Doğu Guta'daki kimyasal yalanlarının hazırlandığı stüdyo ortaya çıkarıldı

Doğu Guta'daki yalanların kaynağı olan "Beyaz Kasklılar" isimli gruba ait film stüdyosu, Suriye ordusu tarafından tespit edildi.

Doğu Guta yalanlarının hazırlandığı stüdyo ortaya çıkarıldı

 

İran'ın Fars haber ajansına göre Beyaz Miğferler'in Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad yönetimine karşı yalan haber ürettiği ve propaganda amaçlı çekimler yaptığı film stüdyosunu ortaya çıkardı.

Film stüdyosunun Doğu Guta'nın Sakba ilçesinde bulunduğu belirtilen haberde, Suriyeli askerlerin Beyaz Miğferler tarafından bırakılan kameraları ve film yapım cihazlarını ele geçirdiği ifade edildi.

Bu hafta sonu Doğu Guta'nın Duma ilçesinde kimyasal saldırı düzenlendiği iddia edilmiş ve saldırının sorumluluğu Suriye hükümetine yüklenmişti.

Saldırı iddiasını reddeden Rusya Savunma Bakanlığı, bir dizi Batılı ülkenin ve Beyaz Miğferler gibi sivil toplum kuruluşunun ateşkese zarar vermek için yeni bir yalan haber kampanyası başlattığını vurgulamıştı.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rus ordusunun, Şam'ı suçlamak için Suriye'de kimyasal silahlı ciddi bir provokasyon hazırlandığı konusunda birçok kez uyarıda bulunduğunu anımsatmıştı.

BEYAZ MİĞFERLER KİMDİR?

Suriye çapında 3000 gönüllü çalışanı olduğu bilinen ve Suriye'de "Esad katliamına" karşı halka "yardım götüren" bu sözde sivil savunma grubunun cihatçı terör örgütleriyle bağlarını daha önce ortaya çıkmıştı.

Ağır silahlarla çekildikleri fotoğrafları ortaya çıkan "Beyaz Miğferler"; Nusra Cephesi'yle zafer kutlamalarına iştirak ettikleri gibi, Suriye askerlerinin cezalandırılması eylemlerine katılıdıkları ve Cund el Aksa örgütü militanlarıyla birlikte poz verdikleri de görülüyor.

 

 

1/5

2/5

3/5

4/5

5/5

<>

 

tgb.gen.tr

 

Paylaş Tweetle

Tarih:12-04-2018 18:34

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact