Aramaların yarısı dolandırıcılık olacak...

Yeni bir tahmine göre önümüzdeki yıl telefon aramalarının neredeyse yarısını bilinmeyen numaralardan gelen telefon çağrılarını görmezden gelmeye şartlanmış durumdayız. Yeni bir çalışma da bu düşünceyi destekler nitelikte.

T-Mobile, MetroPC'ler, Virgin Mobile ve diğerleri için çağrı yönetimi ve koruma sağlayan bir şirket olan First Orion'un yeni bir raporuna göre, önümüzdeki yıl aldığımız cep telefonu çağrılarının neredeyse yarısı aldatmaca olacak.

ABD mobil trafiğin dolandırıcılık yüzdesi, geçen yıl yüzde 3,7'den bu yıl yüzde 29.2'ye yükseldi ve 2019'da ilk kez yüzde 44,6'ya çıkacağı tahmin edildi.

First Orion'ın söylediğine göre dolandırıcıların insanların telefonlarını cevaplamalarını sağlamak için için kullandıkları en popüler yöntem "mahalle sahtekarlığı" olarak adlandırılıyor ve bu yöntemde yerel bir ön eki ile numaralarını gizliyorlar. Üçüncü taraf çağrı engelleme uygulamaları, tüketicilerin bilinen aldatmaca numaralarından korunmasına yardımcı olabilir, ancak bir dolandırıcının birisinin numarasını çalıp çalmadığını ve dolandırıcılık aramaları için kullandığını söyleyemez.

Nisan ayında First Orion, dijital ticaret ve tüketicinin korunmasına yönelik ABD Ev Komite'sinde robocall'lar, aldatmaca çağrıları ve arayanların teknolojilerle sahtekarlıkla mücadelesi hakkında bir açıklama yaptı. Şirket, telefonlarında arayan kimliği olarak "Scam Likely" (Muhtemel Dolandırıcılık) göstererek dolandırıcılık çağrıları hakkında tüketicileri uyarmak için T-Mobile gibi taşıyıcı devleriyle beraber çalışıyor.

İLGİLİ HABER

First Orion'un pazarlama başkan yardımcısı Gavin Macomber Bir e-posta bildirisinde, "Dolandırıcılar, giderek artan inandırıcı ve korkutucu çağrılarla cep telefonlarını aramalara boğuyor," dedi. "Bu büyüklükte bir problemi çözmek, istenmeyen ve kötü niyetli çağrıları telefonunuza ulaşmadan tespit edip ortadan kaldırmak için üçüncü taraf uygulamalardan daha derine inen kapsamlı bir ağ içi taşıyıcı çözümü gerekiyor

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact