ABD Başkanı Trump'tan Türkiye açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump, Rahip Brunson'ın özgürlüğüne kavuşması için Türkiye'ye taviz verilmeyeceğini söyledi.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, Türkiye’yi hedef açıklamalarına yenisini ekledi. Trump, PKK ve FETÖ adına suç işlemek ve casusluk yapmak suçu ile yargılanan Amerikalı papaz Andrew Brunson ile ilgili Reuters’e konuştu. Trump, Brunson'ın özgürlüğüne kavuşması için Türkiye'ye taviz verilmeyeceğini söyledi.

“Türkiye'nin tutumunun çok üzücü" olduğunu belirten Trump, "Korkunç bir hata yapıyorlar. Brunson'ın serbest bırakılması konusunda tavizde bulunmayacağız" ifadesini kullandı.

Amerika Başkanı, Brunson'ın serbest bırakılması için Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan anlaştığını, anlaşmanın bir parçası olarak, İsrail'de tutuklu bulunan Türk vatandaşı Ebru Özkan’ın serbest bırakılması için yardımcı olduğunu iddia etti. 

Trump, ABD'nin Türkiye'ye uyguladığı gümrük vergilerinin Avrupa'ya olacak ekonomik etkisinden endişelenmediğini de söyledi. Türkiye'yi ve Türkleri sevdiğini dile getiren Donald Trump, “Cumhurbaşkanı'yla iyi anlaşıyordum. Ancak tek taraflı bir şekilde olmaz. Artık ABD açısından tek taraflı yollar olmayacak" dedi.

ulusal.com.tr

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact