Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2404 of /homepages/25/d199835659/htdocs/FloridaTurkGazetesi/includes/menu.inc).

BÜLENT ARINÇ BİLMECESİ

Bülent Arınç KHK mağdurları(!) için çok üzülmüş. Şaşırdık mı? Şaşırmadık. Fetullah’a övgüler düzen Arınç… AKP Genel Başkanı Arınç’ı Pensilvanya’ya uzlaşma için göndermişti. Arınç görüşmeyi övünerek anlatmıştı. 15 Temmuz sonrası yanıldım masalına sarılanlar listesinde yerini aldı.

Hukukta böyle bir uygulama da gördük. Yanıldık, Allah affetsin deyince bazıları için savcılar hesabı öteye bırakıyor(!)..

Arınç Meclis Başkanı olduğu dönem Yalova’da yaşıyordum. Yalova Termal’de Atatürk Köşkü’nün yanında TBMM’ne ait bir sosyal tesis var. O tesis Arınç’a bağlıydı. Zaman Gazetesinin yazarı-çizeri  tesiste idi. Hatta tarihi Yaver köşkü’de… Arınç’ın baldızı Fetö için eleman devşirme çalışması yapıyordu.

Arınç’ın iş verme kıstası ‘hizmet hareketine hizmet etmiş olmaktı’.

Şimdi hizmet Hareketi dediği ajan çetesi için çok üzülüyor. Daire başkanı temizlik yapıyor, kendisi çok utanıyormuş… Sormak lazım o zaman; ‘O daire başkanlığına hangi yöntemle gelmişler?’

Soru çalıp memur oldular. Soru ve cevapları ellerine verildi. Polis oldular. Adalet dağıtması gereken Savcılık makamını ele geçirmek için bile soru çaldılar. Askeri okullara soru ve cevapları alarak girdiler.

Ergenekon, Balyoz ve benzeri tezgahla bu ülkenin yetişmiş insanlarını CİA adına esir aldılar. Gardiyanları bile kendilerinden seçtiler. İçeri girenler kanser oldu. Ölüme yollandı. Basın denilen aşağılık paçavralarınız bu insanları 7-24 linç etti. Arınç Türk Ordusuna yapılan operasyonlar için; ‘bağırsaklarını boşaltıyor’ dedi de, boşalan yerlere Fetö’nün Tenyalarını yerleştirdik demedi.

Kendisine yapılacak sözde suikast tezgahının baş aktörüydü. Bu kumpas sayesinde Özel KUVVETLERİN YATAK ODASINA GİRDİLER. Savaş sırlarını aldılar. Aynı gün o savaş sırları Yunanistan’a servis edildi. Karadeniz’e ABD Donanmasını sokmayan Donanmamız en aşağılık iftiralarla dağıtıldı. Donanma Amiralsiz bırakıldı. Terör örgütleri ve yabancı istihbaratların içine sızdırılan 813 vatan evladı öldürüldü. Bir istihbarat ve terör örgütü içine yerleştirecek eleman yetiştirmek kaç yılımızı alır? Bu ölümlerden sonra istihbarat zafiyeti doğmuş mudur? Doğdu ise bu zafiyet kaç kişinin daha hayatına mal oldu? Arınç Efendi’ye bunları soracak bir yiğit yok mudur? Dahası var. Kozmik odadan alınan bilgiler içinde, bir iç savaş veya savaş durumunda görev alacak insanlarımızı isim listesi de ele geçti. Bu insanlar yılların araştırması sonucunda seçilmiş özel insanlardır. Bu isimlerden suikaste uğrayan, hayatını kaybeden var mı bilmiyoruz.

Gene Arınç bu işin (FETÖ tutuklularının durumu)yargıda çözüleceğini, biraz sabretmelerini söylüyor. Aslında içerdekilere mesaj veriyor. Demek ki perde arkasında bir pazarlık, bir anlaşma var. Zaten eşek arılarını bırakmışlardı. Sinekleri içeride tutuyorlar. Bazıları kaçırıldı. Bazılarının kaçmasına göz yumuldu. Mesela Savcı Öz denen şahıs nerede? Nerede olduğunu MİT çok iyi biliyor? Savcı Öz niye korunuyor?

Arınç ‘bütün kurumlarıyla işleyen bir ülkede’ casusluk suçlamasıyla yargılanırdı. Bu gerçeği unutmayalım. Sistemi çökmüş bir ülkede sarayda görev yapıyor. Görev mi, sus payı mı orası şimdilik meçhul.

Arınç cevap vermeli;

Kafasına kurşun sıkılarak şehit edilen 813 vatan evladının kanında sorumluluğu olan bir isim olarak, hiç utanmıyor musunuz? Vicdanınız hiç sızlamıyor mu yoksa vicdanınız hiç olmadı mı? Vicdanı olmayanın merhameti olur mu? Kuddisi Okkır’ın mezar çukuruna dönen gözlerindeki bakış sizi hiç rahatsız etmiyor mu? Ali Tatar, Abdülkerim Kırcı’yı ölüme yollayan kumpaslarınız… Silivri-Hasdal’dan mezara yolladığınız şehitlerimiz.

Siz utanmanın ne olduğunu bilseydiniz, dizinden altını bu ülkeye feda etmiş kahraman gazimiz Abdülkerim Kırcı, şakağına namluyu dayayıp tetiğe bastığında utanırdınız. Bırak utanmayı, yerin dibine geçerdiniz.

Askeri okullarda okuyan ve Fetö’cü olmayan Anadolu’nun gariban çocuklarını, zulmederek okullarından ayrılmaya mecbur bırakan Fetöcü askerlerinize de acıyorsunuzdur siz. O gariban ailelerin ödemek zorunda kaldığı borç senetleri de sizi ilgilendirmiyor değil mi? Bugün FETÖ’cülerden, bir casus şebekesinden özür diliyorsunuz. Dünün kumpas mağdurlarından özür dilediniz mi?

Biz kim olursa olsun adaletin herkese eşit uygulanmasını isteriz. Yargı sana-bana-ona göre işlememeli. Ama dün savcı kiralayıp, yargının canına okunurken alkışlayanlar, bugün adalet dileniyor ya? İşte ibret alınması gereken gerçek budur!

****       ****        ****

Arınç Bir Bilmecedir

Arınç aslında bir bilmecedir. Arınç’ın babası Jandarma ASTSUBAYI İbrahim Arınç’tır. Ben bu gerçeği öğrendiğimde çok şaşırmıştım. Çünkü askere alınacak insanlar için ciddi bir güvenlik soruşturması yapılır diye biliyorum.

Soru şu;

Bülent Arınç’ın aile öyküsü malum. Kubilay’ın başının kesilmesinde başrol oynayan bir ailenin torunu… Kurtuluş Savaşında İşgalci-yağmacı ve tecavüzcü Yunan askeri ile işbirliği yapan bir ailenin torunu askere nasıl alınır?

“Arınç ailesi gayri milli derin devletin kullandığı bir aile mi yoksa” diye sormadan edemiyor insan.

 

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact