FTAA'nin Miami ve Fort Lauderdale'deki Türk Etkinliği

Florida Türk Derneğinin 3 günlük "Arts and Handicraft" ve "Karagöz*Hacıvat showİu dün gece FIU kampsunda başladı. Miami Başkonsolosu Sn. Burç Ceylan ve eşinin de katıldığı Karagöz Hacıvat gösterisi oldukça ilgi topladı. Ayrıca “Istanbul Sensations of Light-by Carolyn Brown” fotoğraf sergisi de büyük ilgi gördü

Sponsorluğunu FTAA.nın yaptığı bu etkinlik sırasıyla FIU salonunda Muzik departmanının salonunda Karagöz-Hacivat gösterisi ile başladı ve Fort Lauderdale"deki Türk Evi'nde devam edildi. Karagöz Hacıvat gösterisi sunuculuğunu NY'dan gelen NY Turkish American Art Society of New York adina  Dr. Ayşen Darcan ve tiyatro artisti Ibrahim Yazıcı yaptı.

Gösterinin sonunda cocuklar kendılerı bızzat bu karakterlerı "hayalperdesı"nde oynatarak mutlu oldular.

FTAA başkanı Ayşegül Çolak ve FIU Müzik Bölümü başkanı Prof. Mesut Özgen birarada:

Salon temininde bulunan FIU Müzik Departman başkanı Prof. Mesut Özgen ve nefis yemekleri ile katkıda bulunan konsolosluk yetkililerine de ayrıca teşekkür ederiz.

Ayni gün ve sonraki günlerde Fort Lauderdale'deki Türk Evi'nde el sanatları sergisi, ve Karagöz- Hacivat gösterilerine devam edildi 

Resimler için TIKLA

Video için TIKLA

FaceBook Video icin TIKLA

 

HT Mansetler

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact