“Kandırıldık” diyorlar ama Atatürk’ü kandıramıyorlar!..

TÜRKİYE Cumhuriyeti öylesine şamar oğlanına döndü ki... Sormayın gitsin... Eğer sorarsanız, biz de Türkiye’nin başına gelenleri tek tek anlatırız... Örneğin Rus uçağının düşürülmesinin ardından yapılan acemi açıklamaların arifesinde yalan – yanlış politikasız siyasetin Türkiye’yi nasıl da buralara getirdiğini unutmadığımız gibi... Gerçi unutanlar AKP kanadında bir hayli fazla... Neden mi?.. Biat kültürüyle beslendikleri için nasıl bir siyaset yapacaklarını şaşırmış durumdalar. Aslında siyaset yaptıklarını sanıyorlar, ama yapamadıkları gibi, kandırıldıklarını bir türlü kabul etmiyorlar. Ama saklayamıyorlar da... Neden mi?.. Çünkü yalaka basının o iğrenç politikasıyla (kendilerine biat etmiş) bazı Türk halkını kandırabiliyorlar... Ama yurt dışındaki politik manevralarını asla affetmeyen yabancı basının yalakasızlığına hükümranlık yapamadıkları için hüsrana uğruyorlar... Ama nafile... Ne yapsalar, ne etseler dışarıdaki tarihi hatalarının üstünü örtemiyorlar.

PARALEL DEVLET YAKIŞTIRMASIYLA TÜRK HALKINI KANDIRIYORLAR... AMA KANMAYANLARI BİR TÜRLÜ KANDIRAMIYORLAR... YİNE KANAN KENDİLERİ OLUYOR... NASIL MI?.. Fetö şerefsiziyle yıllarca dirsek temasıyla yola çıkanlar... Bugün “Ona yaklaşanları şikayet edin, hemen hapse atalım” gibisinden uyarılarla Türk halkının karşısına masumiyet zırhıyla çıkanlar... Nedense AKP vekillerinin biat kültürüyle (adeta Hac kapısı yaptıkları) Fetö’nün Amerika’daki karargahında, darbe elebaşısının etrafında onlarca poz vererek resimleri basına yayınlatıyorlardı... Bugün ise bunları görmezden gelen iktidarın halka “Şikayet edin, tutuklayalım” açıklamasının ne kadar samimi veya ne kadar ciddi olduğunu varın siz düşünün... Alın size bir kandırmaca... Ama nedense burada kanmıyorlar.. Hatta, kendi ifadelerinin basında kol gezdiği sözlerini hatırlatırsak, varın siz düşünün bunların bu konudaki ciddiyetini... Alın size, iktidarın basına yansıyan ifadelerini:

METHİYELER YAPILIRKEN, KİM KİMİ KANDIRIYORDU ACABA?.. HADİ BİR DÜŞÜNÜN BAKALIM... İYİ DÜŞÜNÜRSENİZ İŞİN İÇİNDEN ÇIKACAĞINIZI TAHMİN ETMEK ZOR DEĞİL... PARALEL BİZİ KANDIRDI DİYORLAR, AMA... “Gelin artık, bitsin bu hasret” diyen kimdi?.. Babam mıydı?.. DEVLETE SIZMIŞLAR UYARISINA, “Buna kargalar bile güler” diyen kimdi?.. Babam mıydı?.. DİKKAT EDİN, BUNLAR SİZİ KANDIRACAK UYARIMIZA, SANKİ BİR ŞEY OLMAMIŞ GİBİ, “Bu yapı 11 yıldır bizimle. Biz yarattık!” diyen kimdi?.. Babam mıydı?.. GÜLEN BİZE YOL GÖSTERİYOR diyen AKP’nin silahşörünün “Fetö önümüzü aydınlatıyor” diyen kimdi?.. Babam mıydı?.. YİNE AYNI KİŞİNİN, “Başbakan selamlarını gönderdi... Bir emirleri olur mu?.. Öğren dedi” diyerek Fetö’nün masumiyetini ispatlamaya çalışan kimdi?.. Babam mıydı?.. KENDİNİ YAZAR SANAN SAHTE KALEMŞÖRün, “AKP döneminde cemaat 15 kat büyüdü” diyen kimdi?.. Babam mıydı?.. CEMAATİN ELİNİ RAHATLATMA AÇISINDAN “Ne istediler de vermedik!..” diyen kimdi?.. Babam mıydı?.. Meclis Genel Kurulu’nda GÜLEN’E ÇETE DİYEN MUHALEFETE esip yağarak, “HAKSIZLIK EDERSİNİZ” diyen kimdi?.. Babam mıydı?.. ANKARA’nın merkezinde oturan belediye yetkilisinin, “HOŞGÖRÜNÜN, DİYALOĞUN VE BARIŞIN SİMGESİ” diyerek orta yerde bağıran kimdi?.. Babam mıydı?.. Herhalde babam değildi... Öyle değil mi?.. Peki bunlar neden tutuklanmıyor?.. Niçin ortalarda halâ dolaşıyorlar?..

ATATÜRK’LE SAVAŞTILAR... ATATÜRK’ÜN HEYKELLERİYLE KAVGA ETTİLER... AMA BİR TÜRLÜ ATATÜRK’Ü KANDIRAMADILAR... AMA ONUN DEDİĞİNE GELDİLER... Rus uçağının düşürüldüğünde “Ben söyledim düşürün diye” ifade ederek böbürlenen ve bunu dünya kamuoyuna servis eden üst düzey yetkililerimiz... Akabinde Rusya’nın sert politikasıyla Türk savaş uçaklarının burunlarının bile sınır ötesine çıkartamadıklarını gördüğünde, “Bunu paralel yaptı” diyerek üstlerinden attıkları dış politikaya ne demeli?.. Düşünün, 100 yıl öncesinden büyük Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, taaa o zamandan, “Bir gün, cihan harbinden sonra Ortadoğu’da kurulan suni devletlerin halkları ayaklanacaktır. O gün geldiğinde, yeni kurduğumuz Cumhuriyetimizin yöneticileri, bu halkların değil emperyalist güçlerin yanında yer alırsa, aynı akıbete kendileri uğrayacaktır ve Kurtuluş Savaşı’nda yedi düvele haddini bildiren Türk halkı, onların da haklarından gelecektir...” demedi mi?.. Dedi... Peki bugün bunun aynısı yaşanmıyor mu?.. Yaşanıyor... O halde Türk devleti ne yapıyor?.. Sırf Atatürk’ün politikası olmasın diye “Ak” yerine “Kara” politikalar neyi emrediyorsa, o yapılıyor... Sonuç mu?.. YİNE ATATÜRK galip geliyor ama O’nun çizgisini unutturmak için kamuoyu oluşturuluyor. Biat kültürüyle yaşayanlar ise “Atatürk’ün sözlerini adeta duymamak için” iktidarın her dediğinin haklı olduğunu düşünüyor.

BUGÜN BARZANİ OLAYINDA “KİM KİMİ KANDIRIYOR BELLİ DEĞİL” DİYENLERE... “HÜKÜMET KENDİ KENDİNİ KANDIRIYOR AMA SÜREKLİ KANDIRILDIĞINI SÖYLEYEREK TÜRKİYE’NİN DURUMUNU EN KÖTÜ HALE GETİRİYOR... İktidar kendini kandırıyor... Bir başka parti, bir başka kişi veya bir başka devlet(ler) kendisini kandırdığında, bunu kandırılmak olarak değil de, “Yanılmışız”la başlıklayıp adeta melek durumuna bürünüyor... Ama yapılan hataların Türk Ordusu’nu nasıl da rahatsız ettiğini bir türlü kabullenemiyor(lar)... Eğer Atatürk’ün dış siyasi politikası harfi harfine takip edilmiş olsaydı... Bugün ne Suriye meselesi Türk milletinin sırtına kambur edilirdi... Ne de ekonomik zamların altında kalarak ezilirdi (Ki Suriyeliler gelmese de, zamlar zaten yapılıyor.. Hem de insafsızca)... Ama düne kadar Barzani politikasında Diyarbakır’da yol açılışında ayaklarının altına kırmızı halıyı seren kimdi?.. Bugünkü iktidar... Peki Şivan denen dangalağın Türklere hakaret edişinde kimlerin karşısında bunu yapıyordu?.. Bugünkü iktidarın... Başbakan Yıldırım, “T.C. Başbakanlık” adlı resmi onaylı tweet’te (bundan 11 ay önce) şunu paylaşmıştı: “IKBY (Irak bölgesel yönetimi) bölgesinde yapılacak her türlü iş birliğini merkezi hükümete değil, o bölgenin esas sahibi olan Barzani yönetimiyle yapacağız...”

ŞİMDİ IRAK POLİTİKASI 180 DERECE DÖNMÜŞKEN, HALÂ ATATÜRK’ÜN DIŞ POLİTİKASINA İNAT YANLIŞ KULVARLARDA DANS EDEN İKTİDARIN YÖNETİCİLERİ NASIL OLUR DA BÖYLESİNE HATA YAPAR?.. Koskoca Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanı “Barzani tam yetkili” derken, bugünleri tahmin edemeyecek kadar insan kendini ve ülkesini bu kadar boşlukta bırakabilir mi?.. Hatta Barzani ve Talabani olacak iki sahtekârın terör örgütünü nasıl da kolladıklarını ne çabuk unuttunuz... Daha düne kadar Kuzey Irak Kürt yönetimi lideri Barzani kaşesiyle hareket eden sahtekârın, “PKK’ya terör örgütü demeyecekleri” bilindiği halde, Türkiye Başbakanı böylesi hatalı konuşmayı nasıl yapar?.. Bu kadar da değil... Talabani denilen diğer üçkağıtçı ise, “Türkiye’ye bir Kürt kedisi bile vermeyiz” dediği ne çabuk unutuldu?.. Türk düşmanlığı yıllar önce bu kadar ayyuka çıkmışken... Nasıl olur da, “Barzani bölgenin tam yetkilisidir” diye söz edilir?.. Bu nasıl devlet yönetimi?..

DÖNEMİN CUMHURBAŞKANI TURGUT ÖZAL, BU İKİ SAHTEKÂRA KIRMIZI PASAPORT VERMİŞTİ... BUNU TÜRK HALKINA AÇIKLAYARAK NEDEN BÜYÜK BİR SİYASİ GÜÇ YAPILMIYOR?.. NEDEN SUSULUYOR?.. CEVAP: KANDIRILDIK... Bir dönem Cumhurbaşkanlığı yapan Turgut Özal, bundan 25 yıl önce (25 Temmuz 1992’de) bu iki sahtekâra, (yani Barzani ve Talabani’ye) T.C. kaşeli KIRMIZI PASAPORT vermişti. Ne zaman vermişti?.. Amerika’nın Irak’ı işgalinden sonra vermişti. Tabii Amerikan maşası oldukları için Irak işgalinden sonra Beyaz Saray’ın pohpohlamasıyla Kuzey Irak’ı korsanca işgal ederek kimlik savaşına girdiler... Hemen T.C. kaşeli KIRMIZI PASAPORT’ları iade ettiler. Türk hükümeti ise, bu iki kişinin yıllar sonra Türkiye’nin başına bela olacaklarını bile tahmin edemeyecek kadar politikasız bir hayat sürdüler. Sonraki gelen hükümetler de, ne bugünü tahmin edecek kadar dış politikada üretkendiler... Ne de Türkiye Cumhuriyeti’nin sınırlarını koruma açısından İsrail ve Amerikan projelerinin hayata geçirileceği şüphesini taşıdılar. Yani o zamandan bu zamana kadar Türkiye Cumhuriyeti hep KANDIRILDI... Bugünkü iktidar ise öylesine kandırıldı ki, geçmiş yılları 10’a katladı. Düşünün, ERBAKAN’ı kandırdılar... Ama PARALEL’de KANDIRILDI’lar... Terör örgütüyle barış görüşmeleri yapılacakken, teröristler yol kesip kimlik sorduğunda yine KANDIRIL’mış oldular... Mısır politikasında da KANDIRIL’dılar... Ama bu hatalardan kurtulmanın adresi olan Atatürk ilke ve inkılaplarına hiçbir zaman sıcak bakmadılar... Hatta heykellerini alanlardan kaldırarak Türk halkını kandırma politikaları son sürat sürerken... İmam hatip kafasıyla bilimsel ve teknoloji gelişmelerinin hayali ile yaşadılar. Gündeme almak istedikleri Batı ile mücadele düşüncesinde de iflas ettiler ve bu konuda da kandırılmış oldular. Yani KENDİ KENDİLERİNİ KANDIRDILAR... Bu kanmışlığın suçunu ve hatasını Cumhuriyet ve Atatürk sevdalısı milletin üstüne yıkmaya çalıştılar. Bunda da başarılı olamayınca, Binali Yıldırım bugün “Barzani artık muhatabımız değil. Asıl muhatabımız Bağdat olacak” sözünden sonra... İktidarın en tepesinin de, “Barzani teröre yataklık ediyor” ifadesini kullanmasını nasıl değerlendirmeli?.. Sizce kim kimi KANDIRIYOR?.. Yaptıkları politikanın yanlışlığıyla KENDİ KENDİLERİNİ KANDIRDIKLARINA inanan iktidarın, “DIŞ POLİTİKADA İFLAS ETTİK. BİZİ KANDIRAN KANDIRANA” diyerek tuş olduklarını kabul etmenin itirafının zamanı gelmedi mi?..

 

 

 

 

 

 

HT Mansetler

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact