Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2404 of /homepages/25/d199835659/htdocs/FloridaTurkGazetesi/includes/menu.inc).

ERMENİLER ÇALIŞIYOR - 15

Ermeni Radyosu ‘ nun haberine gore , SÖZDE Ermeni Soykırımı Müzesi Enstitüsü' (AGMI) nün Osmanlı Ordusundaki Ermeni Sarkis Torosyan’ ın hatıralarını Rusça yayımlamış. Ermeniler Çalışıyor diye mesajlar gönderiyorum. Herhalde bundan sonra "Ermeniler Çok Hızlı Çalışıyor” diyeceğim. Meseleyi biraz açıklamak istiyorum;

Geçenlerde Sayın Şükrü Server Aya’ ya Kanada’ da yaşayan Asot Kasparyan adlı çok iyi Türkçe bilen, ülkemizde yedeksubay öğretmenlik yapmış bir Ermeni’ nin sözlü saldırısı üzerine, kendisinin de izni ile bir cevap yazdım. Karşılıklı üçer mesajdan sonra mesaj teatisini durdurdum. Söz konusu kişi bir mesajında "1915’ te siz de Çanakkale Zaferi’ nin 100 üncü yılını kutlayacaksınız. Bakalım, Müttefik gemilerini batıran Ermeni Topçu Alay Komutanı’ nın adından ( Yüzbaşı Sarkis Torosyan) söz edecekmisiniz?” demişti. Bunun üzerine, Sayın Ahmet Akyol’ un da yardımı ile, Sarkiyan’ ın genel Ermeni yaklaşımı içinde doğru olmayan ifadelerle dolu “ Çanakkale’ den Filistin’ e” başlıklı kitabına bir akademisyenimiz tarafından yapılmış uzun bir yoruma ulaşarak “kitap gerçekleri yansıtmıyor” şeklindeki kanaatimi de belirterek kendisine gönderdim. Bu yorumu aşağıdaki link üzerinden okuyabilirsiniz. Aradan çok kısa bir sure geçmesine rağmen bu kitabın Rusça’ ya çevrilmiş basımı , belki bir tesadüf, Ermeni radyosunda haber olmuş;
http://www.armradio.am/en/2014/12/27/agmi-has-published-the-russian-tran...
Ermeni Radyosu haberinin altına aşağıdaki yorumu yaptım. Basarlar mı, bilemem!... Yorum yazıcıların özel dikkatine sunulur.

Saygılar,
O. Tan

“I have a good information on the Captain Sarkis Torosian’ s book with the title “From Dardanelles to Palestine”. By clicking the link below you can reach the comments on the book. I am sorry it is in Turkish, and I am unable to spare time to translate those comments to English. I believe you have a lot of translaters to do so. But, if not, you can contact Asot Kasparyan ( , ) and get him translate the comments in Armenian, if you want to obtain the real story. Mr. Kasparyan is fluent in Turkish and Armenian. I am afraid to tell your readers that the book does not reflect the realities. Using that occasion, I submit my heartfelt gratitude and respects to our martyrs who lost their lifes for their country without any distinction either muslim or nonmuslim during Canakkale War.

For the coming year, my best wishes for the people who are after peace …

http://www.geliboluyuanlamak.com/401_Sarkis--Torosyan%E2%80%99in-%E2%80%...

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact