“Davutoğlu’ndan skandal itiraf!”

“Davutoğlu’ndan skandal itiraf!”

  Eski Başbakan Davutoğlu’nun ‘Terörle mücadele konusunda defterler açılırsa birçok kişi, insan yüzüne çıkamaz’ açıklamasının ardından harekete geçen HDP, TBMM’de Araştırma Komisyonu kurulmasını istedi    

  AK Parti’nin 18’inci kuruluş yıl dönümü programına davet edilmeyen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu Sakarya’da konuştu. İtiraf niteliğinde açıklamalarda bulunan Davutoğlu, bir süredir muhalefet ettiği AK Parti’ye yönelik eleştirilerini sürdürdü.

  Eski defterler açıldığı takdirde kendisini eleştirenlerin insan içine çıkamayacaklarını ifade eden Davutoğlu, şunları söyledi: “Terörle mücadele konusunda defterler açılırsa birçok insan insan yüzüne çıkamaz. Bizi bugün eleştirenler insan yüzüne çıkamaz açık söylüyorum. Neden mi? Gelin hafızanızı bir yoklayın. İleride bir gün Türkiye Cumhuriyeti tarihi yazıldığı zaman, eminim en kritik dönemlerden, birkaç aydan biri 7 Haziran ile 1 Kasım arasındaki dönem olarak yazılacaktır. Başbakanlık görevini aldığım zaman -bunu izah etmek zorundayım, kampanya dolayısıyla bu soruları aldığım için- 6-8 Ekim olayları oldu. O olaylar esnasında çözüm süreci adı altında Türkiye’nin kamu düzeninin nasıl yerle bir edildiğini görme imkanı bulduk.”

   

  Bu açıklamalardan kısa süre sonra HDP, bir önerge vererek Davutoğlu’nun ‘Terörle mücadele konusunda defterler açılırsa birçok kişi, insan yüzüne çıkamaz’ açıklamasının incelenmesi amacıyla TBMM’de Araştırma Komisyonu kurulmasını istedi.

  Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

  FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

  WebTrafik istatistikleri
  3000 aylık sayfa görüntüleme
  Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

  200x300 pixel banner: aylık $150
  Link: aylık $50

  Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
  http://www.floridaturkgazetesi.com/contact