Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2404 of /homepages/25/d199835659/htdocs/FloridaTurkGazetesi/includes/menu.inc).

ABD’de 22 bin kişi ellerinde otomatik silahlarla sokağa çıktı!

ABD'de 22 bin Trump fanatiği ellerinde otomatik silahlarla sokağa çıktı, ülkenin diken üstünde izlediği maskeli gruplar arasında milisler de vardı.

 Ocak 21, 2020

ABD’de 22 bin kişi ellerinde otomatik silahlarla sokağa çıktı!

ABD’nin Virginia eyaletinin başkenti Richmond’da bireysel silahlanma yanlısı göstericiler, eyalet kongresinin bazı kısıtlamalar öngören önlemlerini protesto için toplandı. Amerikan medyası, 22 binden fazla silahlı göstericinin protestoya katıldığını duyurdu.

Eylemi asıl düzenleyen grup Virginia Vatandaşları Savunma Ligi’ydi. Ancak eylemi fırsat bilen bazı ırkçı grupların yanı sıra, kendilerini milis grubu olarak adlandıran topluluklara mensup silahlı kişiler de eyleme katılmak üzere Richmond’daydı.

Geçtiğimiz Cuma gününden itibaren bölgede olağanüstü hal ilan eden Virginia Valisi, eyalet kongresi önündeki meydanda silah taşınmasını geçici olarak yasaklamıştı.

Eyalet kongresi önündeki meydana silahla giriş yasak olsa da, eylemcilerden bazıları meydan girişine kadar kamuflaj kıyafetleri ile geldi. Bazılarının üzerine silah da bulunması da dikkat çekti.

Yetkililer üç yıl önce Virginia eyaletinin Charlottesville bölgesinde ırkçı gruplar ve karşıt göstericiler arasında can kaybının da yaşandığı olayların benzerinin yaşanmaması için Richmond’da sıkı güvenlik önlemleri aldı.

Meydana girmek isteyenler önce güvenlik kontrolundan geçirildi, silahı olanların silahları alındı. Polis kaynaklarına göre, maske kullanılmasının yasak olduğu uyarısına rağmen yüzünü bandana ile gizleyen 21 yaşındaki kadın bir eylemci dışında gözaltına alınan olmadı.

Öğle saatlerine doğru toplanan kalabalık öğleden sonra olaysız bir şekilde dağıldı. Gösteri sırasında sokak satıcıları da üzerinde silah yanlısı ve Başkan Donald Trump yanlısı sloganlar olan tişörtler sattı.

Eyleme Teksas’tan bir tüfek ve tabancasıyla katılan Teri Horne, “Onları Virginia’da durdurmazsak, başka eyaletlerde de silahlarımızı elimizden alacaklar” dedi.

Geçtiğimiz hafta FBI’ın düzenlediği operasyonda, Ricmond’daki gösteriye katılarak olay çıkaracakları şüphesiyle Neo-Nazi grubuna üye olduğu belirtilen üç kişi gözaltına alınmıştı.

Gösteriye katılan silah yanlıları, Demokratlar’ın kontrolundaki yeni yasama organının gündeminde olan silah yasa tasarılarına karşı tepkilerini dile getirdi.

Virginia Kongresi’nin her iki kanadında da Demokratlar çoğunlukta ve eyalet valisi de Demokrat Ralph Northam. Kongre’nin gündeminde sekiz silah yasa tasarısı bulunuyor ve bunların kabul edilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

 

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact