Kundaklanan Türk aileye yapılan saldırıyı polis nefret suçu olarak görmedi

New York’ta evi ve arabası kundaklanan Türk aileye yapılan saldırıyı polis nefret suçu olarak görmedi

Dün gece New York’ta yaşayan Türk ailenin evi ve arabası kundaklandı.  Olay hakkındaki soruşturmayı tamamlayan New York polisi, evde veya arabada saldırı olduğunu kanıtlayacak herhangi yazı bırakılmadığı için bunun nefret suçu olmadığına karar verdi.

Evin arkasındaki barakalar tamamen yanarak evin de izolasyonu büyük ölçüde zarar gördü.

ABD’nin New York eyaletinde yaşayan Yunus Karaoğlu ve ailesinin evi ve arabası dün gece saat 2.30 sularında ateşe verilmişti.

New York’un Bayshore şehrinde dün gece 4 çocuklu Türk ailenin evi ve arabası saldırıya uğradı.

 

Evi kundaklanan ailenin akrabaları, ailenin daha önce komşuları tarafından çocukların sesinden dolayı şikayet edildiğini söylediler. ‘’Aile evin içerisindeyken arka bahçeden benzin dökülüp yakıldı ve aynı zamanda arabalar ateşe verildi.” diye bildirdiler.

Ev sahibi Mustafa Karaoğlu olayın gerçekleştiği eve giden Forum USA ekibine, olay anında uyuduklarını, kundaklayan kişinin garajın kilidini kırdığını ve aracı ateşe verip, garajın da kapısını kapattığını belirtti.

“Sese uyanarak garajın çıra gibi yandığını gördüm. İtfaiye ve polisi aradım. Hemen çocukları dışarı aldım. 10 dakika içerisinde itfaiye ve polis geldi ve ev yanmaktan kurtuldu. Evde 6 çocuk vardı” diye belirtti.

 

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact