FTAA'nin Türk Evi'nde Bodrum Gecesi

Dün gece, Floridanın ilk ve tek derneği FTAA Türk Evinde başarılı bir organizasyonla Bodrum'u üyelerin ayağına getirdi.

Yemekleriyle, elişleriyle Bodrum üyelerine ve yabancı misyona tanıtıldı. Selma ve Hasan Demir''in özveriyle hazırladığı bodrum ve yöresinin yemeklerinden Mıdye Dolma ve Lokmayı tattırdı. Keşkek ise gecenin özel yemeği idi.

Geceyi başkan Ayşegül Çolak ve akabinde be geceye katılan Başkonsolosumuz Sn. Burç Ceylan b'r konuşmayla açtı. Burç bey konuşmasını Halikarnas şiiri ile bitirdi. Ardından Fort Lauderdale Kardeş Şehir yöneticisi Marianne Winfield yaptığı konuşmada FTAA ile sıkı işbirliğinin detaylarını anlattı, son olarak TRT eski spikerlerinden Ozcan Atamert hanım da kendi yazdığı şiirini okudu.

 

 

Gecenin ilerieyen saatlerinde Batu Han'ın müziği eşliğinde danslarla tamamlandı. Bu arada Bodrum'un yöresel folklor dansı Çökertme de unutulmadı.

Tüm resim ve videolar için TIKLA

 

 

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact