HAMILE TÜRK KADIN YOLCU, ABD HAVAALANINDAN GERI GÖNDERILDI !!!

 

Amerika Birleşik Devletleri son zamanlarda göçmen politikalarını değiştirdi. Daha önce hamile kadınların Amerika'da doğum yapmasına olanak veren ABD yönetimi yaklaşık 1 yıldır bunu suç olarak görüyor. Bu kez bir Türk kadın havaalanında 12 saat bekletildikten sonra geri gönderildi.

Türkiye'nin Chicago Başkonsolosu Umut Acar Sosyal Medya hesabından "ABD’ye seyahat edecek hamile vatandaşlarımızın dikkatine. Dün hamile bir vatandaşımız Şikago havaalanında 12 saat bekletildikten sonra geri gönderildi. Gerekçe : ABD’ye doğum yapmaya gelmek." duyurusunda bulundu.

 

ABD'de geçtiğimiz Şubat ayında "doğum turizmi" ilk kez federal bir mahkemede suç kapsamında değerlendirildi. Varlıklı hamile kadınlar için Çin'den ABD'ye turlar düzenleyen 3 kişi gözaltına alındı.

 

Ülkede doğum yapan kadınların çocukları otomatik olarak Amerikan vatandaşlığına geçiyor. Türkiye'den de bazı kişiler bu amaçla ABD'ye gidiyor.

 

Aralarında İsviçre ve Japonya'nın da bulunduğu birçok ülke, bu yolla vatandaşlık için anne ya da babanın vatandaş olması şartını arıyor.

 

Güney California'da gözaltına alınan kişilere "göçmenlik dolandırıcılığı, para aklama ve kimlik hırsızlığı' suçlamaları yöneltildi. Suçlamaların, hamile kadınların burada doğum yapabilmek için 15 bin ile 50 bin dolar arasında para ödedikleri 2015'teki bir dizi lüks "doğum oteline" düzenlenen baskınla bağlantılı olduğu belirtiliyor.

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact