FİNANCİAL TİMES ABD TÜRKİYE’Yİ VURABİLİR

Suriye'deki son durumun ardından bölgesel savaş uyarısı yapıldı. İngiliz gazetesi Financial Times, Türkiye ile ABD arasındaki gerilim konusunda "Sahadaki en ufak bir hesaplama hatası, NATO üyeleri arasında doğrudan savaşa neden olabilir" ifadelerini kullandı.
İngiliz gazetesi Financial Times, Suriye’de ‘bölgesel ve büyük bir yangın’ tehlikesine karşı uyarıda bulundu.
Başyazılarından birini Suriye’ye ayıran gazete, IŞİD’in çökmeye başlamasıyla bölgesel ve küresel aktörlerin Suriye’de vekalet savaşlarına girdiğine dikkat çekiyor; Türkiye ile ABD arasında doğrudan savaş tehlikesine dikkat çekti. Gazete, “Sahadaki en ufak bir hesaplama hatası, NATO üyeleri arasında doğrudan savaşa neden olabilir” ifadelerini kullandı.
Financial Times, IŞİD’in Irak ve Suriye’de çöküşünün, ‘en az örgütün yükselişi kadar istikrar bozucu’ olabileceğini belirtip, şu ifadeleri kullandı:
“Geçen ay yaşananlar, bölgesel uzmanların uzun zamandır dile getirdiği uyarıları doğruladı: Bu uyarı, önce ABD’nin eski başkanı Barack Obama, ardından da Donald Trump tarafından izlenen, Suriye savaşına yönelik tek odaklı bir yaklaşımın – yani sadece IŞİD’i yok etmeye odaklanmanın- dar görüşlülük olduğu yönündeydi. Geri çekilmek zorunda kalan IŞİD savaşçıları, şehirlerin dışında az sayıda cebe sıkıştı.
http://dem24.org/financil-times-abd-turkiye-yi-vurabilir/1

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact