FLORİDA DA 23 NİSAN EGEMENLİK ve ÇOCUK BAYRAMI KUTLANDI

Dün Florida Türk Derneği FTAA TY Park'da 23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramını büyük bir neşe ve coşku içerisinde kutladı.

FTAA'nin haftalardır hazırlandığı bu büyük güne ilgi yoğundu. FTAA koro ve Aslı Yeniçağ'ın liderliğinde FTAA Folklor grubu gösterileri dışında dönüsüm malzemelerinden yapılan miniklerin defilesi de beğeni topladı. Dernek başkanı Dr. Mehmet Akçay'ın açılış konuşmasının ardından İstiklal marşı hep bir ağızdan okundu. Amerikan milli marşı da çalındı. 

Miami Başkonsolusumuz Sn. Burç Ceylan'da topluma kısa bir konuşma yaptı.

FTAA yeni ve genç yönetimi durmaksızın çalıştı, ve bu güzel günün çocuklar için ölümsüz bir anı olarak kalmasına uğraştılar. 

Image may contain: 7 people, including Mert Erzan, Okan Bilenoglu, Miray Sepici Kırımman, Dilara Hekimci Adak and Mehmet Akcay, people smiling, people standing

 

 

Miniklerin folklor dansları da görülmeğe değerdi

Atatürk Okulu öğretmeni Miray Sepici Kırımman, çocuklara andımızı okutturdu

 

Aslı Yeniyol'un çalıştırdığı FTAA Folkloru takdir topladı.

Şüphesiz 1983 Türkiye Güzeli Neşe Erberk hanımın organize ettiği dönüşüm malzemelerinden oluşan elbiselerle defile yapan çocuklar cok alkış aldı.

Florida'da ikamet eden Azeri dostlarımızın çocukları da bu sevincimize katıldı. Folklor eğitimini Esmira Bayramova'nın verdiği Azeri çocuklar inanılmaz dans gösterisi sergiledi, büyük alkış aldı.

23 Nisan ulusal ve Çocuk Bayramımızı coşku içinde kutladık. Kahveler içildi, fallar bakıldı. 
Baklava, börek,kurabiyeler, folklor oyunları defile, her şey dün bu önemli günü uzaklarda yasayan biz Türkler ve çocuklarımız içindi...

Emeği geçen herkese teşekkürler.

 

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact