ABD’nin Güney eyaletlerinde daha fazla gencin koronavirüs testi pozitif çıkıyor

ABD’nin Güney eyaletlerinde daha fazla gencin koronavirüs testi pozitif çıkıyor

Forum USA yazan Forum USA

Amerika - Yerel

Bazı eyaletler rekor sayıda yeni vaka bildiriyor. Eyalet liderleri yüz maskesi gerekliliğini bile başaramazken Dünya Sağlık Örgütü pandeminin hızlandığını söylüyor.

 Haziran 22, 2020

Yusuf Karadogan – Forum USA

Uzmanlar yayılmaya devam eden koronavirüs testlerinin daha fazla yapılması gerektiğini söylerken, bazı yetkiler de yayılmanın Amerikalıların sosyal mesafeye uymadıklarından kaynaklandığını söylüyor.

Teksas Valisi Greg Abbott, 30 yaş altındaki insanların çeşitli illerde yeni koronavirüs vakalarının çoğunluğunu oluşturduğunu ve enfekte olan gençlerin koronavirüs oranının çoğalmasının sebebinin doğum günü partileri, bar ziyaretleri veya toplu arkadaş buluşmalarıyla ilgili olabileceğini söyledi.

Florida Valisi Ron DeSantis Cuma günü yaptığı açıklamada, geçtiğimiz hafta yeni teşhis edilen koronavirüs vakaları için ortalama yaşın 37 olduğunu ve eyalette 7 Haziran Pazar günü başlayan hafta ile vakaların %62’sinin 45 yaş altından kaynaklandığını, vakaların daha çok 20-30’lu yaşlara indiğini söyledi.

Ron DeSantis, Testi pozitif çıkan gençlerin çoğunlukla asemptomatik geçirdiğini ve herhangi bir müdahale gerektirmediğini de ekledi.

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri’nin demografik verilerine göre, Koronavirüs’ün yaşlı insanlar, Siyahi insanlar, Hispanikler ve herhangi bir sağlık sorunu olan insanlar üzerinde daha ciddi sonuçları var. Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi, pandeminin başlangıcından 30 Mayıs tarihine kadar pozitif koronavirüs vakalarında ortalama yaşın 48 olduğunu söyledi.

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi’nde kıdemli bir kişi, maskenin halk sağlığına yararları hakkında bilimsel bir inceleme yürüttüklerini ve yakında güncel bir öneri sunacaklarını belirtti.

Demografideki değişimler Florida, Güney Carolina, Georgia, Teksas ve diğer eyaletlerin bazılarında kaydedildi. Değişimin kötü yönde kaydedildiği eyaletlerin çoğu daha önce karantina sürecini atlattı.

Uzmanlar, Florida’daki artan vakalar hakkında endişe ettiklerini ve ABD’nin bir sonraki koronavirüs merkez üssünün Florida olabileceğini söylüyorlar.

Güney Carolina’da sağlık yetkilileri, 30 yaşın altındaki insanların testlerinde pozitif oranının arttığını ve bölgede toplam vakaların yaklaşık yüzde 18’ini 21-30 yaş arasındaki insanların oluşturduğunu söylüyor.

Sağlık ve Çevre Kontrol Danışmanı Dr. Brannon Traxler, “Görülen artışlar, gençlerin Koronavirüs’e karşı bağışıklı olmadıklarının göstergesidir, ayrıca Güney Carolina’lı gençlerin sosyal mesafeyi ciddiye almadıklarını duyuyoruz” dedi.

Georgia’nın büyük hastaneleri de 20-30 yaşlarındaki koronavirüs hastalarının arttığını bildirdi.

Grady Sağlık Sistemleri baş tıbbi sorumlusu Dr. Robert Jansen, “Bu rahatsız edici bir durum ve bu durumda beni korkutan şey sadece genç olmaları değil. Özellikle ebeveynlerini, büyükanne ve büyükbabalarını enfekte etme potansiyelidir” dedi

ABD’deki uzmanlardan gelen açık uyarılara rağmen yüzlerce kişi Cumartesi günü Tulsa/Oklahoma’da Başkan Donald Trump’ın pandeminin başlamasından bu yana yaptığı ilk seçim kampanyasında toplandı. Bu Tulsa bölgesinde bir günde en fazla yeni koronavirüs vakası bildirilmesiyle sonuçlandı.

Teksas Alkollü İçecek Komisyonu yaptığı açıklamada, Devletin, Koronavirüs protokollerini ihlal ettiği gerekçesiyle tespit edilen 12 barın izinlerinin askıya aldığını söyledi.

Johns Hopkins Üniversitesi verilerine göre, yeni vakalarda en az 23 eyalet geçtiğimiz haftaya göre daha fazla koronavirüs vakasıyla karşı karşıya kaldı. Bu eyaletlerden on tanesinde, koronavirüs kurallarını yeni azaltan ilk eyaletlerden bazıları olan Teksas ve Florida da dahil olmak üzere bu eyaletlerde yüzde 50 sıçrama bildirildi.

Dünya Sağlık Örgütü genel müdürü Tedros Adhanom Ghebreyesus bir konferansta yaptığı açıklamada, 150.000’den fazla yeni virüs vakası bildirildiğini ve bu vakaların yarısının Amerika kıtasında olduğunu söyledi

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact