ABD “Askeri müdahale” diyor, İsrail “Toprak istiyor”...Ne susuyorsun Genelkurmay!..

TÜRKİYE Cumhuriyeti büyük bir çöküşü yaşıyor. Hem öyle – böyle de değil. Tam bir çöküş... Ne Türkiye topraklarının sınır güvenliği için çok ileri tarihler düşünülerek siyasi adımlar atılıyor... Ne de sınırlarımıza 10 bin kilometre uzaktan gelerek, hayasızca ve utanmadan... Türkiye’nin başına bela olan ve 40 binden fazla Türk vatandaşını ve Mehmetçiği öldüren PKK terör örgütüne “Benim askerim” diyebilecek kadar sinsi ülkenin generallerine ve siyasetçilerine “Hadi lan oradan” diyemiyor. Diyemedikleri gibi, sözüm ona, bir de ortaya çıkıp, “Ordaoğu’da bizden habersiz bir yaprak dahi kımıldayamaz” diyebilen bir devrik başbakan Davutoğlu’nun yanmış siyasetine... Yine aynı şekilde keyfi devrilerek yerine bir başkasının tayin edilmesine bu ülkenin yasaları ve yönetici kadroları bir şey diyemiyor. Sonra da, “Nerede kalmıştık?..” diyerek siyasetine devam eden idari kadro, (Atatürk’ü tek düşman) olarak kabul ediyor... Ağıza gelmeyecek her türlü küfür ve çirkin yakıştırmalar yapıyor. Tabii ülke idaresini yapanlardan cesaret alan Türk düşmanları da devreye girerek, Atatürk’ün heykeline çirkin saldırılar yapabiliyor... Kırıp, döküp küfürler savurabiliyor... “Şeriat isteriz” sesleriyle devrilen ve ortadan yok olan bir imparatorluğun hayranı olarak kendini bugünkü adalete teslim ediyor. Adalet de, “Heykele saldıran manyak... Akli dengesi yok” denilerek suçu hafifletici nedenlere sarılabiliyor.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ULUSAL VE MİLLİ BAYAMLARIMIZI YOK SAYIYOR, KUTLATMAMAK İÇİN ELİNDEN GELENİ YAPIYOR... İşte bu olumsuz gelişmelerin beraberinde okulların açılmasıyla milli duygular tekrar sıkıntılar içinde bırakılmakta. Milli Eğitim Bakanlığı’nca okullara gönderilen “Belirli Gün ve Haftalar” çizelgesinde 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile 29 Ekim Cumhriyet Bayramı adeta yasak damgasını yiyor. Oysa bu bayramların kutlanma tarihleri öyle keyfi oturup da belirlenmedi ki... Bütün tarihlerin büyük bir anısı... Büyük bir hezimeti... Büyük acıları... Ve büyük milli mücadelelerin tarih sayfalarına geçmişliği var. Bu tarihler o kadar önemlidir ki... Örneğin Atatürk, emperyalist güçlere karşı yaptığı mücadelelerle Batılı ülkeleri nasıl dize getirdiğinin bir kanıtıdır. Hem de tarihi kanıtıdır. Ama bugün Milli Eğitim Bakanlığı ne bu tarihi kanıtları görüyor... Ne de anıyor... Hatta anılmasını dahi istemediği gibi, coşkuyla kutlanmalarına bile karşı duruyor. Bunu da bir genelgeyle okullara dağıtıyor. Ardından da “Biz demokrasiyiz” diyerek milleti uyutmaya devam ediyor...

AMERİKA’NIN “PKK BENİM ASKERİM” DERKEN... İSRAİLLİ GENERALİN DE TÜRKİYE’DEN TOPRAK İSTEMESİNE TÜRKİYE CUMHURİYETİ NEDEN SESSİZ?.. Atatürk’ün büyük mücadeleler vererek kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’ne bugün dayılanan... Yabancı ülke askeri yetkililerinin dayılanarak naralar attığı sözleri var. Bunlardan biri Amerikan subayları ve İsrail’in heyecanlı askeri yetkilisi. Amerikan subayı, “PKK benim askerim” diyerek NATO üyesi olan Türkiye’nin karşısına terör örgütünü dikebilecek kadar küstahlaşırken.. Aynı şekilde İsrailli General Yair Golan da, “İran, Irak, Suriye ve Türkiye Kürtlerini – eğer ki bir araya getirirseniz – nasıl bir araya getireceğinizi ve sınırları ben tam olarak belirleyemem... Fakat İran’a ve bölgede yaygın olan istikrarsızlığa bakarsanız, bağımsız ve birleşik Kürt oluşumunun bu bakatlık için çok da kötü bir fikir olmadığını görürsünüz” diyebiliyor... Onun da Amerikalı abisinin peşinde olduğunu belirten şu sözlerini söyleyebiliyor: “Benim kişisel bakış açıma göre PKK, bir terör örgütü değil. Belki bu sözler manşete çıkacak ama; ben böyle görüyorum...”

VE EN ACISI İSRAİLLİ GENERALİN ŞU SÖZLERİ NİYETİNİ AÇIKÇA GÖSTERİRKEN, BUGÜN BUNLARA NEDEN CEVAP VERİLEMİYOR?.. KİM, NEDEN SUSUYOR?.. GENELKURMAY NEDEN SUSUYOR?.. Yine aynı İsrailli general, “Türkiye de dahil, dört ülkeden toprak alacağız” diyebilecek kadar küstah ve şerefsiz bir açıklama yapabiliyorken... Aynı şekilde daha önce de Amerikan Silahlı Kuvvetler Akademisi Stratejik Araştırmalar Merkezi, Türkiye hakkındaki raporun haber ajanslarına düşmesiyle dünyaya nasıl yansıyor... Bakın görün: “...Önümüzdeki 10 yılda yaşanacağı öngörülen ve ABD için tehdit olduğu belirtilen 23 farklı gelişme için 8 farklı müdahale yöntemi öneriliyor. Bu beklentilerden bir tanesi de Türkiye'de bir (iç savaş)’ın yaşanması. Bu durumun ise ABD'nin askeri bir müdahale ile kontrol altına alacağı ileri sürülüyor...” Evet rapor aynen bu şekilde ifadelerle bezenmiş. Peki bizim GENELKURMAY neden ve niçin susuyor?.. Hem İsrailli generalin “Türkiye’den toprak alabiliriz” sözlerine... Hem de Amerika’nın “Askeri müdahalede bulunabiliriz”in dışında, “PKK bizim ordumuz, bizim askerimiz” sözlerine neden cevap vermiyor?.. Neden GENELKURMAY diyoruz biliyor musunuz?.. Çünkü Amerika’dan ve İsrail’den gelen sözler askeri yetkililere ait de ondan. Ama gelin görün ki bizim askeri yetkilimiz, GENELKURMAY’ımız susuyor?.. Anlamak mümkün değil.

 

 

 

 

 

 

HT Mansetler

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact