ABD Senatörleri: Senato şimdi Ermeni Soykırımını tanımalı

 

ABD Senatörleri: Senato şimdi Ermeni Soykırımını tanımalı

 

ABD’nin Maryland ve Massachusetts eyaletlerini temsil eden senatörler Chris Van Hollen ve Elizabeth Warren Kongre Temsilciler Meclisinde Ermeni Soykırımı tasarasının kabul edilmesine değindiler.

Chris Van Hollen Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Geçen akşam Kongrenin Temsilciler Meclisi oyların büyük çoğunlukla Osmanlı İmparatorluğun’da gerçekleşen Ermeni Soykırımını tanıma tasarısını kabul etti. Senatonun da aynısını yapmaya zamanı geldi. Tarihin kabul etmesi tekrarlanmasına izin vermemek için yapılan ilk adımdır” ifadelerine yer verdi.

 

Massachusetts eyaletini temsil eden başka bir senatör Elizabeth Warren ise yaptığı açıklamada “ABD’nin Massachusetts eyaletinin ve ülkenin diğer ksımında yaşayan Ermeni toplumunun temsilcileriyle beraber Temsilciler Meclisi tarafından Ermeni Soykırımını tanıyan tasarısının kabul edilmesini kutluyorum. Senato da şimdi Ermeni Soykırımını tanımalı” sözlerini dile getirdi.

 

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact