Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2404 of /homepages/25/d199835659/htdocs/FloridaTurkGazetesi/includes/menu.inc).

İzmir'in Kurtuluşu

İlk kurşundan... Son kurşuna...
Kurtuluştan... Kuruluşa...
9 Eylül onurumuzdur...
Doğum günün kutlu olsun İZMİR!

 

98 yıl önce bugün Yunan işgalinden kurtulan Manisa'yı işgalden kurtuluşundan 4 ay sonra Ocak 1923'de ziyaret eden Fransız fotoğrafçının çektiği Yunan tarafından yakılıp yıkılmış, harap edilmiş Manisa'nın kısmen de olsa derlenip toparlanmış hali. Kayıtlara yansıyan rakamlar korkunç. Yunan 10.700 evi tamamen yakıp küle çevirmiş. 2738 dükkan, 13 cami tamamen yıkılmış. 3500 Manisalı işkenceyle ve diri diri yakılarak, 855 Manisalı da kurşuna dizilerek şehit edilmiş. Kurtuluşdan sonra sağ kalan, hikayesi kayıtlara geçmiş tecavüz mağduru kadın sayısı 300 ki bu kadınlar kendilerini şanssız azınlık olarak görüyor, öldürülen sayısı belirsiz hemcinslerini ise bu utançla yaşamaktan kurtuldular diyerek şanslı addediyorlar. Keşke Yunan kazansaydı diyebilen gafillerin öteki alemde mazlum Anadolu halkının karşısına Yunan işgalinde ki Anadolu'da bu tecavüzcü katil sürüsüne şeytani eylemlerinde iştirak etmişcesine çıkarılacağı aşikar.

 

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact