Diyanet İşleri başkanı ‘İstifa’

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahat Andican, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Ayasofya’nın açılışında kullandığı ifadelere tepki gösterdi. Aytun Çıray da Erbaş’ı istifaya çağırdı.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı Ayasofya’daki Cuma namazında Diyanet’in resim sitesinde yayımlanan cuma hutbesinin dışına çıktı.Kılıçla hutbe okuyan Ali Erbaş yıllardır süren hasretin sona erdiğini savunarak Cuma Hutbesi’nde şu ifadeleri kullandı:”Ayasofya’nın cemaatine kavuşması için canla, başla emek veren büyüklerimize selam olsun. Bu kadim mabet alemlerin Rabbi olan Allah’a kulluğun ifadesidir.Fatih Sultan Mehmet Han burayı kıyamete kadar cami olarak kalması için vakfetmiştir.Vakfedileni çiğneyen lanete uğrar.

“ERBAŞ’A İYİ PARTİ İSİMLERDEN TEPKİ

Bugünkü YENİÇAĞ »ANASAYFAYAZARLARSİYASETEKONOMİDÜNYAGÜNCELSPORFOTO GALERİVİDEOKİTAPDİĞER »NESİ MEŞHURE GAZETEBİLİMOTOMOTİVMEDYA POLEMİKKÜLTÜR SANATZAMAN TÜNELİSİNEMAİPUCUTEKNOLOJİKONUK KALEMASTROLOJİBASIN İLANREKLAMSAĞLIKAhat Andican ve Aytun Çıray’dan Ali Erbaş’a sert sözler: “Halka yalan söyledin”Ana Sayfa» Güncel25.07.2020 12:44İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahat Andican, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Ayasofya’nın açılışında kullandığı ifadelere tepki gösterdi. Aytun Çıray da Erbaş’ı istifaya çağırdı.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı Ayasofya’daki Cuma namazında Diyanet’in resim sitesinde yayımlanan cuma hutbesinin dışına çıktı.Kılıçla hutbe okuyan Ali Erbaş yıllardır süren hasretin sona erdiğini savunarak Cuma Hutbesi’nde şu ifadeleri kullandı:”Ayasofya’nın cemaatine kavuşması için canla, başla emek veren büyüklerimize selam olsun. Bu kadim mabet alemlerin Rabbi olan Allah’a kulluğun ifadesidir.Fatih Sultan Mehmet Han burayı kıyamete kadar cami olarak kalması için vakfetmiştir.Vakfedileni çiğneyen lanete uğrar.”ERBAŞ’A İYİ PARTİ İSİMLERDEN TEPKİ

Erbaş’a İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahat Andican ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray’dan tepki geldi.Andican, Twitter hesabından şu paylaşımda bulundu:A. Erbaş Efendi, Fatih’in Vakfiyesinde olmayan Ayasofya Lanetinden bahsedip halka yalan söyledin. Elinde kılıçla kürsüye çıkıp İslamın bir barış değil savaş dini olduğu algısı yarattın. Kurtarıcı Atatürk’ü yine görmezden gelerek tarihimize ihanet ettin. O koltuğu hak etmiyorsun.Çıray da Andican’ın tweetine şöyle yanıt verdi:İstifa Ali Erbaş

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact