ABD’de ikinci silahlı saldırı! 9 ölü, 16 yaralı

ABD’de 24 saat içerisinde iki büyük silahlı saldırı gerçekleşti. İlki Teksas’ın El Paso şehrinde gerçekleşmişti. İkincisyse Ohio’nun Dayton şehrinde yaşandı

Ohio’nun Dayton şehri gece yarısı kana bulandı. Yerel saatle 01.22’de yaşanan olaya müdahale eden polis saldırganın öldügünü açıklandı.

 

Dayton Police Dept.@DaytonPolice

The FBI is on scene to assist in this investigation.

1.156

04:19 - 4 Ağu 2019

Twitter Reklamları'na ilişkin bilgiler ve gizlilik

569 kişi bunun hakkında konuşuyor

 

Dayton Polisi ayrıca FBI’ın da dahil olduğunu ve olayın araştırıldığını açıkladı.

Dayton şehrinin Oregon bölgesinde silahlı saldırıda 9 kişi öldü ve 26 kişi de yaralandı.

 

 

Teksas saldırganının kimliği belli oldu

 

 

24 saat içerisinde ikinci saldırı

Teksas’ın El Paso şehrinde  20 kişinin hayatını kaybettiği, 26 kişinin ise yaralandığı olayda saldırgan El Paso’da bulunan bir Walmart mağazasına girerek, alışveriş yapan insanların üzerine kurşun yağdırmıştı.

El Paso polis şefi Greg Allen, saldırının nefret suçu olma potansiyeli olabileceğini söyledi.

Yerel basın tarafındna ulaşılan kaynaklara göre saldırgan tarafından yazıldığı düşünülen 4 sayfalık açıklamada  saldırının”Teksas’ın Hispanikler tarafından işgal edilmesine bir cevap” olarak gerçekleştirildiği ifade ediliyor. Açıklamada ayrıca Yeni Zelanda’da mart ayında iki camide 51 kişiyi öldüren saldırgana da destek verildiği anlatılıyor.

8 ayda ağır bilanço: 522 ölü, 2.040 yaralı

ABD’de bu yılın ilk 8 ayında 250 silahlı büyük saldırı gerçekleşti. Bu saldırılarda 522 kişi öldü, 2 bin 40 kişi yaralandı 2019 yılı içerisinde düzenlenen silahlı saldırılarda, 522 kişi hayatını kaybederken; 2 bin 40 kişi ise yaralandı. Bu verilere, öldürülen saldırganların sayısı dahil edilmedi.

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact