ABD’nin ünlü maratonunda Türk bayrağı ve asker selamı

Dünyanın en ünlü koşularından New York Maratonu'na şehirde yaşayan Türk Amerikan toplumu üyeleri de katılarak Türk bayrağını dalgalandırd

ABD’nin ünlü maratonunda Türk bayrağı ve asker selamı

New York Queens’te bulunan Diyanet İşleri Başkanlığına ait Mimar Sinan Camisi imamı ve yönetim kurulu üyeleri, yaklaşık 50 bin kişinin katıldığı maratonda Türk bayrağı açtı, asker selamı verdi.

Mimar Sinan Camisi imamı Muhammed Sönmez Bayraktar New York Maratonu’nda Türk bayrağını dalgalandırmak istediklerini aktardı.

Geçen seneden beri maratona hazırlandıklarını belirten imam Bayraktar, “Türkiye’nin güney sınırında başlattığı Barış Pınarı Harekatı nedeniyle son zamanlarda maalesef Türkiye karşıtlığının epey arttığını gördük. Biz de özellikle böyle bir dönemde dünyanın dört bir yanından binlerce yarışmacının katıldığı New York Maratonu’nda Türk bayrağını dalgalandırmak istedik.” dedi.

 

“Türk formalarımızı giyerek maratonda koştuk”

Yarışmaya eşiyle katılan Mimar Sinan Camisi Yönetim Kurulu Üyesi Doğan Kımıllı da aynı ekiple kentte daha önce yapılan Brooklyn ve Central Park yarı maratonlarına katıldıklarını belirterek “Ancak dünyanın en büyük maratonlarından New York Maratonu’na ilk defa katıldık. Türk formalarını giyerek koştuk. Amacımız ülkemizi temsil edip sesimizi duyurmaktı.” şeklinde konuştu.

“Maraton 2019” pastası

Kımıllı, yemekte cami Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Karakaş’ın “Maraton 2019” için bir pasta getirerek Türk ekibe sürpriz yaptığını anlattı.

Karakaş’ın maratona katılan ekibe teşekkür ettiğini dile getiren Kımıllı, “Bayrağımızı dalgalandırdığınız ve millet olarak bizi gururlandırdığınız için çok teşekkür ederim.” dediğini aktardı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact