AMERİKA'DA SAHTE EVLİLİKLE GREEN CARD ÇETESİ ÇÖKERTİLDİ !!!

Profile image

Kubra

Teksas

Amerika’da yasal olarak oturum ve çalışma izni alabilmek için sahte evlilik yapanlara yönelik başlatılan soruşturma kapsamında 50 kişi tutuklandı.

Savcılık iddianamesinde, para karşılığı sahte evlilik yapılmasını sağlayan çetenin Teksas ve Vietnam’da konuşlandığı yer aldı.

 

Amerika’da yasal yollarla kalmak isteyenlerin, dolandırıcılık çetesinin lideri olduğu belirtilen Ashley Yen Nguyen’e sahte evlilik organize etmesi için 50 bin ile 70 bin dolar arası ödeme yaptıkları bildirildi.

 

Başvuranların çete tarafından bulunan Amerikan vatandaşlarıyla para karşılığı evlendirildikleri, hatta evlenerek para kazana bazı Amerikalıların, diğer ABD vatandaşlarını bularak çeteye kattığı da dava kayıtlarında yer aldı

 

Savcılık iddianamesinde Ashley Nyugen’in yürüttüğü çeteye para karşılığı sahte evlilik için başvuranların, nikahtan kısa sore önce tanıştığını ve evlendikleri kişiyle aynı evde yaşamadığı bildiriliyor.

 

Sahte evlilik albümleri bile hazırlandı

 

Organize suç çetesinin, göçmenlik işlemlerinin ABD makamlarına resmi görünmesi için evlilik albümlerinden, ortak vergi beyannamelerine, ortak faturalardan çalışma belgesine birçok sahte evrakın hazırlanmasını sağladığı da belirtildi.

 

İddianame kapsamında 96 kişi, evrakta ve postada sahtecilik, göçmenlik başvurusunda sahtecilik, yemin altında yalan beyanda bulunmak ve tanıkları engelleme gibi suçlardan yargılanıyor.

 

ABD Göçmenlik Dairesi Houston Direktörü Tony Bryson, yaptığı yazılı açıklamada sahte evliliğin Amerikan yasalarına göre ciddi bir suç olduğunu, bağlı bulunduğu devlet kurumunun, kamu ve ulusal güvenliğin yanısıra göçmenlik sisteminin bütünlüğünü sağlama konusunda kararlı olduğunu söyledi.

 

Amerika’da yasal olarak oturum ve çalışma izni sağlayan Yeşil Kart uygulamasına ABD vatandaşı biriyle evlenerek başvurmak karmaşık ve uzun bir süreç. Zira çiftin, ortak mülk, ortak banka hesabı gibi belgelerin yanısıra, eşlerin ayrı girdiği mülakatlarda sorulan sorulara verdikleri cevaplarla evliliğin gerçek olduğuna, yetkilileri ikna etmesi gerekiyor.

 

Evliliğe dayalı ABD vatandaşlığı için başvuru süresince doldurulan çok sayıda resmi formda, yalan beyanda bulunmanın, taraflar hakkında cezai yaptırıma yol açacağı konusunda uyarılar bulunuyor

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact