Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2404 of /homepages/25/d199835659/htdocs/FloridaTurkGazetesi/includes/menu.inc).

Şehit diplomatlar Los Angeles’ta anıldı

ABD'de şehit edilen Türkiye'nin Los Angeles Başkonsolosu Mehmet Baydar ve Konsolos Bahadır Demir anıldı

 

Şehit diplomatlar Los Angeles’ta anıldı

Bununla Paylaş:

FacebookTwitterWhatsAppEmailFacebook MessengerPaylaş

California’nın Los Angeles kentinde, 27 Ocak 1973 tarihinde Santa Barbara’da Ermeni Gurgen (Karakin) Yanikyan tarafından şehit edilen Türkiye’nin Los Angeles Başkonsolosu Mehmet Baydar ve Konsolos Bahadır Demir anıldı.

Baydar ve Demir’in anısına isimleri verilen Türkiye’nin Los Angeles Başkonsolosluğu konutunda başlayan törenlere Los Angeles Başkonsolosluğu çalışanları ile Türk toplumunun üyeleri katıldı.

Tören şehitler için bir dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Başkonsolos Can Oğuz, 1973 yılında ASALA ve Ermeni terörüne verilen ilk şehitlerimiz olan Başkonsolos Baydar ve Konsolos Demir’den sonra terörün birçok diplomatımızı ve ailelerini hedef aldığını, acıların derin olduğunu ve görevlerinin şehitlerin aziz hatıralarını yaşatmak olduğunu belirtti.

Ermeni terör örgütlerinin saldırılarında 31 Türk diplomat, devlet görevlisi ve aile bireyleri şehit edilmişti.

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact