Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2404 of /homepages/25/d199835659/htdocs/FloridaTurkGazetesi/includes/menu.inc).

Gazeteci mi, Aptal Terminal mi?

Gazeteci mi, Aptal Terminal mi?

 

Maliye Bakanı damat twitter ve instagramdan istifa etti. İstifa 24 saat netleşmedi. Böyle bir durum dünyanın her yerinde önemli bir haberdir. Nihayetinde, dünya basını bu haberi gördü. Görmeyen, göremeyen tek basın, bizim havuz basını ve medyası oldu.

 

Kanal kanal gezen, kerameti kendinden menkul bay ve bayanlar, kör-sağır ve dilsiz oldu. Neden mi?

Onların işi doğruyu arayıp bulmak değildir. Çünkü onların beyin dosyaları virüslüdür. Görevleri doğruları perdelemek, karartmak, mümkün olduğu kadar gerçekliğinden koparmaktır. Bu görev için para alıyorlar.

 

Bunlar, Türk Milletine karşı cinayet denebilecek kadar ağır suç işlemiştir. Ülkemizin bugün geldiği durumun 2. derecede sorumlularıdır. Gerçeğin katili, yalanın besin kaynaklarıdır.

Bir söz vardır: Rahatınız bozulmasın diye hangi doğrudan vaz geçtiyseniz, o fiyata satıldınız demektir.

Nazi Almanya’sında ‘Halkı Aydınlatma ve Propaganda Bakanı’ olan Joseph Goebbels;

‘Bana vicdansız bir medya verin, size bilinçsiz bir halk sunayım.’Demiştir.

Ülkemizde 18 yıldır Goebbels’in propaganda yöntemi uygulanıyor. İlk yapılan işlerden biri de, “VİCDANSIZ BİR MEDYANIN OLUŞTURULMASIYDI.” Havuz medyası Goebbels’in talep ettiği o vicdansız medyadır. Vicdanlarını BOĞUP, paraya teslim oldular. Türk Milletine yalan söyleyerek, gerçekleri karartarak İHANET ETTİLER. İnsanlıklarını yitirdiler. Artık onların her biri birer DAM(aptal) terminaldir. Nasıl mı?

Şirket veya özel kurumlarda çalışma şartlarına göre kurulmuş bir ana sunucu(server) ve ana sunucuya bağlı aptal terminaller vardır. Aptal terminaller sadece ana sunucunun izin verdiği işlemleri yapabilir. İzin verilen işlemler dışındaki işlemlere ulaşıma kapalıdır. İşte havuz medyası, yandaş ve candaş medya sahipleri ve haber(siz)cilerin(!), yazamayan yazarların işlevi dam(aptal) terminallerin işlevi kadardır. Ana sunucu terminale(saray) bağlı dam(aptal) terminallerin kurulduğu yerler;

Gazetecilik ve haberciliğin katillerinin konumlandığı yandaş medyadır.

Tükürülecek yüzler, meşin kaplanmış suratlarıyla, yalancı kurumlarında masal anlatıyor, ahkam kesiyorlar. Gerçeklere karartma uyguluyorlar.

Bu dönem tarihe mal olduğunda, bunlar tarihin karanlık sayfalarında, millete karşı işledikleri suçlar nedeniyle lanetlenerek yerlerini almış olacaktır. Tez konusu olacaklar, gazetecilik okullarında kötü örnek olarak yerlerini alacaklardır.

Zahide UÇAR (11 Kasım 2020)  

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact