Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2404 of /homepages/25/d199835659/htdocs/FloridaTurkGazetesi/includes/menu.inc).

HDP tabanı kime oy verecek

 

 

“Birinci Ekmeleddin Vakasının” arkasında dış dinamikler vardı! Amaçları; Cumhurbaşkanlığı için Erdoğan’a karşı halkın teveccühünü kazanabilecek bir seçenek yaratılmamasıydı. Batı, başlangıçta desteklediği ve iktidara getirdiği Erdoğan ile artık çalışmak istemiyordu. Onu “güvenilmez, işbirliği yapılamaz, ne zaman, nerede, ne yapacağı kestirilemez birisi” olarak değerlendiriyordu. Batı’nın aslında AKP ile sorunu yoktu! Sorun Erdoğan’dı! Erdoğan’ı Cumhurbaşkanlığı makamına taşıyarak, onu pasifleştirebileceklerini sandılar. İşte bu nedenle Ekmeleddin İhsanoğlu’nun adı, bir yerlerden Kemal Kılıçdaroğlu’nun kulağına üflendi.

 

Sonrasını biliyorsunuz! CHP tabanı bile isyan etti, tıpış tıpış sandığa gitmedi, gidenlerin de bir bölümü geçersiz oy verdi. Sonuç olarak; dış dinamiklerin planladığı operasyon başarıya ulaştı ve Erdoğan Cumhurbaşkanı oldu.

ALLAH’IN LÜTFU!

Operasyon başarılı olmuştu olmasına ama Erdoğan’ın pasifleştirilmesi hedefine ulaşılamamıştı. Çünkü Erdoğan, ilk günden itibaren Anayasa’nın Cumhurbaşkanı için çizdiği sınırların dışına çıktı. Böyle yapacağını söyledi de üstelik! Parlamenter sistemin az yetkili ve törensel bir Cumhurbaşkanı gibi değil, Başkanlık sisteminin bir Cumhurbaşkanıgibi davrandı. Altını oyan Başbakan Davutoğlu’nu bir kalemde silip attı! 15 Temmuz Darbe Girişimini kendi ifadesiyle “Allah’ın lütfu” olarak kabul etti, fırsatı değerlendirdi ve sonucu şaibeli de olsa, 16 Nisan Referandumunda gayri anayasal ve gayri hukuki fiili durumu meşrulaştırma şansını yakaladı.

 

16 Nisan 2016’da yapılan referandumda onaylanan anayasa değişikliği, 2019’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinden sonra yürürlüğe girecekti. Ama 2019’a kadar beklenemezdi! Çünkü; ekonomi tam anlamıyla iflas etmişti ve Türk Lirası’nın yabacı paralara karşı değerinin düşüşü engellenemiyordu. Esasında bu iflas; iktidarın sürdürdüğü yanlış ekonomik ve mali politikaların, yaygın olarak yapılan soygunun, yolsuzluğun ve savurganlığın sonucu idi! Ve sonunda deniz de bitmişti. İşte bu nedenle seçimler erkene alındı. Ekonomik enkazın ve tükenmişliğin etkileri halka tam olarak yansımadan, malı götürmek istiyorlardı!

İKİNCİ EKMELEDDİN VAKASI

Batı için artık Erdoğan seçeneği yoktu! Ama Türkiye çok önemliydi ve kaybedilemezdi. Ayrıca; Batı’nın Türkiye’de çok fazla miktarda yatırımı ve bankaları tarafından verilmiş kredileri vardı. Yunanistan battığında Alman bankalarının nasıl krize girdiğini hala hatırlıyoruz. Avrupa bankalarının Türkiye’de 222 milyar dolar büyüklükte bir kredisi olduğunu düşünürseniz, tehlikenin ne anlama geldiği sanırım anlaşılır.

Bu seçim öncesinde de dış dinamikler “İkinci Ekmeleddin Operasyonunu”sahneye koydular. Çünkü; Türkiye’nin iç dinamikleri bir kısır döngü içinde hareket ediyor ve Erdoğan’a karşı bir seçenek üretemiyordu. Kemal Kılıçdaroğlu’nun kulağına bu sefer de Abdullah Gül’ün adını üflediler. Meral Akşener karşı çıkmasa ve diretmeseydi, Abdullah Gül bugün Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı olacaktı.

HAVA İNDİRME HAREKÂTI

Kılıçdaroğlu’nun Abdullah Gül’ü CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı olarak göstereceğini Aralık 2017 ve Ocak 2018 aylarında, KRT’de katıldığım televizyon programlarında ayrıntıları ile anlatmıştım. Videoları Youtube’da hala var, izleyebilmek mümkün! O zaman itiraz edenlere, hatta “Kemal Bey asla ikinci Ekmeleddin vakası yaratamaz, CHP Örgütü izin vermez”diyenlere sadece gülümsemiştim.

Esasında Kılıçdaroğlu, Meral Akşener’in diretmesi karşısında da Abdullah Gül’ün CHP ve Saadet Partisi ittifakının adayı olmasına razıydı. Ama bunu da Abdullah Gül kabul etmiyor, “Tüm muhalefetin çatı adayı olursam, olur” diyordu. Çünkü GülAkşener çekilmediği takdirde; kendi isminin CHP tabanında tepkiye neden olacağını ve Akşener’in ikinci tur şansını arttıracağını gördü. Ayrıca;Saray’dan Gül’e yönelik yapılan bol ama içi boş yıldızlı hava indirme harekâtının da Gül’ün adaylıktan vazgeçmesinde etkili olduğu söylenebilir.

DELİĞE SÜPÜRMEYİN

Bu arada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Londra’ya yaptığı ziyaretten de bahsetmek,büyük resmi görmek açısından çok önemli. Londra sıradan bir yer değil. Londra, 19. Yüzyıldan beri Kürt siyasetinin merkezi. Bu siyaset; önce Osmanlı’yı bölüp parçalamak, daha sonra Türkiye’yi kontrol altında tutmak için kullanıldı. Londra, Kıbrıs siyasetinin de merkezi ve bununla beraber en az 300 yıldan beri İslam’la iç içe yaşamış, Müslüman kitleleri yönetmiş, manipüle etmiş bir odak. Londra, aynı zamanda dünyanın önde gelen finans merkezi.

Buraya gidildi ki; “Bizimle çalışmaya devam edin ve deliğe süpürmeyin” diye. İktidar, her konuda ama her konuda ödün vermeye razıydı! Bize Londra’dan gelen haberlere göre federasyon ve Kıbrıs; ilk teklif edilen ve ülkemizin çıkarları ve güvenliğinin yok sayıldığı tavizlerdi! Ama karşı taraf şüphe ile karşılıyor, inanmıyor ve daha da kötüsü; iktidarın yönetiminde Türkiye’deki gelişmeleri bölge ve dünya barışı için tehdit olarak görüyordu.

SINIFTA KALINDI

Kraliçe ile görüşme bile oğlu Charles’ın torpili ile gerçekleşti. Birleşik Krallık Kraliçesi, cumhurbaşkanları seviyesinde gerçekleşen ziyaretlerde mutlaka yemek verirdi! Eğer ziyaret süresi bir gün veya daha kısa olursa; en azından onuruna çay partisi organize edilirdi. Erdoğan’ın ziyaretinin 3 gün sürmesine rağmen, Kraliçe’nin ağırlama şekli en alt düzeyde, ofis ziyareti gibi oldu. İlişkileri onarmak için yapılan görüşmeler, özellikle Chatham House’da yapılan konuşmalar ve basının önünde verilen sınavlarda adeta intihar edildi ve sınıfta kalındı!

İşte bu resmin içinde CHP’nin adayı, Kılıçdaroğlu tarafından istenmeyerek de olsa, Muharrem İnceolarak ilan edilmek zorunda kalındı. Çünkü; Abdullah Gül operasyonunu yüzüne gözüne bulaştırdı, milletvekillerinden, örgütten ve CHPtabanından çok tepki aldı. Hatta; Gül’den sonra başka seçeneklerin de peşinden koştu. Mecbur kaldığı için, tepkilerden ve İnce’den kurtulmak için “Muharrem İnce”dedi. Milletvekilleri aday listesinin belirlenmesinde de Abdullah Gülkonusunda muhalefet edenlerin ve Muharrem İnce’ye yakın olanların kafasını kopardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı tek adamlıkla suçlayan birisi, kendi partisinde tek adamlığın zirvesi oldu!

KÜRT KÖKENLİ VATANDAŞLARIN OYU İNCE’YE

Muharrem İnce’nin halkta karşılık bulacağını kimse bu kadar beklemiyordu. Gerçekten üstün performans gösterdi ve göstermeye de devam ediyor. İnce, CHPtabanının firesiz olarak oyunu alır. Hatta Kılıçdaroğlu nedeniyle bugüne kadar sandığa gitmeyen CHP’lilerinde muhafazakârların da! Yani; ikinci turda (8 Temmuz) Saadet Partisi tabanından ve canından bezmiş, burnundan soluyan AKPtabanından da oy alır Muharrem İnce! Görülen o ki; HDP’ye oy veren Kürt kökenli vatandaşlarımızın ezici bir çoğunluğu şimdiden kararını vermiş; ilk turda Demirtaş, ikinci turda İnce diyor!

Muharrem İnce; dış dinamiklerin bir operasyonu olarak değil, gelişmelerin sonucu olarak istenmeden ortaya çıktı. Çıkışı ile birlikte halkta ciddi biçimde karşılık bulması, umut olması ve yelkenlerini rüzgârla doldurması nedeniyle, Batı’nın da Muharrem İnce’yi desteklemeye başladığı haberlerini Batı’nın başkentlerinden net bir biçimde alıyoruz.

TÜNELİN UCUNDA IŞIK VAR!

Biliyorsunuz, 9. Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel’in ünlü ve gerçekçi bir sözü var; “Siyasette bir gün çok uzun bir süredir” diye. Yaşadığımız zaman diliminde, iletişim teknolojisi ve sosyal medya imkânlarını da göz önüne aldığımızda bu sözü “Her saat ve her dakika, siyasette çok önemli bir süredir”şeklinde güncelleyebiliriz. Yani şu anda yaptığımız bir değerlendirmenin, akan zaman içerisinde farklı girdilerin ve gelişmelerin olması ile değişebileceğini biliyoruz.

Bu farkındalığımızında olduğunu ifade ederek,1 Haziran 2018 itibarıyla aldığımız bilgi ve yaptığımız bilimsel analiz ve değerlendirmeler sonucunda diyoruz ki; Cumhurbaşkanlığı seçiminde Muharrem İnce ikinci turda Recep Tayyip Erdoğan’la yarışır ve ipi önde göğüsler. Ayrıca ilave etmek istiyoruz ki; Türkiye’yi çok acılı ve sancılı bir dönem bekliyor ama tünelin ucunda bir ışık olduğunu söyleyebilirim.

Türker Ertürk

Odatv.com

01.06.2018 20:09

408

FACEBOOK PAYLAŞIMI


Türker Ertürk

Türker Ertürk- Tüm Yazıları

Diğer Tüm Yazarlar

Hesaplı Bitcoin ticareti

Yalnızca 100$ Teminat ile Bitcoin'den para kazanın!

Online Advertising

Place your campaign quickly and easily. Set up within a few minutes.

Online Advertising

Place your campaign quickly and easily. Set up within a few minutes.

Online Advertising

Place your campaign quickly and easily. Set up within a few minutes.

 

Bu habere tepkiniz:

14

22

2

2

0

1

 

 

4.3kShares

 2.1k

İLGİLİ HABERLER

Aksini ispatlamazsan namertsin

Muharrem İnce'ye karşı konuşmaları alkışlayan 2. Ordu Komutanı hakkında FETÖ iddianamesinde neler yazıyor

Muharrem İnce AKP'yi bu görüntülerle vurdu

CHP'lilere ters kelepçeli gözaltı

Muharrem İnce Erdoğan'ın videosunu izletti

Kürt sorunununda kırmızı çizgiler olmasın


Muharrem İnce'ye karşı konuşmaları alkışlayan 2. Ordu Komutanı hakkında FETÖ iddianamesinde neler yazıyor

Muharrem İnce'ye karşı konuşmaları alkışlayan 2. Ordu Komutanı hakkında FETÖ iddianamesinde neler yazıyor

Tarım Bakanı: Şeyimde değil

Aksini ispatlamazsan namertsin

Aksini ispatlamazsan namertsin

Muharrem İnce AKP'yi bu görüntülerle vurdu

Muharrem İnce AKP'yi bu görüntülerle vurdu

Erdoğan'ın o sözleri de doğru değil

Erdoğan'ın o sözleri de doğru değil

Erdoğan'ın ABD'ye neden gittiği ortaya çıktı

Erdoğan'ın ABD'ye neden gittiği ortaya çıktı

CHP'lilere ters kelepçeli gözaltı

CHP'lilere ters kelepçeli gözaltı

Sabah firar eden 3 kişiyi nasıl sakladı

Sabah firar eden 3 kişiyi nasıl sakladı

Reklam: Nazım Hikmet

Reklam: Nazım Hikmet

Tribünlerde yuh sesleri yükseldi

Tribünlerde yuh sesleri yükseldi

"Berat Bey'in telefonuna yollayın ben de bakayım"

"Berat Bey'in telefonuna yollayın ben de bakayım"

"Sakın ha bu ortamda Türkiye’ye gitmeyin"

"Sakın ha bu ortamda Türkiye’ye gitmeyin"

MEB'ten inanılmaz skandal

MEB'ten inanılmaz skandal

İspanya’nın sosyalist yeni başbakanı hangi Türk siyasetçinin dostu çıktı

İspanya’nın sosyalist yeni başbakanı hangi Türk siyasetçinin dostu çıktı

2. Ordu Komutanı da İnce'nin karşısında

2. Ordu Komutanı da İnce'nin karşısında

Aziz Yıldırım mı Ali Koç mu

Aziz Yıldırım mı Ali Koç mu

Erdoğan'ın katıldığı sahurda efsaneler konuştu

Erdoğan'ın katıldığı sahurda efsaneler konuştu

Türbanlı bir kadının Ramazan'da sokakta sigara içmesi ya da yemek yemesi sizi rahatsız eder mi

Türbanlı bir kadının Ramazan'da sokakta sigara içmesi ya da yemek yemesi sizi rahatsız eder mi

“Bülent Turan’ı sandığa gömme vakti geldi”

“Bülent Turan’ı sandığa gömme vakti geldi”

Gezi'nin yıldönümünde yine katliam

Gezi'nin yıldönümünde yine katliam

AKP ile Saadetlilerin tartışmasında Saadetli ayet bilgisini konuşturunca olan oldu

AKP ile Saadetlilerin tartışmasında Saadetli ayet bilgisini konuşturunca olan oldu

İşte Fener'in unutulmaz tarihi

"Seçilirsem bırakırım"

Yunanistan'dan iade kararı

Saraylara yüzde 100 zam

Kışlada askerlerden şampiyonluk kutlaması

Fenerbahçe satılır mı

Fenerbahçe seçime hazır

Her yıl bir Bayburt ölüyor

Tarihi cami meğer kiliseymiş

Kanser hastalığında çığır açacak gelişme

Ve artık o ülkede de yasak

İnce'ye Batı Trakya'daki iftarda büyük ilgi

Kötü kokan yolcu yüzünden uçak acil iniş yaptı

İLGİLİ HABERLER

İnce'den sürpriz ziyaret

HDP'nin oy oranını açıkladı

TRT Genel Müdürü görevden alınsın

Erdoğan ABD'ye gittiğinde yanında kimler vardı

O katılırsa ben katılmam

İngiliz Economist Akşener için öyle bir oy oranı açıkladı ki...


GÜNÜN EN ÇOK OKUNANLARI

1- MEB'ten inanılmaz skandal

2- 2. Ordu Komutanı da İnce'nin karşısında

3- "Berat Bey'in telefonuna yollayın ben de bakayım"

4- “Bülent Turan’ı sandığa gömme vakti geldi”

5- AKP ile Saadetlilerin tartışmasında Saadetli ayet bilgisini konuşturunca olan oldu

6- Aziz Yıldırım mı Ali Koç mu

7- Milli Takım’da yine olay

8- İspanya’nın sosyalist yeni başbakanı hangi Türk siyasetçinin dostu çıktı

9- Erdoğan'ın ABD'ye neden gittiği ortaya çıktı

10- Erdoğan'ın katıldığı sahurda efsaneler konuştu

Copyrights 2018 ODATV.COM

PAYLAŞ

FacebookTwitterGoogle

KAPAT

BÖLÜMLER

COPYRİGHT 2018ODATV.COM

 

HDP tabanı kime oy verecek

Türker Ertürk yazdı

“Birinci Ekmeleddin Vakasının” arkasında dış dinamikler vardı! Amaçları; Cumhurbaşkanlığı için Erdoğan’a karşı halkın teveccühünü kazanabilecek bir seçenek yaratılmamasıydı. Batı, başlangıçta desteklediği ve iktidara getirdiği Erdoğan ile artık çalışmak istemiyordu. Onu “güvenilmez, işbirliği yapılamaz, ne zaman, nerede, ne yapacağı kestirilemez birisi” olarak değerlendiriyordu. Batı’nın aslında AKP ile sorunu yoktu! Sorun Erdoğan’dı! Erdoğan’ı Cumhurbaşkanlığı makamına taşıyarak, onu pasifleştirebileceklerini sandılar. İşte bu nedenle Ekmeleddin İhsanoğlu’nun adı, bir yerlerden Kemal Kılıçdaroğlu’nun kulağına üflendi.

 

Sonrasını biliyorsunuz! CHP tabanı bile isyan etti, tıpış tıpış sandığa gitmedi, gidenlerin de bir bölümü geçersiz oy verdi. Sonuç olarak; dış dinamiklerin planladığı operasyon başarıya ulaştı ve Erdoğan Cumhurbaşkanı oldu.

ALLAH’IN LÜTFU!

Operasyon başarılı olmuştu olmasına ama Erdoğan’ın pasifleştirilmesi hedefine ulaşılamamıştı. Çünkü Erdoğan, ilk günden itibaren Anayasa’nın Cumhurbaşkanı için çizdiği sınırların dışına çıktı. Böyle yapacağını söyledi de üstelik! Parlamenter sistemin az yetkili ve törensel bir Cumhurbaşkanı gibi değil, Başkanlık sisteminin bir Cumhurbaşkanıgibi davrandı. Altını oyan Başbakan Davutoğlu’nu bir kalemde silip attı! 15 Temmuz Darbe Girişimini kendi ifadesiyle “Allah’ın lütfu” olarak kabul etti, fırsatı değerlendirdi ve sonucu şaibeli de olsa, 16 Nisan Referandumunda gayri anayasal ve gayri hukuki fiili durumu meşrulaştırma şansını yakaladı.

 

16 Nisan 2016’da yapılan referandumda onaylanan anayasa değişikliği, 2019’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinden sonra yürürlüğe girecekti. Ama 2019’a kadar beklenemezdi! Çünkü; ekonomi tam anlamıyla iflas etmişti ve Türk Lirası’nın yabacı paralara karşı değerinin düşüşü engellenemiyordu. Esasında bu iflas; iktidarın sürdürdüğü yanlış ekonomik ve mali politikaların, yaygın olarak yapılan soygunun, yolsuzluğun ve savurganlığın sonucu idi! Ve sonunda deniz de bitmişti. İşte bu nedenle seçimler erkene alındı. Ekonomik enkazın ve tükenmişliğin etkileri halka tam olarak yansımadan, malı götürmek istiyorlardı!

İKİNCİ EKMELEDDİN VAKASI

Batı için artık Erdoğan seçeneği yoktu! Ama Türkiye çok önemliydi ve kaybedilemezdi. Ayrıca; Batı’nın Türkiye’de çok fazla miktarda yatırımı ve bankaları tarafından verilmiş kredileri vardı. Yunanistan battığında Alman bankalarının nasıl krize girdiğini hala hatırlıyoruz. Avrupa bankalarının Türkiye’de 222 milyar dolar büyüklükte bir kredisi olduğunu düşünürseniz, tehlikenin ne anlama geldiği sanırım anlaşılır.

Bu seçim öncesinde de dış dinamikler “İkinci Ekmeleddin Operasyonunu”sahneye koydular. Çünkü; Türkiye’nin iç dinamikleri bir kısır döngü içinde hareket ediyor ve Erdoğan’a karşı bir seçenek üretemiyordu. Kemal Kılıçdaroğlu’nun kulağına bu sefer de Abdullah Gül’ün adını üflediler. Meral Akşener karşı çıkmasa ve diretmeseydi, Abdullah Gül bugün Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı olacaktı.

HAVA İNDİRME HAREKÂTI

Kılıçdaroğlu’nun Abdullah Gül’ü CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı olarak göstereceğini Aralık 2017 ve Ocak 2018 aylarında, KRT’de katıldığım televizyon programlarında ayrıntıları ile anlatmıştım. Videoları Youtube’da hala var, izleyebilmek mümkün! O zaman itiraz edenlere, hatta “Kemal Bey asla ikinci Ekmeleddin vakası yaratamaz, CHP Örgütü izin vermez”diyenlere sadece gülümsemiştim.

Esasında Kılıçdaroğlu, Meral Akşener’in diretmesi karşısında da Abdullah Gül’ün CHP ve Saadet Partisi ittifakının adayı olmasına razıydı. Ama bunu da Abdullah Gül kabul etmiyor, “Tüm muhalefetin çatı adayı olursam, olur” diyordu. Çünkü GülAkşener çekilmediği takdirde; kendi isminin CHP tabanında tepkiye neden olacağını ve Akşener’in ikinci tur şansını arttıracağını gördü. Ayrıca;Saray’dan Gül’e yönelik yapılan bol ama içi boş yıldızlı hava indirme harekâtının da Gül’ün adaylıktan vazgeçmesinde etkili olduğu söylenebilir.

DELİĞE SÜPÜRMEYİN

Bu arada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Londra’ya yaptığı ziyaretten de bahsetmek,büyük resmi görmek açısından çok önemli. Londra sıradan bir yer değil. Londra, 19. Yüzyıldan beri Kürt siyasetinin merkezi. Bu siyaset; önce Osmanlı’yı bölüp parçalamak, daha sonra Türkiye’yi kontrol altında tutmak için kullanıldı. Londra, Kıbrıs siyasetinin de merkezi ve bununla beraber en az 300 yıldan beri İslam’la iç içe yaşamış, Müslüman kitleleri yönetmiş, manipüle etmiş bir odak. Londra, aynı zamanda dünyanın önde gelen finans merkezi.

Buraya gidildi ki; “Bizimle çalışmaya devam edin ve deliğe süpürmeyin” diye. İktidar, her konuda ama her konuda ödün vermeye razıydı! Bize Londra’dan gelen haberlere göre federasyon ve Kıbrıs; ilk teklif edilen ve ülkemizin çıkarları ve güvenliğinin yok sayıldığı tavizlerdi! Ama karşı taraf şüphe ile karşılıyor, inanmıyor ve daha da kötüsü; iktidarın yönetiminde Türkiye’deki gelişmeleri bölge ve dünya barışı için tehdit olarak görüyordu.

SINIFTA KALINDI

Kraliçe ile görüşme bile oğlu Charles’ın torpili ile gerçekleşti. Birleşik Krallık Kraliçesi, cumhurbaşkanları seviyesinde gerçekleşen ziyaretlerde mutlaka yemek verirdi! Eğer ziyaret süresi bir gün veya daha kısa olursa; en azından onuruna çay partisi organize edilirdi. Erdoğan’ın ziyaretinin 3 gün sürmesine rağmen, Kraliçe’nin ağırlama şekli en alt düzeyde, ofis ziyareti gibi oldu. İlişkileri onarmak için yapılan görüşmeler, özellikle Chatham House’da yapılan konuşmalar ve basının önünde verilen sınavlarda adeta intihar edildi ve sınıfta kalındı!

İşte bu resmin içinde CHP’nin adayı, Kılıçdaroğlu tarafından istenmeyerek de olsa, Muharrem İnceolarak ilan edilmek zorunda kalındı. Çünkü; Abdullah Gül operasyonunu yüzüne gözüne bulaştırdı, milletvekillerinden, örgütten ve CHPtabanından çok tepki aldı. Hatta; Gül’den sonra başka seçeneklerin de peşinden koştu. Mecbur kaldığı için, tepkilerden ve İnce’den kurtulmak için “Muharrem İnce”dedi. Milletvekilleri aday listesinin belirlenmesinde de Abdullah Gülkonusunda muhalefet edenlerin ve Muharrem İnce’ye yakın olanların kafasını kopardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı tek adamlıkla suçlayan birisi, kendi partisinde tek adamlığın zirvesi oldu!

KÜRT KÖKENLİ VATANDAŞLARIN OYU İNCE’YE

Muharrem İnce’nin halkta karşılık bulacağını kimse bu kadar beklemiyordu. Gerçekten üstün performans gösterdi ve göstermeye de devam ediyor. İnce, CHPtabanının firesiz olarak oyunu alır. Hatta Kılıçdaroğlu nedeniyle bugüne kadar sandığa gitmeyen CHP’lilerinde muhafazakârların da! Yani; ikinci turda (8 Temmuz) Saadet Partisi tabanından ve canından bezmiş, burnundan soluyan AKPtabanından da oy alır Muharrem İnce! Görülen o ki; HDP’ye oy veren Kürt kökenli vatandaşlarımızın ezici bir çoğunluğu şimdiden kararını vermiş; ilk turda Demirtaş, ikinci turda İnce diyor!

Muharrem İnce; dış dinamiklerin bir operasyonu olarak değil, gelişmelerin sonucu olarak istenmeden ortaya çıktı. Çıkışı ile birlikte halkta ciddi biçimde karşılık bulması, umut olması ve yelkenlerini rüzgârla doldurması nedeniyle, Batı’nın da Muharrem İnce’yi desteklemeye başladığı haberlerini Batı’nın başkentlerinden net bir biçimde alıyoruz.

TÜNELİN UCUNDA IŞIK VAR!

Biliyorsunuz, 9. Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel’in ünlü ve gerçekçi bir sözü var; “Siyasette bir gün çok uzun bir süredir” diye. Yaşadığımız zaman diliminde, iletişim teknolojisi ve sosyal medya imkânlarını da göz önüne aldığımızda bu sözü “Her saat ve her dakika, siyasette çok önemli bir süredir”şeklinde güncelleyebiliriz. Yani şu anda yaptığımız bir değerlendirmenin, akan zaman içerisinde farklı girdilerin ve gelişmelerin olması ile değişebileceğini biliyoruz.

Bu farkındalığımızında olduğunu ifade ederek,1 Haziran 2018 itibarıyla aldığımız bilgi ve yaptığımız bilimsel analiz ve değerlendirmeler sonucunda diyoruz ki; Cumhurbaşkanlığı seçiminde Muharrem İnce ikinci turda Recep Tayyip Erdoğan’la yarışır ve ipi önde göğüsler. Ayrıca ilave etmek istiyoruz ki; Türkiye’yi çok acılı ve sancılı bir dönem bekliyor ama tünelin ucunda bir ışık olduğunu söyleyebilirim.

Türker Ertürk

Odatv.com

01.06.2018 20:09

408

FACEBOOK PAYLAŞIMI


Türker Ertürk

Türker Ertürk- Tüm Yazıları

Diğer Tüm Yazarlar

Hesaplı Bitcoin ticareti

Yalnızca 100$ Teminat ile Bitcoin'den para kazanın!

Online Advertising

Place your campaign quickly and easily. Set up within a few minutes.

Online Advertising

Place your campaign quickly and easily. Set up within a few minutes.

Online Advertising

Place your campaign quickly and easily. Set up within a few minutes.

 

Bu habere tepkiniz:

14

22

2

2

0

1

 

 

4.3kShares

 2.1k

İLGİLİ HABERLER

Aksini ispatlamazsan namertsin

Muharrem İnce'ye karşı konuşmaları alkışlayan 2. Ordu Komutanı hakkında FETÖ iddianamesinde neler yazıyor

Muharrem İnce AKP'yi bu görüntülerle vurdu

CHP'lilere ters kelepçeli gözaltı

Muharrem İnce Erdoğan'ın videosunu izletti

Kürt sorunununda kırmızı çizgiler olmasın


Muharrem İnce'ye karşı konuşmaları alkışlayan 2. Ordu Komutanı hakkında FETÖ iddianamesinde neler yazıyor

Muharrem İnce'ye karşı konuşmaları alkışlayan 2. Ordu Komutanı hakkında FETÖ iddianamesinde neler yazıyor

Tarım Bakanı: Şeyimde değil

Aksini ispatlamazsan namertsin

Aksini ispatlamazsan namertsin

Muharrem İnce AKP'yi bu görüntülerle vurdu

Muharrem İnce AKP'yi bu görüntülerle vurdu

Erdoğan'ın o sözleri de doğru değil

Erdoğan'ın o sözleri de doğru değil

Erdoğan'ın ABD'ye neden gittiği ortaya çıktı

Erdoğan'ın ABD'ye neden gittiği ortaya çıktı

CHP'lilere ters kelepçeli gözaltı

CHP'lilere ters kelepçeli gözaltı

Sabah firar eden 3 kişiyi nasıl sakladı

Sabah firar eden 3 kişiyi nasıl sakladı

Reklam: Nazım Hikmet

Reklam: Nazım Hikmet

Tribünlerde yuh sesleri yükseldi

Tribünlerde yuh sesleri yükseldi

"Berat Bey'in telefonuna yollayın ben de bakayım"

"Berat Bey'in telefonuna yollayın ben de bakayım"

"Sakın ha bu ortamda Türkiye’ye gitmeyin"

"Sakın ha bu ortamda Türkiye’ye gitmeyin"

MEB'ten inanılmaz skandal

MEB'ten inanılmaz skandal

İspanya’nın sosyalist yeni başbakanı hangi Türk siyasetçinin dostu çıktı

İspanya’nın sosyalist yeni başbakanı hangi Türk siyasetçinin dostu çıktı

2. Ordu Komutanı da İnce'nin karşısında

2. Ordu Komutanı da İnce'nin karşısında

Aziz Yıldırım mı Ali Koç mu

Aziz Yıldırım mı Ali Koç mu

Erdoğan'ın katıldığı sahurda efsaneler konuştu

Erdoğan'ın katıldığı sahurda efsaneler konuştu

Türbanlı bir kadının Ramazan'da sokakta sigara içmesi ya da yemek yemesi sizi rahatsız eder mi

Türbanlı bir kadının Ramazan'da sokakta sigara içmesi ya da yemek yemesi sizi rahatsız eder mi

“Bülent Turan’ı sandığa gömme vakti geldi”

“Bülent Turan’ı sandığa gömme vakti geldi”

Gezi'nin yıldönümünde yine katliam

Gezi'nin yıldönümünde yine katliam

AKP ile Saadetlilerin tartışmasında Saadetli ayet bilgisini konuşturunca olan oldu

AKP ile Saadetlilerin tartışmasında Saadetli ayet bilgisini konuşturunca olan oldu

İşte Fener'in unutulmaz tarihi

"Seçilirsem bırakırım"

Yunanistan'dan iade kararı

Saraylara yüzde 100 zam

Kışlada askerlerden şampiyonluk kutlaması

Fenerbahçe satılır mı

Fenerbahçe seçime hazır

Her yıl bir Bayburt ölüyor

Tarihi cami meğer kiliseymiş

Kanser hastalığında çığır açacak gelişme

Ve artık o ülkede de yasak

İnce'ye Batı Trakya'daki iftarda büyük ilgi

Kötü kokan yolcu yüzünden uçak acil iniş yaptı

İLGİLİ HABERLER

İnce'den sürpriz ziyaret

HDP'nin oy oranını açıkladı

TRT Genel Müdürü görevden alınsın

Erdoğan ABD'ye gittiğinde yanında kimler vardı

O katılırsa ben katılmam

İngiliz Economist Akşener için öyle bir oy oranı açıkladı ki...


GÜNÜN EN ÇOK OKUNANLARI

1- MEB'ten inanılmaz skandal

2- 2. Ordu Komutanı da İnce'nin karşısında

3- "Berat Bey'in telefonuna yollayın ben de bakayım"

4- “Bülent Turan’ı sandığa gömme vakti geldi”

5- AKP ile Saadetlilerin tartışmasında Saadetli ayet bilgisini konuşturunca olan oldu

6- Aziz Yıldırım mı Ali Koç mu

7- Milli Takım’da yine olay

8- İspanya’nın sosyalist yeni başbakanı hangi Türk siyasetçinin dostu çıktı

9- Erdoğan'ın ABD'ye neden gittiği ortaya çıktı

10- Erdoğan'ın katıldığı sahurda efsaneler konuştu

Copyrights 2018 ODATV.COM

PAYLAŞ

FacebookTwitterGoogle

KAPAT

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact