Kılıçdaroğlu, beklenen lider oldu

ADALET yürüyüşü tam anlamıyla dört dörtlüktü. Kılıçdaroğlu’nun Ankara’dan start verdiği yürüyüş ilk başlarda bu şenliği hiç mi hiç düşündürmüyordu... Hatta hayal ötesi gibi bir şeydi. Ama kilometreler adımlarla aşıldıkça yürüyüşe olan bakış açısı yavaş yavaş değişmeye başladı. Elbette iktidar partisi siyaseten bu yürüyüşe olumlu bakmayacak... İtirazları bu yönde oldukça yoğunlaşacak. Ama gelin görün ki ne iktidar partisinin itirazları... Ne vekillerin ve yetkili – etkililerin bu yürüyüşe olan olumsuz bakışları, Maltepe miting alanındaki milyonları etkilemedi... Sonuç olarak da etkileyemedi... Maltepe’deki miting alanında buluşan milyonları “yüzbinler” diye telafuz etmelerine bile kendilerinin inandıklarını hiç düşünmüyoruz. Zaten bu tür söylemler, Maltepe miting alanındaki muazzam kalabalığın içinde boğulup gittiğine tanık olduk. Eğer bu kalabalığın içinde söylemlerinin boğulup gitmemesini istemiş olsalardı, dün ve bugün miting alanında buluşan halkı... Yürüyüş yapan halkı... Şehit annelerini... Babalarını... Yollarda Türkiye Cumhuriyeti’ne gönül vermiş, gönülden bağlı Türk milletini “Bunlar benim milletim. Onlar benim ülkemin insanları” diyerek kucaklasaydı... Ne o alanda bu tür söylemlere karşı, karşı duruş sergilenirdi... Ne de “Hak – Hukuk – Adalet” sloganı doğardı. Aksine bunun tam tersi ne yapıldı?.. “Yürüyenler terörist” suçlamasıyla siyaset yapıldı. Sonuç olarak da bu söz ellerinde patladı.

ALANDA TOPLANAN MİLYONLARA TERÖRİST DEMEK NE DERECE DOĞRU?.. SİYASETİN TEMELİ BAHANELERLE POLİTİKA ÜRETMEK Mİ?.. YOKSA KENDİ MİLLETİNİ KUCAKLAYARAK ONLARA SAĞLAM POLİTİKALAR ÜRETMEK Mİ?.. Gelelim iktidarın bakış açısına. Efendim neymiş, “Yürüyenler terörist”miş... Yahu bu yürüyen millet terörist ise, o kadar polis, jandarma ve güvenlik güçleri, hatta özel güvenlikçiler, yürüyen yüzbinlerce teröristi mi korumuş oluyor?.. Maltepe miting alanında buluşan milyonlarca Türk’e, “Siz teröristsiniz ama sizi korumakla mükellefiz” mi diyor?.. Hiç böyle saçma sapan politika... Saçma sapan siyaset bakışı olur mu?.. Ama burası Türkiye, burada ne yapılırsa yapılsın, her şey iktidarın şirin gözükmesi adına yalan – yanlış her şey yapılabiliyor. Masum insanlara “Sen yürüyorsun madem, o zaman sen teröristsin” denilebiliyor. Böyle suçlamaları yapanlar, “Çözüm süreci” adı altında Doğu ve Güneydoğu Anadolu topraklarında yaptıkları yanlış politikalardan ötürü halkı evinden, yurdundan nasıl da göç ettirdiklerini ne çabuk da unuttular.

ADALET YÜRÜYÜŞÜNE KİMSE LAF EDEMEZ... KILIÇDAROĞLU AMACINA ULAŞTI... BUNDAN SONRA ATACAĞI ADIMLAR MUTLAKA BEKLENEN LİDER KONUMUNDA OLACAK... OLMALI... ÇÜNKÜ TÜRK MİLLETİ BUNU İSTİYOR... Kılıçdaroğlu, Maltepe miting alanına geldiğinde meydandaki büyük coşku, Türk milletinin de birebir coşkusuydu. Evlerinden çıkamayan yaşlısı – genci... Olanakları olmadığı için Maltepe’ye gidemeyen Türk milletinin kalbi, işte o alanda bangır bangır attı. Bu atışı bundan sonra Kılıçdaroğlu çok iyi değerlendirmeli... Beklenen lider konumuna bir an önce girmeli... CHP liderliğinden kurtarıcı liderliği konumunu çok iyi bilmeli ve bundan böyle adımlarını dünkü coşkunun getirdiği muazzam adalet anlayışıyla startını vermeli.

 

 

 

 

 

 

HT Mansetler

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact