeni diasporası sivil toplumlarından farklı aktörlere söz vererek Ermeni-Türk meselesine dair çeşitli görüşlerin tartışılmalarına imkân sağlamayı amaçladığı belirtilmektedir.

Projenin Yayın yönetmeni: Armen Ghazarian ("Yerkir Europe", Fransa), Yayın komitesi: Osman Kavala (Anadolu Kültür Yönetim Kurulu Başkanı), Vahan Kepenekian (Fransız Ermeni sivil toplum kuruluşu Yerkir Europe Başkanı), Burçin Gerçek (Türkiye editörü) ve Lilit Gasparyan’dan (Ermenistan editörü) oluşmaktadır[2].

Projenin ortağı ve destekçileri ise Yerkır Europe, Region Phone Alpes, Kalust Gülbenkyan Vakfı ve Anadolu Kültür adlı kuruluşlardır.

Formun Altı

Repair Future’da yer alan makalelere bakıldığında bunların büyük bir kısmının “Türkiye’nin Ermenilere soykırım yaptığı ve soykırım yaptığını kabul etmesi gerektiği”, “Ermenilere tazminat ve toprak verilmesi”, Kürt hakları, Süryani hakları, Alevi hakları, Rum hakları, Ermenilerden özür dilenmesi gerektiği gibi konulara odaklandığı, bunların yanı sıra Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu bölgesinde eski BDP(yeni DBP) ve HDP’li Belediye Başkanları tarafından yürütülen bölücülük faaliyetlerinin ve Türkiye’yi soykırımla suçlayan faaliyetlerin propagandasının yapıldığı görülmektedir.

Maalesef Repair Future’da Türkiye’yi soykırımla suçlayan ve Kürt-Ermeni-Rum-Alevi-Süryani ayrımcılığını destekleyen yazarların büyük bölümü Türk adı ve soyadı taşıyan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarıdır. Sadece son bir yıl içinde Repair Future’da yazıları yayımlanan “Türk” vatandaşı yazarların bir özeti aşağıda verilmiştir:

Burçin Gerçek (Repair Future’un Türkiye editörü, gazeteci),
Cengiz Aktar (Siyaset Bilimi profesörü, Hrant Dink Vakfı yönetim kurulu üyesi ve Taraf gazetesinde köşe yazarı),
Ahmet İnsel (Paris 1 ve Galatasaray Üniversitelerinde iktisat profesörü, İletişim Yayınları yöneticisi ve Radikal gazetesinde köşe yazarı),
Mensur Akgün (İstanbul Kültür Üniversitesi Global Political Trends Center (GPot) yöneticisi),
Diba Nigar Göksel (Turkish Policy Quarterly genel yayın yönetmeni),
Ali Bayramoğlu (Siyaset bilimci, Yeni Şafak gazetesi yazarı),
Tanıl Bora (Yazar),
İrfan Aktan( Gazeteci),
Ayşe Hür (Araştırmacı, Radikal gazetesi yazarı),
Feyyaz Kerimo( Yazar ve öğretmen)

Anadolu Kültür :

Repair-Future Projesinin Türk ayağını teşkil eden Anadolu Kültür ise kendi web sitesinde projeyi destekleyen aşağıdaki kuruluşlara teşekkür etmektedir:Ayrıntılar

Anadolu Kültür Sanat

Açık Toplum Vakfı

Almanya İstanbul Başkonsolosluğu

British Council

Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu

Chevron

Chrest Foundation

The Cristensen Fund

Stichting DOEN

DVV International

Eurasia Partnership Foundation

Eurimages Fund

European Commission

European Cultural Foundation

Garanti Bankası

Global Dialogue

İstanbul Goethe Enstitüsü

Kalust Gülbenkyan Vakfı

Hasna

Heinrich Böll Stiftung Derneği

Hollanda MATRA Programı

Avrupa Kültür Başkenti İstanbul 2010

İsveç İstanbul Başkonsolosluğu

Stiftung Mercator

Mimeta Center for Culture and Development Norway

Mondriaan Stichting

Charles Stewart Mott Foundation

Norveç Büyükelçiliği

OSI Assistance

Plato Danışmanlık Ticaret A.Ş

Prince Claus Fund for Cultur and Development

Robert Bosch Stiftung

Sida

Swiss Academy for Development

Tranzit

Counterpart International

Anadolu Kültür; yürüttüğü kültürel faaliyetler kapsamında; Ermeni kültürel mirasını yansıtan performansları ve etkinlikleri, Kürt sinemasını desteklemeye yönelik gösterim ve tartışmaları, çift dilli çocuk kitaplarının basım ve dağıtımını ve benzeri faaliyetleri saymaktadır.

Anadolu Kültür, Güneydoğu Anadolu bölgesinde Ermenilerin hak iddia ettiği iller başta olmak üzere aşağıda gösterilen illerin tamamında ve özellikle Kriptolar ve Kürt ayrılıkçı gruplar arasında faaliyet göstermektedir:

Adana, Afyon, Ankara, Antakya, Antalya, Artvin, Bartın, Batman, Bursa, Çanakkale, Diyarbakır, Edirne, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hakkâri, İstanbul, İzmir, Kars, Kayseri, Konya, Kütahya, Malatya, Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Tunceli, Şırnak ve Van.

Çankaya Belediyesi ev sahipliğinde yürütülen etkinlik Repair Future’un Türkiye bölümünü temsil eden Anadolu Kültür’ün yüzlerce faaliyetinden sadece birisidir.

Anadolu Kültür’deki Türk adı ve soyadı taşıyan “Türk”ler Taşnaksutyun’un ABD temsilciliği tarafından kaleme alınan ve Karadeniz’den de çıkış ihtiva edecek şekilde Türkiye’den 19 vilayetin Ermenistan’a verilmesini, ayrıca Türkiye’nin Ermenistan’a toprağın yanı sıra maddi tazminat ödemesini ve Türk ders kitaplarına Türklerin Ermenilere soykırım yaptığını kabul eden ifadeler yazarak Türk öğrencilere okutmasını talep eden 22 Haziran 2014 tarihli Montebello Bildirisini de Türkçeye çevirerek Anadolu Kültür’ün web sayfasına yüklemişlerdir.

Anadolu Kültür’de görev yapan “Türk”lerin kripto Ermeni olduklarının ispatlanması, bu husus kendileri tarafından açıklanmadıkça hukuki açıdan sıkıntı yaratacak bir durumdur.

Yukarıda belirtilen Repair Future ve Anadolu Kültür kapsamındaki faaliyetler Ermeni ve “Türk”lerin birlikte yürüttükleri faaliyetlerdir. Ancak bazı sanatçı ve yazarlar bununla da yetinmemekte ve doğrudan Ermeni basınında Türkiye’yi ağır şekilde eleştiren ve Ermeni tezlerini destekleyen makaleler yayımlamakta, Ermenistan’da ve diğer ülkelerde konferanslar vermekte ve çeşitli etkinliklere katılmaktadır.

The Armenian Weekly, sözde Türklerin yazı, konferans ve etkinliklerine geniş şekilde yer vermekte ve bunların çalışmalarını Türkiye’nin eleştirilmesinin ve baskı altına alınmasının aracı olarak kullanmaktadır. Ayşe Günaysu, Taner Akçam, Ümit Kurt “The Armenian Weekly”nin yazar kadrosunda yer alan Türk adı ve soyadı taşıyan yazarlardan bazılarıdır. Bunların Türkiye’ye yaptıkları hakaretler ve iftiralar Ermenilerin yaptıkları hakaretlerden daha yıkıcıdır ve bunların makalelerini kalp krizi geçirmeden okuyabilmek oldukça zordur.

Benim bu konuları içeren İngilizce bir makalem düzeltme aşamasındadır. Yayınlanması için Ermeni meselesinde tarafsız davranabilecek bir dergi bulabildiğim takdirde muhtemelen önümüzdeki 2 ay içinde yayınlatılmasına çalışacağım. Yayımlandığında sizlere de bilgi vermeye çalışacağım.

Bu konuda gereken hassasiyeti gösteren Sn. Şükrü Server Aya büyüğümüz başta olmak üzere tüm arkadaşlarımıza şükranlarımı sunarım.

Dr. E. Kur.Alb.Ömer Lütfi Taşcıoğlu

[1] Repair-Geleceği Onarmak, http://www.repairfuture.net/index.php/tr/İndirilme Tarihi: 14.12.2014
[2] Repair-Geleceği Onarmak, http://www.repairfuture.net/index.php/tr/İndirilme Tarihi: 14.12.2014

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact