Hayret, Fetö’nün siyasi ayağı bulunamıyormuş!..

 

ELİ kanlı terör örgütü olan Fetö terör hareketi, Türkiye’nin başına öyle bir bela oldu ki... Sormayın gitsin. Baksanıza bir eli ülkemizde bela yaratmaya çalışmakla meşgulken... Diğer eli de Atlantik ötesinden Amerikan piyonu olmaya yemin etmiş bir asalak olmaya yemin ediyor... Bunun yanında ülkemizde “Şu kişiler Fetö’cüydü”... “Yok yok, şunlar da Fetö’cüydü” diyerek büyük bir istihbarat savaşı yaşanırken... Siyasi ayağının olmadığına dair derin bir iddia ile ortaya çıkan iktidarın, dönüp de kendine bakmaması insanı derin derin düşündürüyor. Nasıl düşündürmesin ki!.. Sanat dalında... Meslek alanlarında... İnsan ilişkileri alanında... Daha doğrusu Fetö ile ilgili her türlü şirketlerin, kuruluşların ve kişilerin kapsama alanına girdiği şu günlerde, nedense iktidarın “Bizde Fetöcü yok” açıklamasına insanın inanası gelmiyor. Nasıl gelsin ki!.. İktidar kanadının “Beraber yürüdük biz bu yollarda... Beraber ıslandık yağan yağmurda... Şimdi dinlediğim tüm şarkılarda... Bana her şey seni hatırlatıyor...” slogan şarkısı yıllarca bu satırlarla siyasetlerine devam edilmedi mi?.. Edildi tabii ki... Peki ne oldu da iktidar kanadında Fetöcü bulunamıyor?.. Ne oldu da bulunamıyor?..

İKTİDAR KANADINDA FETÖCÜ VAR AMA BUNLAR YAKALANIRSA, İKTİDARIN KOLTUĞU TEHLİKEYE GİRER VE SONUÇTA YA ERKEN SEÇİM OLACAK, YA DA BU KİŞİLER, ÇAKTIRMADAN BİR DAHAKİ SEÇİME ADAY GÖSTERİLMEYECEK... İktidar öylesine iddialı laflar söylüyor ki, Fetöcü bir yapılanmanın kendi bünyelerinde olmadığına neredeyse büyük yeminlerle inandırılacak. Evet ama daha düne kadar iktidar kanadının en yetkilisinden tutun, en yetkisiz ve etkisizine kadar, bu teröriste methiyeler düzmediler mi?.. AKP yetkilisi: “Gelin, bitsin bu hasret” demedi mi?.. Dedi tabii ki... Bir gazetecinin AKP’li bakana “Cemaat devlete sızmış” sorusu ve uyarısına, “Buna kargalar bile güler” demedi mi?.. Dedi tabii ki... Bir diğer bakan ise, şu sözü rahat rahat söylemişti: “Bu yapıyı 11 yıldır biz yarattık...” demedi mi?.. Dedi tabii ki... Peki, kadınlara “Kahkaha ile gülemezseniz” diyerek kadınlara karşı bakış açısının olumsuzluğunu hiç çekinmeden ve hiç düşümeden dile getiren Bülent Arınç, “Gülen bize yol gösteriyor. Önümüzü aydınlatıyor...” demedi mi?.. Dedi tabii ki... Yine aynı Arınç, “Başbakan selamlarını gönderdi. Bir emirleri olur mu öğren...” demedi mi?.. Dedi tabii ki... Yandaş bir yazar, “AKP döneminde cemaat 15 kat büyüdü...” demedi mi?.. Dedi tabii ki... Peki, “Ne istediler de vermedik?..” denmedi mi?.. Denildi tabii ki... Adalet Bakanı’nın, “Gülen’e çete derseniz haksızlık ederseniz..” demedi mi?.. Dedi tabii ki... Ankara Belediyle Başkanı’nın, “Hoşgörünün, diyaloğun mimarı Fethullah Gülen Hocamız” demedi mi?.. Dedi tabii ki... Şimdi bütün bu methiyeleri yapanlar, söyleyenler ve yazılı ve de görsel basına hiç çekinmeden söyleyenler “AKP’de Fetöcü yok” diyecek ve biz de buna inanacağız... Öyle mi?..

FETÖ’ÜN EN KOYUSU DAMATLAR TEK TEK ÖZGÜRLÜKLERİNE KAVUŞTURULUYORKEN... AKP’LİLERİN BOL BOL FETÖ’YLE RESİMLERİ BASINA YANSIYORKEN... HATTA DURDUKLARI YER İLE MEKAN, FETÖ’NÜN MERKEZİ OLURKEN... NASIL OLUR DA, AKP’DE FETÖCÜ YOK DENİR?.. Ne olursa olsun AKP, mutlaka kendi içindeki Fetö hareketini bir an önce bulmalı ve siyasi manada görevlerine son vermeli ve anında cezalandırmalıdır. Yoksa masum ve güçsüz kişilerin Fetö ile ilişkisi var denilerek onları büyük ölçüde cezalandırırken... Esas siyasi ayağı olan yapılanmaya neden bu kadar esnek davranılıyor?.. Neden isimleri açıklanarak görevlerine son verilmiyor?.. Neden suçları tespit edilerek cezaevine gönderilmiyor?.. İnsan bunları düşünmeden edemiyor. Eğer ki bize, “Bizde böyle bir yapılanma yoktur” deniliyorsa... O halde damatların dışarıda ne işi var?.. Neden onlar özgürlüklerine kavuşturuluyor da, bazıları katıksız kurallarla içeride hapsediliyor?.. Sayın Adalet Bakanı’nın bunu mutlaka açıklaması gerekiyor. Yoksa (yukarıda saydıklarımız gibi) iktidarın yetkilisi ve etkilisinin “Bizde Fetöcü yoktur” sözüne kim inanır?.. Eğer “Bizde Fetöcü yoktur” deniliyorsa ve bunda inat ediliyorsa, o zaman Fetö ile göz göze, diz dize, yan yana çekilen AKP’li vekillerin resimlerine ne diyeceksiniz?. “Bunlar bir şey kanıtlamıyor” denilirse eğer... O halde bu resimdekiler kim?.. CHP’li mi?.. Yoksa başka bir partinin üyesi mi?.. Her birisinin yüzü o kadar net ve aydınlık çekilmiş ki, bu ne bir turizm tur operatörünün gezinti haritası.. Ne de turist kafilesinin türbe ziyareti... Bu, tamı tamına Fetö teröristine gidilerek onunla aynı karede çıkabilmek için verilen bir yarış adeta. Onun için, kimse bize AKP iktidarında Fetöcü yok diyemez. Eğer denilecekse, o zaman bu zat-ı şahanelerin bir an önce tespit edilip (resimlerde zaten tespit edilmeleri muhtemel) gereken ceza-i müeyyide kararları verilmeli... Ve iktidar partisinden ilişkileri tamamen silinerek bu kamuoyuna açıklamalı... Hatta kamuoyu ikna edilmeli. Yok eğer bunlar yapılmayacaksa (Ki yapılmıyor), iktidar partisinin bu terörist belasıyla uğraşması tam anlamıyla 4 dörtlük yürümeyecek. Zaten Fetöcüler tespit edilmiştir de, partiden ihraçları istenmiyor olabilir. Çünkü eğer tespit edilen bu Fetöcü kişilerin partiden ilişkileri kesilirse, bu; iktidarın belki de düşmesine neden olabilecek... Onun içindir ki iktidar partisi, bu kişileri partiden ayırması için ya riski göze alacak ve partiden bir an önce gönderecek ve onlara gereken cezayı verecek... Ya da olası bir erken seçim kararıyla bu kişiler vekil adayı gösterilmeyerek “Ne şiş yansın, ne de kebap” misali herkes rahat bir nefes alacak. İktidar kanadında bu, mutlaka böyle düşünülüyordur. Evet ama, bu böyle düşünülürken, “Koltuğumu aman kaybetmeyeyim” diye düşünülürken... Ülkemizi kaybedeceğiz... Bu tehlike, şu anda kimsenin umurunda dahi değil. Onun için bu tehlikeli gidiş bir an önce farkedilmeli ve iktidar derhal bu olaya ciddi manada el koymalıdır. Ne diyelim?.. Bekleyip göreceğiz...

 

 

 

 

 

 

HT Mansetler

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact