ERMENİ FAALİYETLERİ: 2009 protokollerin durdurulmasına karar verdiler

Sarkisyan protokollerin durdurulmasına ilişkin kararı imzaladı

Bugün Ermeni Basınının pek çok web sitesinde, Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan’ ın  Türkiye -  Ermenistan arasında 2009 yılında imzalanan protokollerin durdurulmasına ilişkin kararı onayladığı bildiriliyor….

Sarkisyan'ın imzaladığı metinde şu ifadelere yer verildi:  10 Ekim 2009’da ‘Ermenistan Cumhuriyeti ve Türkiye Cumhuriyeti arasında Diplomatik İlişkilerin Tesisine ilişkin’ ve ‘Ermenistan Cumhuriyeti ve Türkiye Cumhuriyeti arasında İlişkilerin Geliştirilmesine ilişkin’ protokollerin onay sürecinin durdurulmasına;….Ermenistan Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığına, Protokollerin onay sürecinin durdurulmasına ilişkin kararın Türkiye Cumhuriyetinin bildirilmesine, karar verdim.ʺ…..10 Ekim 2009’ da İsviçre'nin Zürih kentinde  Ermenistan ve Türkiye ikili diplomatik ilişkilerin kurulmasına yönelik protokolleri parafe ettiler. Ermenistan tarafında Protokolleri Dışişleri Bakanı Edward Nalbandyan, Türkiye tarafında ise Ahmet Davutoğlu imzaladı. Törende 2 belge imzalanmıştı: ‘Ermenistan Cumhuriyeti ve Türkiye Cumhuriyeti arasında Diplomatik ilişkilerin Tesisine ilişkin’ ve ‘Ermenistan Cumhuriyeti ve Türkiye Cumhuriyeti arasında İlişkilerin Geliştirilmesine ilişkin’ protokoller…..Protokollerin hükümsüz kılınması uzun süredir Ermenistan'ın gündemindeydi. Protokoller imza sonrasında uzun süre Ermenistan ve Türkiye parlamentolarında beklemişti. Onay için iki taraf da karşı tarafın adım atmasını beklemişti. Ermenistan onaydan önce Alican Sınır Kapısı’nın açılmasını talep ederken Türkiye Azerbaycan’ın tepkisi üzerine Karabağ meselesi çözülmeden ilişkilerin normalleşemeyeceğini belirtmişti…..Haberlerde iki başlık ilgi çekici; Ankara,  Ermenistan – Türkiye  protokollarını  temelsiz ön koşulları nedeniyle onaylamada  başarılı olamadı… Baskın Oran ise , Türkiye’ nin  protokolları uygulama niyeti yoktu  dedi….”

https://armenianweekly.com/2018/03/01/armenia-declares-protocols-turkey-null-void/

http://www.tert.am/en/news/2018/03/02/president/2627656

https://armenpress.am/eng/news/924713/turkey-didn’t-intend-to-implement-protocols-–-historian-baskin-oran-on-armenia’s-termination-of.html

http://asbarez.com/170703/armenia-nullifies-turkey-armenia-protocols/

http://www.agos.com.tr/tr/yazi/20286/sarkisyan-protokollerin-durdurulmasina-iliskin-karari-imzaladi

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact