Basin Bildirisi

Sayın Metin Feyzioğlu
Türkiye Barolar Birliği Başkanı
                                   
 Uluslararası Lion Kulüpleri Birliği 118-K Yönetim Çevresi Federasyonu olarak;
Sizi toplumsal olaylar karşısında Atatürkçü, çağdaş, özgürlükçü, eşitlikçi, yargı bağımsızlığını, laik hukuk devleti ve cumhuriyet ilkelerini savunan, üstünlerin hukuku değil hukukun üstünlüğünü her fırsatta dile getiren Barolar Birliği Başkanı olarak tanıdığımızda çok sevmiştik. Gençtiniz, eğitimliydiniz, umut olabilirdiniz.

Federasyon olarak, Cumhuriyet Kutlamalarımızda geleneksel olarak verdiğimiz “Cumhuriyet Sözcüsü Ödülü”nü 2013 yılında büyük bir    çoğunluğun oyu ile size vermeyi kararlaştırmıştık. Siz de Kayseri’den gece yarısına doğruda olsa Eskişehir’de gerçekleştirdiğimiz geceye katılarak, hak- hukuk, demokrasi, işçi hakları konusunda hepimizi heyecenlandırmıştınız. 

Türk Lionsunun en büyük ödülü, kurucumuz Fahrettin Gökay ödülünü o akşam size takdim etmiştik.  

Barolar ve tabi ki Türk Barolar Birliği, meslek kuruluşu olarak yasaların kendisine yüklediği görevlerin yanında, toplumun hukuki sorunları ile ilgili görüş ve önerileriyle de Türk Hukuk Sisteminin gelişmesine katkı sağlamaktadır. Özellikle demokrasi ve insan hakları adına ortaya çıkan aksamalara karşı sorumluluk bilinciyle etkin bir biçimde mücadele vermelidir.
Ancak; son zamanlarda her toplumsal olayda sessiz kalışınız, cumhuriyet ilkelerimizi sahiplenmeyişiniz, bir zamanlar “Anayasanın ilk üç maddesi ile problemi olanlar bana destek olmadı” dediklerinizle birlik olmanız, baroları dikkate almadan hareket etmeniz bizler tarafından hayretle izlenmektedir. Demokratik hak ve özgürlüklere saygı göstermeyen, mesnetsiz olarak polis tarafından durdurulan 60 Baro Başkanının, hukukun savunma ayağının Birlik Başkanı olarak, yanında, önünde olmayışınızı ise esefle karşıladığımızı belirtmek istiyoruz
Bütün bu açıklamalarımız neticesinde; o günün koşullarında size verilen Cumhuriyet Sözcüsü ödülünün, tutumunuz nedeniyle gerekçeleri ortadan kalkmıştır. 

Bu nedenle, size verdiğimiz ödül kayıtlarımızda yok sayılmıştır.

2013 Ekim tarihinde size büyük bir coşkuyla verdiğimiz ödülün 118-K Yönetim Çevresi Federasyon Başkanlığı’na iadesi yönetim kurulu kararımızdır.

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact