ADDP Toplantısı

30 Eylül-1 Ekim 2017 tarihlerinde Almanya'da Bad Kreuznach'ta yapılan, Atatürkçü Düşünce Dernekleri Platformu (ADDP)'nun 2017 yılı son toplantısi.

1 Ekim 2017 tarihi itibari ile Platforma üye olan 20 dernekten 12'si toplantıya katildilar.

Toplantınin ev sahipliğini Hessen Eyaleti Ataturkcu Düşünce Derneği yapti.

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DÜNYA PLATFORMU (ADDP)

Bad Kreuznach-Almanya Toplantısı Sonuç Bildirgesi 

30 Eylül - 1 Ekim 2017

Dünya Atatürkçüleri , Birlik, Beraberlik ve Dayanışma kararlarını bir kez daha yinelediler!
Dünya Atatürkçüleri 2017 yılının son toplantısını Mustafa Kemal Atatürk’ün 100 yıl önce kaldığı tarihi otelin Atatürk Salonu’nda gerçekleştirdiler!
Dünya Atatürkçüleri lobileşme konusunda yeni adımlar atacaklar.
Dünya Atatürkçüleri Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet yaşatılmasına ve ülkemizin bölünmez bütünlüğünün devamına yönelik çalışma ve faaliyetlere devam edeceklerini ilan ettiler. 
Yurt dışında Mustafa Kemal Atatürk’ün daha iyi tanınması ve anlaşılabilmesi için Dünya Atatürkçüleri ortak projeler üretecekler.

Dünyanın çeşitli ülkelerinden bir araya gelen “Atatürkçü Dernekler”, 30 Eylül - 1 Ekim tarihlerinde, Bad Kreuznach - Almanya’da, tarihi Park Hotel Kurhaus’taki toplantılarında, Türkiye
Cumhuriyeti’nin kurucu değerlerine ve Atatürk ilkelerine bağlılıklarını bir kez daha dünya’ya ilan ettiler.
Birinci kuruluş yıldönümünü 18 Eylül’de kutlayan ADDP’nin, bu tarihi ve önemli mekanda gerçekleştirdiği toplantısına, Türkiye, İngiltere, ABD, Avusturya, İsveç, Almanya’dan Atatürkçü
Dernekler katıldı. Toplantının ev sahipliği ADDP’nin kurucu üyelerinden Hessen Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından yapıldı.
Dünyanın çeşitli ülkelerinden bir araya gelen “Atatürkçü Dernekler” Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu değerlerine ve Atatürk ilke ve devrimlerine bağlılıklarını ilan ederek Türkiye Cumhuriyeti
Devleti'nin ulusal birlik ve beraberliğinin, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti vasıflarının ilelebet devamını savunmaktadırlar. ADDP, Atatürk düşüncesini benimseyen, laik, demokratik ve hukukun üstünlüğünü savunan dünyadaki “Atatürkçü Dernekleri” bu dayanışmaya katılmaya davet etmektedir.

ADDP Bad Kreuznach toplantısında , Türkiye’de yaşanan son gelişmelerden duyulan endişeler, ADDP’nin 2018 çalışma ve faaliyet programı, ADDP’nin lobicilik çalışmaları, ADDP’nin gençlik örgütlenmesi, ADDP’nin tanıtımı ve görünürlülüğü gibi konular başta olmak çeşitli konular üzerinde görüşmeler yapıldı. Tüm üye dernekler, en önemli hedefleri olan, Atatürk’ün barışcıl felsefesinin tanıtılması ve bu konuda çocuklara, gençlere yönelik etkinlik ve aktivitelerin önemini tekrar yinelediler. Bu konuda etkili olabilmekve kalıcı programlar organize edebilmek için neler yapılabileceği hakkında fikirler paylaştılar.

Türkiye’de son dönemde Atatürk’e ve Atatürk değerlerine yönelik saldırılar, ülkemizin OHAL kararnameleriyle yönetilmesi, adaletin gerçekleşmesine yönelik siyasi iradenin baskı ve yönlendirmeleri, müfredatta yapılan değişiklikler, ülkenin keyfi yönetilmesi, mevcut siyasi iradenin Türk ulusunun fertlerini çeşitli kriterlerle ötekileştirmesi, ve dış politikada Türkiye’nin itibarını zedeleyecek girişim ve yaklaşımların varlığı konularında ADDP üyesi dernekler, büyük endişe uymaktadırlar.

Toplantıya katılan ADDP üye derneklerin listesi aşağıdadır.

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ Genel Merkez
HESSEN ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ - Almanya
İNGİLTERE ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ
AMERİKA ATATÜRK DERNEĞİ
İSVEÇ ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ
AVUSTURYA ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ
BADEN WÜRTTEMBERG ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ –Almanya
DORTMUND ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ – Almanya
MANNHEIM ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ – Almanya
VORARLBERG ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ – Avusturya
HILDESHEIM ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ – Almanya
HEIDELBERG ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ – Almanya

ADDP, dünyada barış ve istikrarın sağlanması yolunda, Atatürk ilkelerinin, özellikle Atatürk’ün refah ve barış içinde bir dünya felsefesinin bir ideoloji olarak öğretilip tanıtılması gerektiğine inanmaktadır. Mustafa Kemal Atatürk’ün yurt dışındaki çeşitli çevrelerde ve ülkelerde daha iyi anlaşılmaya başlanması ve cumhuriyetimizin kurucu liderine olan ilginin artması ADDP üyeleri tarafından memnuniyetle karşılanmaktadır. Dünyadaki bu doğrultudaki bilinçlenmeye ADDP uyesi dernekler katkı sağlama kararlılığı içindedirler.

Toplantıya katılan dernek temsilcileri, ADDP Bad Kreuznach toplantısı ile ilgili olarak, toplantıyı bu tarihi ve özel mekanda yapmanın onur ve gururunu tüm dünyadaki Atatürkçüler adına yaşadıklarını ifade ederek, bir yılda önemli gelişme gösteren ADDP’nin, Türkiye ve Dünya’daki Atatürkçüleri kucaklaştıran tek forum olması ve partiler üstü konumu nedeniyle, amaç ve hedefleri doğrultusunda kararlılıkla yollarına devam edeceklerini belirtmişlerdir.
ADDP yurt dışındaki Atatürkçüler’in en güçlü sesi olmaya devam edecektir.

2018 yılı ilk ADDP toplantısı Mayıs 2018’de Avusturya’da gerçekleştirilecektir.

ADDP, 1 Ekim 2017
Bad Kreuznach - Almanya

 

ADDP ÜYESİ DERNEKLER
Atatürkçü Düşünce Derneği - Genel Merkez
İsveç Atatürkçü Düşünce Derneği
İngiltere Atatürkçü Düşünce Derneği
Amerika Atatürk Derneği
Avusturya Atatürkçü Düşünce Derneği
Hessen Atatürkçü Düşünce Derneği – Almanya
Dortmund Atatürkçü Düşünce Derneği –Almanya
Berlin-Brandenburg Atatürkçü Düşünce Derneği – Almanya
Köln Atatürkçü Düşünce Derneği –Almanya
Makedonya Atatürkçüler Derneği
Kosova Filizler Atatürkçü Derneği
Voralberg Atatürkçü Düşünce Derneği – Avusturya
Florida Türk Amerikan Derneği - ABD

Baden Württemberg Atatürkçü Düşünce Derneği- Almanya

Hildesheim Atatürkçü Düşünce Derneği-Almanya
Göteborg Atatürkçü Düşünce Derneği-İsveç
Mannheim Atatürkçü Düşünce Derneği-Almanya
Midtjylland Atatürkçü Düşünce Derneği-Danimarka
Norveç Atatürkçü Düşünce Derneği
Heidelberg Atatürkçü Düşünce Derneği – Almanya

HT Mansetler

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact