ANNE LÜTFEN ÖLME

Mevlit Deniz's Profile Photo

On yaşında bir kız çocuğunun feryadı, bıçak gibi saplandı ülkenin bağrına. O çığlık hala hepimizin kulaklarında “Anne Lütfen Ölme”

Küçücük bir kız çocuğunun yakarışları özelde annesine olan feryadı ama aslında memleketin perişan halinin de çığlığı değil mi?

Yalnız son 6 ay içinde yaşananlar dahi boğazı kesilmiş memleketin kan kaybeden hali değil mi?

Yaşanan siyasi gelişmeler,
Batan ekonomi,
Salda Gölü katliamı, 
Kaz Dağları katliamı,
Şehit edilen askerlerimiz,
Her gün çıkarılan yangınlar,

Ülkece yanıyoruz her anlamda. Ahlaken, hukuken, vicdanen...

Kedimiz, köpeğimiz, ormanda ki ağacımız, sincabımız, evimizdeki suyumuz, çocuğumuz ve annemiz her gün başka türlü katlediliyor.

Bir kez daha Atatürk’ün o tarihi uyarısı geliyor aklımıza “Memleket dahilinde iktidara sahip olanlar, gaflet, dalalet ve hatta ihanet içinde bulunabilirler”

Çöküşün başlangıcı, ülkenin kuruluş temellerinin dinamitlenmesiyle başladı. Adalet kurumunun belirli bir zümrenin eline geçmesiyle birlikte çöken sistemin enkazı altında inim inim inliyoruz hep birlikte.

Türkiye Cumhuriyeti; Atatürk’ün kurduğu çağdaş, eşitlikçi, Adalete dayalı kuruluş felsefesinden uzaklaştıkca; yağma, talan, ahlaki çöküntü, sosyal ve ekonomik adaletsizlik ve en önemlisi ortak yaşama kültürü her geçen gün biraz daha çürüyor.

Ve bizler o kız çocuğu gibi feryad ediyoruz annemize, memleketimize “Anne Lütfen Ölme”

Atatürkçü Düşünce Dünya platformu dernekleri ve üyeleri olarak, on yaşında ki kızımız başta olmak üzere katledilen tüm canlarımızın acısını derinden paylaşıyor ve başta siyaset kurumu olmak üzere, ülkenin tüm demokratik sivil kurum ve kuruluşlarını akla, vicdana ve adalete davet ediyoruz.

Kızımızın çığlığı, hepimizin çığlığı olsun.

“Anne Lütfen Ölme”

ADDP Yönetim Kurulu adına
Başkan 
Mevlit Deniz

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact