Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2404 of /homepages/25/d199835659/htdocs/FloridaTurkGazetesi/includes/menu.inc).

Dışişleri Baksnlığı açıklaması VAHİM

 

Dışişleri Bakanlığı açıklaması vahim

Dışişleri Baksnlığı açıklaması VAHİM

 

Doğu Akdeniz’de gerginlik her geçen gün daha da artıyor.

Yunanistan son olarak silahlandırılması yasak olan Meis Adası'na turist feribotlarıyla asker konuşlandırması tartışmaları arttırdı.

 

Yunanistan'ın söz konusu adımları 1923 tarihli Lozan ve 1947 tarihli Paris Barış Antlaşmalarının yeni bir ihlali anlamına geliyor.

Yunanistan, antlaşmalara göre silahlandırması yasak olmasına rağmen adaları silahlandırmaya devam ediyor.

BAKANLIĞIN AÇIKLAMASINI ELEŞTİRDİ

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Yunanistan’ın Meis Adası’na askeri sevkiyat yapmasına dair bir açıklama yaptı. Aksoy, "Basında yer alan haberler doğruysa, bu Yunanistan'ın hukuk tanımazlığının ve Doğu Akdeniz'deki gerçek niyetinin yeni bir göstergesidir. Ada'nın statüsüne yapılmaya çalışılan gayri meşru değişiklikleri reddediyoruz" dedi. 

CHP PM Üyesi ve Ankara Milletvekili Gamze Taşçıer ise, konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından dikkat çeken bir açıklamada bulundu.

Taşçıer, Hami Aksoy'un, "Basında yer alan haberler doğruysa" sözlerine tepki gösterdi.

Taşçıer, "Dışişleri Bakanlığı'nın yaptığı açıklamaya katılmakla birlikte, ifade edilen bir cümle hariciyenin geldiği hali göstermesi açısından son derece trajik. Dışişleri Bakanlığı böylesine önemli bir konuyu basında yer alan haberlerden takip ediyorsa vay halimize..." diye belirtti.

Odatv.com

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact