Amerika kozunu oynuyor, bizimkiler uyuyor

YILLARDIR sürekli yazıyoruz. Halâ da yazmaktayız. Hep, “Amerika, PKK ile dirsek temasında. Türkiye’yi yıkmak için elinden geleni yapıyor. Hatta Pentagon’da, Türkiye’nin bölünmüş şekilde bir haritası duvarda asılıyken Amerika’ya asla güvenilmez” dedik durduk. Peki ne oldu?.. Hiçbir şey. Sadece ve sadece “Biz ne dersek o olur. Biz ne dersek, Ortadoğu’da o olur. Bizim haberimiz olmadan Ortadoğu’da bir yaprak dahi kıpırdamaz” havasıyla Türk kamuoyu kandırılmaya çalışıldı. Ama en büyük hatamız, ne bir Ortadoğu projemizin olduğunu... Ne de dış siyasetimizin ilk adımını nasıl atacağımızı bilebildik. Bugün de aynen öyle oldu. Bir tek dış politikamızın olmadığını bugün bal gibi öğrendik. Bugün AKP’den birilerinin meydana çıkıp da, “Biz daha son sözümüzü söylemedik. Elimizde güçlü politikalar var. Masaya yatıracağımız stratejilerimiz (Siz bırakın Amerika’yı) dünyayı bile köşeye sıkıştırmaya yeter” derlerse... Biz de onlara aynen şunları söyleriz: 1-Amerika, Libya’yı devrirken neredeydiniz?.. 2- Amerika, Irak’a saldırdığında neredeydiniz?.. 3- Şu anda Suriye’yi parçalamaya hazırlanan Amerika’nın yaptığı ahlaksız politikalarına karşı neredesiniz?.. 4- Barzani sinsisinin şerefsiz politikasına karşı ne yapabiliyorsunuz?.. 5- Esad inadıyla Türkiye’nin sınırlarını ve strateji güvenliğini tehlikeye sokan politikanıza karşı bir politikanız var mı?.. Biz söyleyelim: HİÇBİR POLİTİKANIZ YOK. Zaten bir tek politikanız olmuş olsaydı, Amerika bugün YPG’li teröristlere (hatta resmen PKK’ya) açıkça silah yardımı yapamazdı. Türkiye Cumhuriyeti’nin sınırlarını tehlikeli duruma düşürmenin korkusunu yaşayacaklarından dolayı ileri adım bile atamazlardı.

ORTADOĞU’DA HALÂ HER ŞEY BİTMİŞ DEĞİL. AKP KAFASINI KULLANIP HEMEN SURİYE REJİMİNE YARDIM DESTEĞİNİ AÇIKLAMALI, TÜRKİYE’NİN SINIRLARINI GÜVENCE ALTINA ALMALI... Bugünden tezi yok AKP iktidarı, Esad politikasındaki inadını kırmalı... Hatta yok etmeli... Türkiye sınırları dahilinde ne kadar etnik gruplar varsa hepsini Esad rejimiyle birlikte yok etmeli... Amerika daha oraya (Suriye topraklarına) gelmeden Türkiye adımını atarak İsrail lobisinin planlarını elinde patlatmalı. Peki bunu yapacak bir babayiğit var mı?.. Asla yok. Zaten olmuş olsaydı, bugüne kadar bu yapılırdı, Türkiye’nin güvenliği için Esad rejimiyle ortak politika yürütülür ve emperyalistler sınırlarımıza kadar dayan(a)mazdı. Eğer Türk yetkililer Amerika’ya gidip gelmeyi mekik dokuması haline döndürürlerse, bunun nedeninde Rusya’nın Ortadoğu politikasının duruşunun Türkiye tarafından seslendirilmesi olacaktır –Ki, Tayyip Erdoğan’ın Rusya ziyareti ve ardından Amerika ziyaretinde ele alınacak Rusya’nın müttefik duruşu, sanki Türkiye’nin dış politikasıymış gibi algılanacak.

GENELKURMAY BAŞKANI NEDEN AMERİKA’DA SUS-PUS OLDU?.. AMERİKALI SUBAYLAR KONUŞUYOR, BİZİMKİLER SUSUYOR... BU NASIL BİR ASKERİ POLİTİKADIR?.. “TÜRK ORDUSUNUN KARŞISINA NASIL ÇIKARSINIZ?..” DİYEREK NEDEN CONİ’LERE KAFA TUTMADI?.. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bir numaralı ismi Genelkurmay Başkanımız, Amerika’ya gittiğinde... Müttefik dediğimiz bu iğrenç Amerikalı generaller ve yöneticiler Türkiye’nin sınırında yuvalanan PKK’lı teröristleri utanmadan ve sıkılmadan silahlandırıyor. Sınırlarımıza dizi dizi dizerek Türkiye’yi köşeye sıkıştırmaya çalışıyor. Bunu da, daha düne kadar Amerikan yönetiminin PKK’ya ağır silah yardımını onaylayarak karşımıza çıkması olmuşken... Nasıl olur da Genelkurmay Başkanımız, bugünkü gelişmelerden önce, olası böylesi bir gelişmeyi sezinleyerek Amerika’daki meslektaşına bir şeyler söylemez?.. Nasıl olur da Türk Ordusu’nun Mehmetçiğini Amerika’nın rezil siyasetine karşı feda eder?.. Hiç mi askeri siyasetimiz olmaz?.. Hiç mi karşı politikayla dik duruş sergilemeyiz?.. Bu nasıl bir askeri politika?.. Bu nasıl vatan koruma?.. Bu nasıl iştir?.. Ne olursa olsun Türkiye dış politikayı derhal değiştirmeli. Eğer değiştirmezse, nasıl ki “Atı alan Üsküdar’ı geçti” diyerek referandumda bütün hukuk kanalları yok edildiyse... Ortadoğu’da (özellikle Suriye’de) geç kalındıkça Amerikalı coniler de PKK’yı öne sürüp Türkiye sınırlarının da ötesine geçecekler. Ve Türkiye’nin sınır güvenliğini yok edecekler. Kanıt mı istiyorsunuz?.. PKK terör örgütüne silah vererek Türkiye’yi savaş durumuna getirmeyi göze almaları... NATO üyesiyiz derken sürekli Türkiye üzerinde oynanan adice ve şerefsizce oyunları daha da katmerleştirmeleri... Ahlaksız Barzani sinsisinin pislik kokan kalleş politikalarını daha da azdırarak Türkiye’nin karşısına dikmesi... İşte bunlar Amerika’nın hain ve gerçek yüzüdür. Hadi bakalım AKP... Hadi bakalım Genelkurmay... Hadi bakalım yetkili ve etkili kanallara sahip MİT... Görelim sizi... Bakalım neler yapacaksınız?.. Rusya’nın dış politikasıyla mı hareket edeceksiniz?.. Trump’a rest mi çekeceksiniz?.. Yoksa Silahlı Kuvvetler’in stratejik önemini bir an önce Esad politikasıyla birleştirerek Batılı emperalistlere Suriye’yi mezar mı edeceksiniz?.. Bekleyip göreceğiz.

 

 

 

 

 

 

HT Mansetler

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact