Ermeni Lobisinden aciklamalar

Yiğit Can KAYTMAZ

Utanmazlardan çağrı… Ermeni lobisinden Türkiye’ye karşı açıklamalar

ABD'de İsrail lobisiyle birlikte güçlü bir konumda olan Ermeni lobisi dün harekete geçti. ABD siyasi kulislerinde büyük bir etkisi olan ANCA, 2018 planlarını açıkladı. Örgüt, Türkiye karşıtı açıklamalarda bulunarak ABD Başkanı Trump'a saçma çağrılarda bulundu.

 

ABD yönetiminin yıllardır “Büyük felaket” diyerek hem Ankara hem de Erivan arasında bir denge kurmaya çalıştığı sözde Ermeni soykırımı konusunda sıcak bir gelişme yaşandı. ABD siyaset sahnesinin önde gelen kuruluşlarından ve Ermeni lobisinin aktörlerinden ANCA (Amerika Ermeni Ulusal Kongresi) 2018 planlarını açıkladı.

Ermenistan ve ABD basınında yer alan haberlere göre ANCA, 2018 yılında yine Türkiye karşıtı bir tutum güdecek. Yayınlanan 50 dakikalık bir videoda ANCA’nın Yönetici Direktörü Aram Hamparian, Türkiye’ye karşı ABD’li siyasetçileri nasıl kandırabileceklerini anlattı. Videoda Aram Hamparian, “ABD hükümeti Türkiye’nin Amerikalıların sözde Ermeni Soykırımı anmalarını veto etmesinin üstesinden gelmeli. ABD Başkanı Trump, yabancı ülkelerin ABD üzerindeki etkisini reddediyor ve kendisi 24 Nisan’da Türkiye’nin sessiz kalma kuralını rafa kaldırmalıdır” diyerek adeta saçmaladı.

İLGİLİ HABERFirst Lady, 2018'e Türk tasarımcıyla girdiFirst Lady, 2018'e Türk tasarımcıyla girdi
ABD yönetimine yakın duruşuyla siyaset sahnesinde yer alan ANCA, Türkiye’nin Amerikan siyasetini de manipüle ettiğini iddia ederek bir soruşturma açılması gerektiğini öne sürdü. Hamparian, ABD yönetiminin Türkiye’ye silah satışının da bırakılması gerektiğini iddia ederek bunun için de bölgesel güvenlik konusunu öne sürdü. ANCA tarafından yapılan açıklamada, ABD yönetiminin İncirlik Üssü’ndeki varlığının da gözden geçirilmesi gerektiği vurgulandı.ABD Başkanı Trump, geçtiğimiz yıl 24 Nisan’da sözde Ermeni olayları hakkında, “Büyük Felaket” anlamına gelen “Meds Yeghern” demişti.

 

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact