AYNI TAS – AYNI HAMAM

Ülkemizin başkenti Ankara'da, hem de tam göbeğinde yine terör saldırısı. Eğer doğruyu söylüyorlarsa 27 ölü, 75 yaralı. Sayılara inanıyor musunuz derseniz, hayır derim. Çünkü bunların sicili bozuk!

Yaşamını kaybedenlere Tanrı'dan rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar dilerim.

Sorumluyu, orada burada aramaya gerek yok. Esas sorumlu, iktidardır. Adeta ülkemiz, terör örgütleri için açık poligon haline geldi. İsteyen örgüt, istediği yerde, istediği şeklide saldırı gerçekleştirebiliyor. İktidar, ülkemizin güvenliğini sağlamaktan acizdir. Derhal istifa etmelidir.

Her zaman yaptıkları şeyler; KINAMAK, LANETLEMEK, BEDDUA OKUMAK ve YAYIN YASAĞI KOYMAK. Ama bir kaç gün geçtikten sonra, utanmadan ve sıkılmadan, yine ‘aynı tas - aynı hamam’ devam edeceklerdir. Halkımızın ihtiyacı aş, iş ve güvenlik iken bunlar; şahsi çıkarlarını, siyasi ikballerini sağlamak ve "Siyasal İslamcı" ideolojileri ile "Yeni Osmanlı" hayallerini gerçekleştirebilmek için yine, YENİ ANAYASA ve BAŞKANLIK sistemi peşinde koşacaklardır.

Terörün artmasının en önemli nedeni; içte ve dışta yürütülen yalan - yanlış ve Cumhuriyetimize düşmanlık içeren siyasettir. Suriye'de, Esad'ı devirmek için, terör örgütlerine yardım ve yataklık yapıldı. Şimdi; komşumuzda meydana gelen istikrarsızlık, bumerang gibi bize döndü. Bunun böyle olacağını daha işin başında yazdık ve anlattık. Halen, kavgalı olmadığımız bir tek komşumuz yok. Bunun sorumlusu kim?

PKK ile mücadele yerine müzakere edildi, mücadele eden askerlere operasyon yapıldı, hendeklerin açılması ve şehirlerin silah ve cephane ile dolması için gerekli iklim yaratıldı. Şimdi bunun faturası ödeniyor. Ama faturayı neden olan değil, masum olan halk ödüyor.

Ülkemizde; sadece Suriye'den gelen, yaklaşık 3 milyon mülteci var. Aralarında binlerce Radikal İslamcı terörist var. CIA raporları, bu rakamın 35 bin olduğunu söylüyor. Bu, daha başlangıç. Mültecilerin yarattığı sorun, yarın daha da büyüyecek. Bir de utanmadan; "Kayseri" veya "At pazarlığı" yaparak, para karşılığı daha fazla mülteciye talipler.

Türkiye; beş yıldır uyguladığı Suriye politikasını gözden geçirmeli, değiştirmeli ve güney sınırlarının güvenliğini sağlamalıdır. Bölgede barış

ve huzur için bölge ülkeleri ile; Suriye, Irak, İran ve Rusya ile diyalog kurulmalı ve işbirliği yapılmalıdır.

Saygılar sunarım.

HT Mansetler

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact