Ajan John Nixon ve Pentagon bozuntusunun müdahale itirafları

OLDUM olası şu Türk siyaseti uyanık olamadı. Bundan sonra da uyanık olacağını pek sanmıyoruz. Baksanıza Amerika, hiç sakınmadan... Hatta hiç saklamadan, “Türkiye’ye askeri müdahale planlarını” açıklayabiliyor. Peki bizimkiler ne yapıyor?.. Hani şu bizim efeler var ya... Onlar... Sus-pus oturup, sanki bir şey olmamış gibi... Pişkin pişkin susuyorlar. Düne kadar Atatürk’çü geçinenler de pişmiş kelle gibi duruyor... Adama demezler mi, “Yahu, Amerika resmen müdahale raporu hazırlamış. Hem de askeri müdahale... 15 Temmuz’da darbeyi Fetö terör örgütüyle denedi ama başaramadı. Bu girişimin mağlubiyetini adeta kabullenememenin derin üzüntüsü içinde hareket ederek, bu sefer “Küresel gücümüzü kaybediyoruz” dümeniyle utanmadan – sıkılmadan “Türkiye’ye bir askeri müdahale yapabiliriz” diyebiliyor. Bizimkilerden kimse de demiyor ki, “Küresel gücünü” askeri yönden zaten kullanıyorsun. Bunu bilmeyen mi var!.. Usame Bin Ladin’i yakalayacağım diyerek Irak’ı darmadağın etmediniz mi?.. Ne yani, o müdahaleniz askeri müdahale değil miydi?.. Hatta, Usama Bin Ladin dümeniyle yola çıkan dönemin başkanı Bush’un, “Saddam atom bombası üretebilir... Saddam teröristlere şarbon ya da nükleer bomba sağlayabilir” diyerek Irak’a müdahale etmedi mi?.. Etti... Peki, Irak darmadağın edildikten yıllar sonra CIA ajanından gelen itiraflar, hem Amerika’nın ve hem de İngiltere’nin nasıl bir oyun tezgahladığını açıkça göstermiyor mu?.. Ne demişti CIA ajanı John Nixon: “ABD ve İngiltere, Irak’ın işgalinde ana gerekçe olarak ülkede kitle imha silahları bulunduğu iddiasını kulanmıştı. Çünkü Beyaz Saray’ın bilmek istediği tek şey, işte buydu...” Kısaca ajan bozuntusu, şarbon ve nükleer bomba dümeniyle Irak’a girildiğini açıkça itiraf ederken... Dünya ülkeleri susuyordu. Neden?.. Çünkü Irak bir Müslüman ülke... Petrol rezervi oldukça yoğun olan bu bölgedeki yer altı zenginliklere sahip olması, Amerika’nın iştahını kabartıyordu.

AMERİKA, TIPKI SADDAM’A UYGULADIĞI DEMOKRASİ GETİRİYORUZ DÜMENİNİ, TÜRKİYE’YE DE UYGULAMAK İSTİYOR... AMAN UYANIK OLALIM. GENELKURMAY BUNA CEVAP VERMELİ... Sonuç olarak Saddam’a uygulanan şarbon ve nükleer bomba dümeni, bu kez Türkiye üzerine yapıştırılmaya çalışılmakta. Gerçi Türkiye’ye “Siz teröristlere şarbon ve nükleer bomba verebilirsiniz” şüphesiyle yanaşamayacak... Çünkü öyle bir olay yok. Zaten öyle olmadığı için de Fetö denen şerefsiz terörist grubu kendi amaçları doğrultusunda kullanmadı mı?.. Türkiye’ye darbe planları yapmadı mı?.. Yaptı tabii ki de... Ama dün Fetö terör örgütünü hareketlendirip darbenin mayasını tutturamayınca, bu kez başka planlar peşinde koşmaya başladı. Birkaç gün önce de bu planını şöyle açıklayıverdi: “Türkiye’de bir (iç savaş)’ın çıkması halinde ABD’nin askeri bir müdahale ile kontrol altına alması söz konusu...” Yani ne demek istiyor?.. Şunu demek istiyor: “Fetö terör örgütünü devreye soktuk, ama başaramadık... Bu kez iç savaş dümenini masaya yatırarak Türkiye’ye müdahale edeceğiz...” Adamlar bunu demesine diyor da, bizimkiler neden susuyor?.. Anlamak mümkün değil. Düşünün... Atatürk gibi bir milli kahramanımız var... Bu emperyalist şempanzelere savaş alanlarında kök söktürmüş... Hatta Amerikalı en zengin iş adamlarına, “Biz dünyaya hükmedecektik. Ancak Atatürk bizi 70 yıl geriye attı” dedirtmişken... Bugün, ne iktidar partisinden Amerika’ya dersini verecek açıklamalar yapılıyor... Ne de Genelkurmay karargahından bir açıklama yapılıyor... Oysa Türkiye, böyle saçma sapan açıklamalara ne papuç bırakır... Ne de ülkesine yabancı askeri güçlerin girmesine izin verir... Kısaca Amerika’nın Saddam dümenini başka bir versiyonla Türkiye üzerinden demeye kalkmasının nabzı yoklanmakta. Çünkü Ortadoğu ve Avrasya arasındaki en büyük güç ve en büyük stratejik imkanlara sahip olan ülke, Türkiye’dir. Buna dayanamayan Amerika, Türkiye’ye askeri müdahale yaparken... Hem İran’a... Hem Irak’a... Hem Rusya’ya karşı hava üstünlük sahası elde edecek... Hem de Uzakdoğu’ya daha da yakınlaşarak başta Çin olmak üzere, birçok Doğu Bloku ülkelerinin iç meselelesine burnunu sokarak iç kargaşalar çıkartmaya çalışacak... Bu durumda bizim siyasiler, Genelkurmay bu durumu seyretmemeli ve “Hop hop, nereye böyle?.. Sen benim ülkeme müdahale etmeye utanmıyor musun?.. Hatta bunu bir rapor halinde sunarken, küresel güç dümenini gizli tutarak NATO üyesi ve müttefik bir Türkiye Cumhuriyeti’ne böylesi kalleş açıklamayı nasıl yaparsın?.” diyebilen bir babayiğit var mı?.. Var da biz mi göremedik!.. Ama, geçmişteki Irak’a müdahalede (Saddam itirafları)nı gündeme taşıyan CIA ajanı John Nixon’ın sayesinde Amerika’nın (gerçek müdahaleci) yüzünü göremeyenler... Bugün Pentagon bozuntusuna halâ cevap ver(e)meyecek mi?.. Cevap verecek bir babayiğit yok mudur bu ülkede?.. Sizler sadece Atatürk’e mi efelenirsiniz?..

 

 

 

 

 

 

HT Mansetler

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact