Atatürk nerenize battı?..

NE olursa olsun siyaset Türkiye’de tam bir fırıldak işidir. Kimse bize karşı gelip de, “Hayır efendim, siyaset tam manasıyla adam işidir. Çünkü devleti yönetmek, milleti yönetmek ve ekonomiyi yönetmek her adamın kârı değildir” diye söylemeye çalışırsa... Biz de onlara şu cevapla yükleniriz: 1- ATATÜRK NERENİZE BATTI ki heykellerini alanlardan kaldırıyorsunuz?.. 2- ATATÜRK NERENİZE BATTI ki Avrupa Birliği’nin normlarına onun adının kaldırılmasını kullanarak (hatta söz vererek) Batılı olmaya söz veriyorsunuz?.. 3- ATATÜRK NERENİZE BATTI ki, resmi kurumlardan, resmi alanlardan ve resmi kanunlardan O’nun adını silmeye çalışıyorsunuz?.. 4– ATATÜRK NERENİZE BATTI ki, Meclis’ten resimlerini kaldırıyorsunuz?.. 5– ATATÜRK NERENİZE BATTI ki, Meclis’in tatil dönüşü açılış konuşmasında Atatürk’ün adını ağzına almayı işkence gibi görüyorsunuz?.. 5– ATATÜRK NERENİZE BATTI ki, “Cumhuriyet ile geçen zaman, boş zamanmış” sözünü inatla söylemeye çalışıyorsunuz?.. 6– ATATÜRK NERENİZE BATTI ki, özellikle Batı emperyallere “Biz Cumhuriyeti yıkacağız” (Bu sözü resmen Abdullah Gül söylemiştir) diyerek Amerikan ambargolarına milli duruşla değil, Türk düşmanlığıyla sempati görünmeye çalışıyorsunuz?.. Öyle değil mi?.. Ama onlara sorarsanız Atatürk, Batı yanlısı ve milliyetçilikten bir o kadar da uzak kalan lider... Öyle mi?.. Hadi canım... Ne alaka...

BUGÜN HERKES ATATÜRK’E SAHİP ÇIKIYOR... AMA ONUN MİLLİ DUYGULARINI, ONUN TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİNİ NE AKP, NE CHP VE NE DE MHP DİLLENDİRMİYOR... Geçen haftalarda Cumhuriyet Bayramı’nı yaşadık. AKP hükümeti ve onun Milli Eğitim Bakanlığı bu yıl okullara gönderdiği (belirli gün ve haftalar) çizelgesine “Milli bayramlarımızı” kutlanmayacak günlerin arasına eklemişti. Peki CHP buna karşılık ne yaptı?.. Hiçbir şey... Sadece salon konuşmaları ve Halk TV esaretinin dışına çık(a)mama yemini doğrultusunda halka gitmeme inatlarının devam ettirme görüntüsünü (keçi inadıyla) sürdürmekte... (Halâ da değişmediler). Peki bu inadı kıramamanın gerekçesi neydi?.. Tabii ki pısırıklık... Korkaklık... Halka gitmeme kararlılığı... Ve en çok da miting yapma kabiliyetinin hiç olmaması. Sanki Atatürk’e ve milli bayramlara olan sevgiyi duygusuzca kabullenmiş gibisine, kıllarını dahi kıpırdatmayan bir CHP var karşımızda. Öyle salı günleri grup toplantılarıyla iktidara yönelik eleştirileri yapıp bir şey(ler) yaptıklarını sanmasınlar. Aksine hiçbir şey yapamıyorlar ve öylece oturuyorlar. Ara sıra sert sözlerle iktidara yüklenildiğinde, bunun gerekçelerini açıklayamayacak kadar pasif bir program izliyorlar. Neden mi?.. Sen millete gitmezsen, halk seni “Neye karşılık verdi bu sözlerle acaba?..” sorusunun karşılığını halka yansıtamazsın.

CHP’NİN ORTADOĞU POLİTİKASI SADECE MASA BAŞINDA DEMEÇ VERMEKTEN ÖTEYE GİTMİYOR... NE ORTADOĞU ÜLKELERİNE, NE DE UZAKDOĞU ÜLKELERİNE RESMİ ZİYARETLERDE BULUNMUYOR... Mustafa Kemal Atatürk, 25 Ekim 1925 tarihinde İzmir Kız Öğretmen Okulu’nu ziyaret eder ve gençlere şunu söyler: “...Hürriyet ve istiklal, benim karakterimdir. Ben, milletimin ve büyük ecdadımın en kıymetli mirasından olan istiklal aşkı ile yaratılmış bir adamım...” Tabii epey uzun konuşması vardır, ama biz O’nun Cumhuriyet ile ilgili bu sözlerini hatırlatarak şunları eklemek istiyoruz: Bugün AKP Atatürk’ün adını tam telafuz ederken ve O’nun adıyla oylarını tekrardan yükseltmeye çalışırken... CHP ne yapıyor?.. Sus-pus oturuyor. Meclis koridorlarında sert sözler eşliğinde halka ulaştığını sanıyor. Oysa CHP’nin aldığı kemikleşmiş oy yüzde sayısının dışındaki halk kitlesine ulaşamıyor. Ulaştığını sanıyorsa da, kendini aldatarak bugüne kadar hep muhalefette kalmaya devam ediyor. Neden biliyor musunuz?.. 1– İktidarın yanlışı yüzünden sınırlarımızdaki hareketliliğe karşı bilinenlerin dışında hiçbir şey söyle(ye)miyor... 2– Amerika’nın teröristlerle Türkiye’nin topraklarını tehlikeli duruma getirdiğini bugüne kadar hiçbir yerde değin(e)miyor... 3– İsrail politikalarının Türkiye sınırlarına ne amaçla gelmek istediğini halka anlat(a)mıyor... 4– AKP hükümeti üzerinden Barzani politikasına değindiğini sanıyor ama hiçbir zaman değin(e)miyor. Sadece AKP iktidarının yanlışlarını sıralarken, güncel siyasi durumun (yani AKP dışındaki durumun) siyasi gelişmelerini... Askeri alanlardaki Türkiye aleyhtarlığı gelişmelerinden bahsetmiyor... 5– Türkiye’nin Suriye politikasındaki konumunu değerlendirirken, bilinenlerin dışında hiçbir adımı dahi at(a)mıyor... 6– Irak politikasının gidişatını yönlendirme açısından yapacağı uygulamaları canlı canlı ziyaretlerde bulunarak dünya gündeminde adından söz ettir(e)miyor... 7– Sosyal demokrat görüşlülüğün gereği olarak muhafazakâr kanadın yanlışlarını düzeltme açısından Rusya, Çin, Japonya, Kuzey – Güney Kore, Suriye, Irak ve İran ziyaretlerini yap(a)mıyor... Sadece ve sadece peşinden giden bir TV’nin programlarına abone olmuş CHP’li siyasetçilerin dışında Atatürk’e gönül vermiş hiçbir partinin, hiçbir siyasetçisi davet dahi edilmiyor. Şimdi bunun neresi siyaset?.. Bunun neresi Atatürk’çülük?.. Bunun neresinde “Söz konusu vatan ise, gerisi teferuattır” sözünün varlığı görülüyor?..

ATATÜRK HEYKELLERİ, ATATÜRK’ÜN ADININ STADLARDAN KALDIRILIŞI SÜRÜYOR, AMA İKTİDAR “BEN ATATÜRK’E SAHİP ÇIKIYORUM” DİYOR... PEKİ CHP NE YAPIYOR?.. Bugün hangi taşı kaldırırsanız, altında Atatürk’ün muhteşem milliyetçiliğini görürsünüz. Sadece milliyetçilikle de sınırlı değil. Sivil hayattaki başarılarının devamlılığında bile, askeri dehalığını aşan izleri görürsünüz. Örneğin, iktisat kongrelerinin yapılarak Türk ekonomisinin milli duruşunun ekonomiye katkısını... Uçak fabrikasının kurulmasını... Köylünün yükselişini... Tarımın canlandırılmasını... Ağır sanayide muhteşem atılımları... Ve tabii ki bankacılık sistemi ile eğitimin milli programa alınarak Türk devletinin sağlamlaştırılmasını... Bunların hepsinin de Anayasa kanunlarına dahil edilerek milli cephenin her zaman dışa karşı sağlam duruşu kazandırılırken... O’nun bu düşüncelerini bugün tek tek yıkan... Eğitim müfredatından Atatürk adını kaldıran... Askeri okulları kapatan.. Atatürk’ün adını spor stadlarından silen... Hatta Cumhuriyet Bayramı’nın kutlanmasını bile yasaklamaya çalışan iktidarın aniden Atatürk’e sahip çıkmasına yönelik CHP ne yapıyor?.. Hiçbir şey... Nasıl mı?.. Rize’de meydanda Atatürk’ün heykeli kaldırıldı, peki CHP ne yaptı?.. Hiçbir şey... Cumhuriyet kutlamaları yapan gençlerin (İster CHP’li gençler olsun, ister TGB’li gençler olsun) hiçbirine katılmayarak Anıtkabir’e yürümeyişi bir tesadüf müdür?.. Kilis’e füzeler düşerken, insanlar ölürken, halkçı gördüğümüz CHP oraya dahi gitmiyor... Fakat iktidar partisi hem Kilis’e gidiyor, hem de CHP’yi suçlayarak siyasetini güçlendirip, Kilisli’nin kafasını karıştırabiliyor.

CHP SEÇİM İÇİN MEYDAN OKUYACAĞINA, HDP’DEN UZAK DURMALI... DEV MİTİNGLER YAPIP, LAİKLİĞİN VE ATATÜRK MİLLİYETÇİLİĞİNİN NE DEMEK OLDUĞUNU ANLATMALI... CHP’li vekiller standart salon toplantıları yapar gibi, küçük grupların arasına dalarak siyaset yaptığını sanıyor. Ama yanılıyor. Çünkü AKP’nin bıraktığı HDP’ye 4 elle sarılarak Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun oylarına talip olma yanlışına son veremiyor. Hatta bu yanlışı, yanında milliyetçiyim diye geçinen CHP’lilerin bir tanesi bu yanlışı dile dahi getiremiyor. Ama bir an önce bunun dile getirilmesi gerekiyor. Çünkü nasıl ki bugün PKK’nın kıravatlı sosyete takımı HDP’liler Amerikan desteğindeki PYD teröristlerine sahip çıkıyorsa.. CHP, bu yanlışı görerek derhal HDP’den uzak durmalı. Bugün halâ şehitler geliyorsa, buna hak veren bir PKK’nın sosyete kıravatlı takımına sahip çıkmak, bu ülkeye düşman olmak demektir. Kısaca CHP, yine elde var sıfır politikayla yoluna devam etmekte. Kemikleşmiş CHP oylarının dışında hiçbir zümreye hitap edemeyen bir siyasi parti oldu. Korkarım son 2019 seçimlerinde CHP bizlere, “Laik Cumhuriyetimize Allah rahmet eylesin” dedirtmesin. Neden mi?.. Yine çatı adayı inadıyla saçmalarsa... HDP’den uzaklaşmazsa... Yurt dışı faaliyetlerini artırmazsa... Memleketin her köşesine gitmezse... Meclis grup toplantılarının dışına çıkarak halkı kucaklamazsa... Son olarak, “BİR HALİDE EDİP ADIVAR” kadar olamadılar... Ünlü Sultanahmet mitingini hiç mi anımsayarak... Araştırarak... Okuyarak... Görerek utanmıyorlar?.. Bunu CHP’ye birileri söylemeli... Seçimi bekleyip kös kös oturursa... DEV MİTİNGLER YAPMAZSA... İşte bugünden itibaren Cumhuriyetin kapısına zaten vurulmuş olan kiliti Kılıçdaroğlu resmen kendi elleriyle onaylamış olacak... Bu gidiş de onu gösteriyor...

 

 

 

 

 

 

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact