Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2404 of /homepages/25/d199835659/htdocs/FloridaTurkGazetesi/includes/menu.inc).

12 EYLÜL DARBESİ

Darbe yapabilmek için şartların olgunlaşmasını beklediler. Olgunlaşması demek;
Daha çok ölüm, daha çok patlama, daha çok kaos çıkması demekti. Oysa ATEŞ SADECE ŞEYTANI BÜYÜTÜR. Karanlığı büyütür.
Büyüttü de…
Vatanı için gencecik yaşında canını verebilen gençler ezildi, öldürüldü, asıldı, sürüldü, meslekten atıldı.
Böylece; vatanı ganimet olarak gören vatansızların tohumları ekildi bereketli topraklarımıza… 
İşgalcilerin yaptığı işkenceler yapıldı gencecik çocuklarımıza… ABD’nin yarattığı karanlık savaş sembolü olan Guantanamo hapishanesinde yapılan işkence benzeri işkenceler yapıldı. 
12 Eylül Amerikan darbesinin bilançosu: 
650 Bin gözaltı, 1 milyon 683 bin fişleme, 171 kişi işkence sonucu ölüm, 210 bin dava, 230 bin yargılama, 14 kişi açlık grevi sonucu ölüm,  16 kişi kaçarken vurulma, 50 kişi idam edilmiştir. 
***         ***
Silahlar ülkeye rahatlıkla sokuldu. Sağ-sol gruplara dağıtıldı. Ülkede;
Gümrük Bakanı vardı, İçişleri Bakanı vardı. MİT vardı. Emniyet vardı. Jandarma vardı. Vardı ama hiçbiri silahların ülkeye girişini ve dağıtılmasını egelle(ye)medi. O günlerde Özel Kuvvetler CİA’nın üssü gibiydi. Kirli silahlar gençlerin eline tutuşturuldu. Tutuşturanlar bazen bir polis, bazen bir öğrenci başkanı, bazen bir istihbarat görevlisiydi. Bazıları hedefe koydukları gence kirli silah verip sonra ihbar etti. Silahla işlenen bütün suçlar hedef gencin üzerine kaldı.
Polis, asker, dernekler, sendikalar, mahalleler ikiye bölündü. Gazeteler öldürülmesini istediği isimlerin ilan listesi gibiydi. Çünkü bir ismin gazete manşetine taşınması aslında ölüm emriydi. Sağcı gazeteler sol isimleri, solcu gazeteler sağcıları hedef gösteriyor, hedef gösterilenler öldürülüyordu. 
***       ***
Sağ hükümetler solcu memurları Çankırı, Yozgat gibi sağın elinde bulunan illere sürgün ediyordu. Bu illere gönderilen memurun daha şehre indiği an vurulacağını bile bile…
Sol hükümetler sağcı memuru Tunceli, Kars gibi illere sürüyordu. Öldürüleceğini bile bile… 
Polis POLDER VE POLBİR olarak ikiye bölündü. Okulları jandarma ve polis beklediği, her öğrenciyi yokladığı halde okulların içinde, tuvaletlerinde bombalar, silahlar patlıyordu. 
Bu arada birileri yok etmek istediği kişileri sağ-sol ayağına yok ediyordu. 
***       ***
Vatanım diyen bu gençler birbirine kırdırıldı. Bu arada utangaç bir kız gibi gezen kırmızı yanaklı bademler korundu. 12 Eylül Amerikan darbesinden çizik bile almadılar. Tam tersi, büyümeleri için önlerine otoban açıldı. 
İşkencehanelere;
Saidi Kürdi ve İngiliz beslemesi, fikri pezevenk, tecavüzcü işgalci sevici hain Mısıroğlu’nun kitapları setler halinde girdi. Aslında bu durum bile hedefin ne olduğunu gösteriyordu. 
Uğur Mumcu; Türkiye’deki imamların maaşlarının Kenan Evren ve Başbakan Bülent Ulusu’nun imzalarıyla, Suudi Rabıta örgütü tarafından ödendiğini ortaya çıkarmıştı(!)..  Sahi, kominizmle mücadele derneği diye FETÖ’ye de bir rol verilmişti değil mi?
Evren Amerikan darbesinden sonra ilk iş olarak Yunanistan’ın NATO’ya dönmesine olur vermiştir.
***          ***
12 Eylül darbesi ülkemizi dönüştürme perojesinin adıdır. Yeşil Kuşak projesine ray döşemenin adıdır. Ülkeyi Amerika’nın otoparkına çekerken, engel çıkaracak direnç noktalarını(bir kuşağı, gençliği) yok ettiler. Bütün kurumlarıyla, siyasetçisiyle, Ordusuyla, istihbaratıyla… Bütün kurumlar suç ortağıdır. Bu kanlı oyunun en masumu, önüne konan davaya yüreği ile inanmış gençlerdi. Önce önlerine bir yem koydular. Sonra o yemleri yediler diye bacaklarını, kanatlarını, kafalarını koparttılar. Çocukları bile olmasın diye işkence yaptılar. Yetmedi;
Cesetlerinin üzerinde tepinip, siyasi ranta bile çevirdiler.
***   
Geriye bademler, tarikatlar kaldı. Devleti ele geçirdiler. Bademler büyüdü, devletin bütün ederlerini ganimet görüp paylaştılar. Cumhuriyeti yıktılar. Ordu’yu başı kesilmiş tavuğa çevirdiler. Komik olan;
Varlık nedenleri olan 12 Eylül Darbecilerini bile yargıladılar(!).. Başka bir 12 Eylül badem darbesine malzeme yaptılar. Oysa 12 Eylül Darbesi bademin ebesidir. 
Nato Paşalarının yarattığı badem canavara dönüşerek kendi kurumlarını yuttu. ABD’nin yönlendirmesi ile 12 Eylül darbesi yapıldı. Darbeciler işgal ordusunun yaptığı işkenceleri, tecavüzleri kendi milletine uyguladı. 
Badem 12 Eylül 2010 yılında, referandum adıyla sivil bir Amerikan darbesi daha yapıldı.  Postallı darbeden takunyalı darbeye geçiş yapıldı. Türkiye’nin bekası için endişelenen kim varsa hapse tıkıldı. Küresel sermayenin bağımlısı uyumlu basın kullanılarak direnç noktaları linç edildi. Ülkenin bütün kaynakları yabancı sermayenin yağmasına açıldı. 
Temel SAĞIROĞLU badem darbesinin operasyonlarıyla postal darbesinin operasyonlarını karşılaştırmış: 
12 Eylül ve sonraki 2 yılın bilançosu
650 Bin gözaltı
1 Milyon 683 Bin fişleme
50 idam
171 işkence sonucu ölüm
210 Bin dava 230 Bin yargılama
39 gazeteci tutukluya 3.315 yıl ceza
5 Açlık grevi sonucu ölüm

AKP iktidarı ve sonraki 18 yılın bilançosu
3 Milyon 432 Bin gözaltı
8 Milyon 800 Bin fişleme
182 müebbet (idam cezası kaldırıldığından dolayı)
İşkence sayısı hepimize karanlık
1 Milyon 554 Bin dava, 815 Bin yargılama
299 Gazeteciye toplam 3 Bin 36 yıl 8 ay ceza
30 Açlık grevi sonucu ölüm
54 Kendini yakma eylemi
44 Maddi sorunlar nedeniyle intihar

Yabancı ülkelerin istihbaratlarına, küresel pazarlıklara bir BESLEME ezikliği ile teslim olanlar, BESLEME OLUNCA, ağanın gücünün kendi gücü olacağını zanneder. Sonra bırakın güç kazanmayı, her türlü kullanılmaya başlarlar. 
Hiçbir beslemenin Atatürk ve Kemalistleri, bağımsızlıkları uğruna bedel ödemeye daima hazır olmalarını anlaması mümkün değildir. 
Kafes kuşlarının, bütün özgür kuşlara düşman olması ezikliğinin bir sonucudur.  

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact