CHP’liler, Halk Arenası’nda konuştukça batıyorsunuz!..

UĞUR Dündar’ın haftada bir sunduğu Halk Arenası programında öylesine büyük hatalar yapılıyor ki... Söylemeden geçemeyeceğim. Düşünün, CHP’li vekiller... Hatırı sayılır gazeteciler... Yüksek volumle konuşan sanat eleştirmenleri ve sanatçılarımız... Belediye başkanları ve diğer katılımcı değerli konuklar... Bu Halk Arenası programına katılarak düşüncelerini ve kalemlerini tek tek açıklamalar yaparak konuşuyorlardı. Ama nedense ne yapılması gerekeni bir türlü konuşmuyorlardı. Şimdi bize, “Yahu kardeşim, adamlar halkın nabzını güzel tutuyorlar ve gerekeni zaten konuşuyorlar. Bunun dışında ne yapsınlar?.. Bir şey yapamazlar ki... AKP’liler Meclis’i de, belediye başkanlarını da... Meclis Genel Kurulu’nda görüşülmesi gereken ne varsa hepsinin önünü tıkadı... CHP neyi konuşsun ki?.. Ancak Halk Arenası’nda konuşabiliyor...” diye bize kafa tutabilirsiniz.

HER ŞEY TELEVİZYON PROGRAMLARINDAN İBARET DEĞİL BEYLER, ATATÜRK ZAMANINDA RADYO VE TV Mİ VARDI?.. KÖYLER VARDI, MAHALLELER VARDI, VATAN MİLLET VARDI... VE ATATÜRK O İNSANLARIN AYAĞINA GİDERDİ... Biz de diyoruz ki, 1– AKP’nin binlerce hatasını sadece televizyon ekranlarında tartışarak yenemezsiniz... 2– Radyo programlarına katılarak her şeyi anlattığınızı düşünemezsiniz... 3– Köylere ve köylünün yanına gitmediğiniz için “Köylünün yanındayım” diyemezsiniz... 4– Kasabalara gitmelisiniz... 5– Süslü konuşmalar yaparak bir şey yaptığınızı sandığınız Meclis grup toplantısıyla gününüzü gün edemezsiniz... 6– Büyük şehirlerde mahalle mahalle gezmelisiniz... 7– İki de birde, her genel ve mahalli seçimde “Bu son şansımız” diyerek milleti uyutamazsınız... 8– Cumhurbaşkanlığı ve Meclis Başkanlığı seçimlerinde halkı dinlemeliydiniz... 9– Tıpış tıpış sandıkları göstereceğinize... Tıpış tıpış halkın ayağına gitmelisiniz... 10– Milletin düşüncelerine kulaklarınızı tıkayarak bildiğinizi okumamalısınız... 11– HDP ile dirsek teması almaktan kaçınmalısınız... Hatta HDP KONUSUNDA YAPTIĞINIZ AÇIKLAMALARDAN DOLAYI GAZİ VE ŞEHİTLERİMİZİN KARŞISINDA ÖZÜR DİLEMELİSİNİZ VE UTANMALISINIZ... 12– Ve yıllar öncesinden açıklanan belgeleri bugün (Müthiş bir belge açıklayacağım) diyerek milleti enayi yerine koymamalısınız.

SON HALK ARENASI PROGRAMINDA CHP’Lİ VEKİL, “ELİMDE MÜTHİŞ BELGE VAR” DİYEREK MİLLETİ KANDIRACAĞINA... CHP HAKKINDAKİ GERÇEKLERİ VE YAPILMASI GEREKENLERİ YAPAMADIKLARINI SÖYLEMELİYDİ... Son Halk Arenası programında konuşmacı olarak katılan CHP’li Milletvekili Haluk Pekşen, “Elimde müthiş belge var” gibisinden bir açıklama ile halkı heyecanlandırmış... Aynı şiddette programın yöneticisi Uğur Dündar’ın ve katılımcıların heyecanla ve hayretle bakmasına neden olmuştu. Ve CHPli vekil elindeki belgenin açıklamasını yorumlarken şöyle konuşmuştu: “2003 yılında dönemin Dışişleri Bakanı Abdullah Gül ve ABD Milli Savunma Bakanlığı arasında 9 maddelik bir protokol imzalandı. Protokolün konusunun özet olarak, ‘Kuzey Irak’ta kurulacak olan ve orada bağımsızlığını ilan edecek olan bir devleti, Türkiye Cumhuriyeti Devleti hiç bir rezevr koymaksızın tanıyacak…’ olduğunu belirttiler.”

SAYIN PEKŞEN, SİZ BUNA YENİ BELGE DERKEN MADDE İLE İLGİLİ KONUŞTUĞUNUZ AÇIKLAMADA İŞÇİ PARTİSİ’NİN DE BU YÜZDEN ERGENEKONCU DİYE HAPİSLERE ATILDIĞINI SÖYLÜYORSUNUZ... Sayın Pekşen’in, bir belgeyi yeni duyulmuş gibi heyecanla anlatmaya başlarken konuşma aralarında belgenin pek de yeni olmadığını... Hatta kendi ağzıyla itiraf edişini Halk Arenası’nı sunan ve katılımcı konukların dışında arenada toplanan halk da bir türlü uyanamamış... Hayretle ve şiddetle dinlemeye koyulmuşlardı. Bakın daha sonra Pekşen ne demişti... Gelin hep birlikte dinleyelim: “2003 yılında o dönemin Amerikan Milli Savunma Bakanı ile hemfikir olan Abdullah Gül’ün attığı imzaya... Daha doğrusu o imzalanan maddelerin birine itiraz eden İşçi Partisi (Yani bugünün Vatan Partisi ve Genel Başkanı Doğu Perinçek) iktidar tarafından Ergenekoncu sıfatıyla tutuklanmış ve yıllarca hapis yatmışlardı...”

O MADDEYE İTİRAZ ETTİKLERİ İÇİN İŞÇİ PARTİSİ’NİN YÖNETİCİLERİNİ (ERGENEKONCU DİYE HAPİSLERE ATILDIĞINI) SÖYLÜYORSUNUZ... PEKİ BU BELGENİN NERESİ YENİ BELGE?.. BU BELGENİN NERESİ HİÇ DUYULMAMIŞ OLUYOR?.. Halk Arenası’nda konuşan CHP’li vekilin bu açıklamaları insanın aklına şunu getiriyor: “Yahu kardeşim yeni belge diye ortaya attığınız maddelerin içindeki bir tanesine itiraz eden İşçi Partisi’nin itirazı olduğu için hapislere atıldığını söylediğinizde, bunun neresi yeni belge oluyor?.. Hem de bundan 14 sene önce yaşanan olay... Bu belgenin hiç duyulmamış hali neresinde?.. Daha doğrusu böylesine ciddi bir konuda böylesine acemice davranışın bir açıklamasını nasıl yapabilirsiniz?.. YAPAMAZSINIZ... Çünkü biz, 2003’lü yıllarda bu 9 maddelik belgeyi tek tek köşemizde yazdık ve yayınladık. Yani bu belgenin ve maddelerin yeni belge gibi halka yutturulması o programdaki konuşmaya hiç yakışmadı. Yakışmadığı gibi, CHP’nin duruşu da milli birlik adına da hiç yakışmadı.

CHP NE YAPIYOR?.. İŞİ GÜCÜ HEP HALK ARENASI’NA ÇIKMAK... VEYA SALI MECLİS TOPLANTILARINDA ESİP YAĞMAK MIDIR?.. YOKSA HALKA GİTMEK MİDİR?.. GERÇEK MİLLİ DURUŞUN ADI SADECE KAPALI SALONLARDA CAKA SATMAK MIDIR?.. Şimdi gelelim asıl meseleye... CHP’li vekil şunu iyi belmelidir ve mensubu olduğu partisine şu açıklamaları yaparak soruları sormalıdır. İsterseniz biz soralım soruları. Kendisine yardım etmiş oluruz... SORU 1– CHP olarak bu belgenin hangisine itiraz ettiniz?.. Eğer ettiyseniz neden Halk Arenası’nda açıklama yapmadınız?.. SORU 2–Meclis grup toplantılarının dışında gerçek bir toplantınız neden yok?.. SORU 3– Halk Arenası’nın dışında (yani Halk TV’nin dışında) gerçek milliyetçi, gerçek Atatürk’çü duruşunu sergileyen TV’ler yok mu?.. Var... O halde o televizyonlara neden gitmiyorsunuz?.. SORU 4– “Mevzu vatan ise, gerisi teferuattır” sözünü her zaman söylerken... Neden Meclis dışında kalan gerçek Atatürkçü partilere... Televizyonlara ve gazetelere giderek muazzam bir birlik oluşturmuyorsunuz?.. SORU 5– Neden “Teferuattır” sözüne yakışır davranarak ve oturduğunuz koltuktan vazgeçerek ülke için... Atatürk için... Demokrasi ve Cumhuriyet için bütün partileri ve halk gönüllülerini CHP çatısı altında toplamıyorsunuz?.. Veya toplayamıyorsunuz?.. SORU 6– Vatan Partisi Genel Başkanı CHP’ye “Çağırın beni, birleşelim... Hatta Ankara’da Altı Ok’un altında... Atatürk heykelinin altında birleşerek halka gidelim ve milleti tek yürekte birleştirelim” sözünün büyüklüğünü neden kavramadınız?.. SORU 7– Şu “Perinçek bana yaramaz” diyerek... Şu “Halkçı Parti bana yaramaz” diyerek... Şu “DSP, bana hiç uymaz.. Bana hiç yaramaz” diyerek... Şu “Sadettin Tantan biraz zorlu adam, bana hiç uymaz” diyerek... DP’liler için de, sadece Baykal’ın yurt konuşmalarında yanına alarak birlik görüntüsü verip, “Gerçek seçimlerde yanımda işi yok, bana uymaz” diyerek yola çıkarsanız, ne bu vatanı kurtarabilirsiniz... Ne de Atatürk’ün çizgisinden giderek emperyalistlere karşı göğüs göğüse çarpışabilirsiniz...

ABDÜLLATİF ŞENER TAKIR TAKIR KONUŞURKEN... METİN FEYZİOĞLU VE ÜMİT KOCASAKAL DA BÜTÜN ÜLKENİN DÖRT TARAFINDA HARIL HARIL ÇALIŞIRKEN, SİZ CHP’LİLER NEDEN BU İNSANLARI CHP ÇATISI ALTINA ALMIYORSUNUZ?.. Eski AKP’li Abdüllatif Şener demişti ki: “CHP bana görev versin, yapmaya hazırım. Çünkü AKP ülkeyi uçuruma sürüklüyor...” Şener’in sözlerine karşı ne yaptınız?.. Utanmadan HDP ile dirsek temasına girdiniz... Ya Metin Feyzioğlu’na ne demeli?.. Sizin CHP olarak diyemediklerinizi iktidarın karşısına çıkarak “Van depremzedelerinin sorunlarını” çatır çatır dile getirerek yüzlerine söylemişti. Ayrıca “Hayır” için ülkeyi karış karış dolaşarak konuşmalar yapmıştı. Pekii, Feyzioğlu’nu yanınıza aldınız mı?.. Hayır... Aynı şekilde Ümit Kocasakal da ülkenin geleceğinden endişe duyduğunu katıldığı bütün kanallarda konuştu ve “Hayır” için CHP’ye olağanüstü yardımlarda bulundu. Pekii, Kocakal’ı da yanınıza aldınız mı?.. Hayır... Zamanın Ekonomi eski Bakanı Kemal Derviş’in Türkiye’ye ne maksatla geldiğini halka açıkladınız mı?.. Hayır... Cumhurbaşkanı adaylığı seçiminde “Bizim adayımız bayan olacak” açıklamasından sonra, aradan 7, bilemediniz 8 saat geçtikten sonra bir yerlerden gelen gizli emirle “Adayımız çatı adayıdır. İsmi de Ekmeleddin İhsanoğlu’dur” dediniz. Neden Ekmeleddin?.. Neden o bir yerlerden gelen gizli siyaseti mertçe açıklamadınız?.. Ve sahte Atatürk’çüler... Hepsi Atatük ilke ve inkılaplarını koruma dümeniyle CHP’de yer almışken... Sadece CHP olarak seçimlere hazır olduğunuzu söylemekten korkan pısırık birlikteliğinizi CHP’ye neden alet ettiniz?.. Ordumuzun büyük komutanları ve mensupları hapislerde çürütülürken CHP olarak neden meydanlarda değildiniz?.. Kıymetli askerlerimiz Ergenekon dümeniyle hapislerde yatarken, onların bu yatışlarının hak olduğunu yazılarında hiç çekinmeden açıklamalarda bulunan köşe yazarlarını meydanlarda alkışlatmaya utanmıyor musunuz?..

KADİR TOPBAŞ’IN İSTİFA ETTİRİLMESİNDEKİ HATAYA KARŞI SUSARAK, “MAHKEMEYE GİT, ARKANDAYIZ TOPBAŞ” DEMENİN NERESİ SİYASET?.. NEDEN DEV MİTİNGLER YAPARAK HALKI UYARMIYORUNUZ?.. İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş, emirle istifa ettirilirken CHP olarak yaptığınız hata dağları aştı. Örnek mi istiyorsunuz?.. Verelim... CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Topbaş'ın istifasıyla ilgili ne demişti: "Sayın Kadir Topbaş, kendi partililerin sana kumpas kuruyorlar. Cesur ol ve kararı idare mahkemesine taşı. Yanındayız...” demişti... Peki Topbaş ne demişti: “Ben istifa ediyorum. Muhalefet bundan bir şey çıkarmasın. Çıkaramaz da... Çünkü istifa ettim ama AKP’den istifa etmedim. Partimin de yanındayım...” Yahu Gürsel Tekin, böyle siyaset mi olur?.. Bunları diyeceğinize şunu neden söyleyemiyorsunuz?: “Topbaş, istifa ettirilmenizle sorumluluklardan kendinizi kurtaracağınızı mı sanıyorsunuz?.. Aksine, ne kadar yanlış karar verdiyseniz (Ki verdiniz) bunların hepsini mahkemelere sunarak sizden CHP adına, Türk milleti adına hesap soracağız.” Evet, Gürsel Tekin, bunu, bu şekilde neden söylemiyorsunuz?.. Ayrıca “İstediğin televizyonda çık karşıma. Sana meydan okuyorum” açıklamasıyla siyaset yapamazsınız. Çünkü karşındaki kişi ne seni tınlıyor, ne de konuşmalarını önemsiyor. Bir kulağından girip, diğer kulağından çıkıyor. Hatta “Böyle giderse sokağa bile çıkamazsın” diyerek seni dümdüz ediyor. Bu konuşmalara karşı dev mitingler yaparak halka gitmiyorsunuz... NEDEN?.. CHP böyle yönetilmez beyler... Daha konuşulacak onlarca konu var... Ama yazımız gereğinden fazla uzun oldu. Tadını kaçırmadan, fazla da moralimizi bozmadan noktayı koyalım ve bundan sonra önümüze bakalım diyoruz... Ama neredeeeee?.. Nerede CHP’de önünü görebilecek öyle bir kafa... Unutmadan, dibine kadar CHP’liyiz. Ama bu CHP’li değil...

 

 

 

 

 

 

HT Mansetler

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact