ABD’de yaşayan Türk ailenin evi ve arabası kundaklandı

 

 

ABD’nin New York eyaletinde yaşayan Türk ailenin evi ve arabası dün gece ateşe verildi

 

ABD’de yaşayan Türk ailenin evi ve arabası kundaklandı

New York’un Bayshore şehrinde dün gece 4 çocuklu Türk ailenin evi ve arabası henüz kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerce saldırıya uğradı.

Saldırıya uğrayanın yakınları tarafından Forum USA gazetesine verilen bilgiye göre, gece geç saatlerde evin belli bir bölümü ve ailenin evin bahçesinde bulunan arabası ateşe verildi.

Evi kundaklanan ailenin akrabaları, ailenin daha önce komşuları tarafından çocukların sesinden dolayı şikayet edildiğini belirttiler.. Verilen bilgide ‘’Aile evin içerisindeyken arka bahçeden benzin dökülüp yakıldı ve aynı zamanda arabalar ateşe verildi.” ifadeleri kullanıldı.

Ayrıca, saldıraya uğrayan ailenin akrabaları Forum USA Gazetesi’ne daha önce okulda çocuklarının başörtülü oldukları gerekçesiyle ayrımcılığa maruz kalındığı belirtildi.

Ailenin 25 yıldır aynı adreste yaşadığı öğrenildi.

 

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact