BU TEPKİYE İNANMAK MÜMKÜN DEĞİL!

ABD’nin Ankara Büyükelçisi John Bass’ın görevden alınan ve yerlerine kayyum atanan 28 belediye ile ilgili sözlerine, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu sert tepki gösterdi.

Sanırsınız ki; bu sözler John Bass'ın kişisel sözleri ve değerlendirmesidir. Bu sözler; ABD'ne aittir ve daha önce izledikleri politikalarla tutarlıdır.

ABD; bölgede kendisinin ve İsrail'in kuklası olacak bir Kürt Devleti'ni kurma peşindedir. Irak'ta, Suriye'de ve Türkiye'de yaptıkları ve yapmaya çalıştıkları ile bu hedefin peşinden gitmektedir.

Esas tutarsız ve ne yaptığını bilmeyen; bizim iktidarımızdır. Mart 2011'de başlayan vekalet savaşına destek vererek ve Suriye'nin toprak bütünlüğüne düşmanlık ederek bu hedefe hizmet ettiler.

Irak'ta merkezi hükümete düşmanlık ederek ve Kuzey Irak'taki otonom yapıya devlet muamelesi göstererek ve destekleyerek, aynı hedefe hizmet ettiler.

Ayrıca; kökü dışarda olan "Açılım" politikası ile de, bu emperyal hedefin Türkiye bacağına destek verdiler. Şimdi Bass'ın söylediklerine tepki koymak; biraz bile inandırıcı olamıyor.

15 Temmuz Darbe Girişiminin arkasında ABD'nin olduğunu, ABD derin devletinin en üst düzey temsilcilerinden olan Zbigniew Brzezinski kabul ediyor ve “Yanlış yapıldı” diyor.

İş bu kadarla da kalmıyor. Cumhuriyetçi Parti’nin Başkan Adayı Donald Trump; resmi twitter hesabından arka arkaya iki tweet atıyor ve ABD Yönetiminin Türkiye'deki başarısız darbe girişiminde parmağı olduğunu söylüyor. Trump; başarısız darbe girişimine ait delillerin elinde olduğunu, 14 CIA ajanının bu işe karıştığını ve bu girişimin aptalca yapılmış bir hata olduğunu yazıyor. Ama Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş; "Darbenin arkasında ABD yok, sadece Gülen var" diyor. Halbuki Gülen ve Cemaat, sadece piyondur.

ABD'nin Suriye'de ne yapmak isteği bu kadar aşikarken, yapmak istedikleri ülkemizin çıkarına değilken, darbe girişimi ile suçüstü yakalanmışken, siz nasıl olur da hiçbir şey olmamış gibi ABD ile Suriye'de işbirliği yapmaya devam edersiniz! Bırakın halkın gazını almaya yönelik yalandan tepkileri! Ülkemizin jeopolitiğinin ve güvenliğinin gerektirdiklerini yapın.

HT Mansetler

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact