ATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DÜNYA PLATFORMU SONUÇ BILDIRGESI

Eylül 2017 yılında kurulan Atatürkçü Düşünce Dünya Platformu Avusturya Viyana’da Avusturya – ADD’nin misafirliğinde biraraya gelerek iki günlük değerlendirme toplantısı yaptılar. Toplantının sonunda bir “Sonuç Bildirgesi” yayınladılar. Bu bildiriyi aşağıda sunuyoruz.

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DÜNYA PLATFORMU SONUÇ BİLDİRGESİ

 

İSVEÇ POSTASI 

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DÜNYA PLATFORMU (ADDP)
Viyana - Avusturya Toplantısı Sonuç Bildirgesi

5 - 6 Mayıs 2018 Dünya’nın dört bir yanından gelen Atatürkçüler, Atatürkçü Düşünce Dünya Platformu (ADDP) şemsiyesi altında Birlik, Beraberlik ve Dayanışma kararlılıklarını bir kez daha yinelediler.

Dünya Atatürkçüleri 2018 yılının ilk toplantısını Avusturya ADD’nin ev sahipliğinde Viyana’ da gerçekleştirdiler.

Dünya Atatürkçüleri, laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet yaşatılmasına, ülkemizin bölünmez bütünlüğünün devamına ve parlamenter sisteme dönülmesine yönelik mücadele için kararlılıklarını vurguladılar.

Dünya Atatürkçüleri, 24 Haziran seçimlerinde ülkemizin kurucu değerlerine sahip çıkacaklarını açıkladılar.

ADDP üyesi dernekler, ADDP’nin yurt dışındaki Atatürkçüler’in en güçlü sesi olmaya devam edeceğini ilan ettiler.

Birinci kuruluş yıldönümünü 18 Eylül 2017 de kutlayan ADDP, Dortmund, İstanbul, Stockholm ve Bad Kreuznach toplantılarından sonra, 2018 deki ilk toplantısını, Avusturya, Almanya, İsveç, İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri ve Türkiye’den dernek temsilcilerinin katılımları ile, ADDP’nin kurucu üyelerinden Avusturya Atatürkçü Düşünce Derneği’nin evsahipliğinde 5 – 6 Mayıs 2018 tarihlerinde Viyana’da gerçekleştirdi.

“Atatürkçü Dernekler”, Viyana da gerçekleştirdikleri toplantı da, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu değerlerine ve Atatürk ilkelerine ve devrimlerine bağlılıklarını bir kez daha dile getirdiler. ADDP üyeleri, dünyada barış ve istikrarın sağlanması yolunda, Atatürk ilkelerinin ve devrimlerinin bir ideoloji olarak öğretilip tanıtılması gerektiğine kalben inanmaktadırlar.

2 Dünyanın çeşitli ülkelerinden bir araya gelen “Atatürkçü Dernekler, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin ulusal birlik ve beraberliğini, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devletini ilelebet savunacaklarını ilan ettiler.

ADDP üyesi dernekler, Atatürk düşüncesini benimseyen, laik, demokratik ve hukukun üstünlüğünü savunan dünyadaki tüm“Atatürkçü Dernekleri” ADDP çatısı altında gerçekleşen dayanışma ve işbirliğine katılmaya davet ettiler.

Dünya Atatürkçüleri, yurt dışında Mustafa Kemal Atatürk’ün daha iyi tanınması ve anlaşılabilmesi için ortak projeler üreterek çalışma ve faaliyetlere devam edeceklerini ilan ettiler. ADDP üyesi dernekler, iç ve dış siyasette ülkenin güvenliğini ve itibarını zedeleyecek girişimlerden, adalet ve hukuk alanlarında siyasi iradenin baskılarından büyük endişe duyduklarını ifade ettiler.

Toplantıya katılan dernek temsilcileri, ADDP Viyana toplantısı ile ilgili olarak, bu toplantıya katılmanın onur ve gururunu tüm dünyadaki Atatürkçüler adına yaşadıklarını ifade ettiler.

Katılımcı dernekler, ADDP’nin, Türkiye ve Dünya’daki Atatürkçüleri kucaklaştıran en etkin forum olması ve partiler üstü konumu nedeniyle, amaç ve hedefleri doğrultusunda kararlılıkla yollarına devam edeceklerini belirttiler.

ADDP üyesi dernekler, birlik ve dayanışmalarını kuvvetlendirmek için yapılması gerekenler, 2018 çalışma ve faaliyet programı ile ADDP’nin tanıtımı ve görünürlüğü konularını ele aldılar ve en önemli hedefleri olan Atatürk’ün barışcıl felsefesinin tüm dünyada tanıtılması konusunda da görüş alışverişinde bulundular.

ADDP üyesi dernekler, Viyana toplantısında 24 Haziran’da gerçekleşecek seçimlerin önemini ve Atatürk’çülere düşen görev ve sorumlulukları ele aldılar.

ADDP üyesi dernekler, Türkiye’de OHAL yönetimi altında seçim yapılmasının sakıncalarını dile getirdiler. ADDP üyesi dernekler 24 Haziran seçimleri için son referandumda olduğu gibi ADD Genel Merkezi ile birlikte koordineli olarak çalışma iradelerini ayrıca beyan ettiler.

ADDP’nin 2018 de gerçekleştireceği ikinci toplantının Eylül – Ekim’de Mannheim ADD ve Heidelberg ADD’nin evsahipliğinde gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı.

ADDP

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact