Las Vegas Saldırısında Ölü Sayısı En Az 58

Amerika'nın Las Vegas kentinde bir açık hava konserinde silahlı saldırı düzenlendi. Polis en az 58 kişinin öldüğünü 500'den fazla kişinin yaralı olarak hastaneye kaldırıldığını açıkladı.

Las Vegas'taki saldırıyı terör örgütü DEAŞ üstlendi!

​Basın açıklaması yapan Las Vegas Polis Şefi Joseph Lombardo, 'bölge sakini' olarak nitelediği saldırganın 64 yaşındaki Stephen Paddock olduğunu söyledi . Polis, Mandalay Bay Oteli'nin 32'nci katından kalabalığın üzerine ateş açan Paddock'un bir otel odasında yanında 10 silahla birlikte ölü bulunduğunu belirtti. İki aracın arandığı, saldırıdan önce saldırganla seyahat eden Asya kökenli Marilou Danley adlı bir kadın için de arama çalışmalarının sürdüğü belirtildi.

Lombardo, "Saldırganın yalnız hareket eden, 'yalnız kurt' olduğuna inanıyoruz" dedi. Ancak terör örgütü IŞİD, saldırganın 'kendi askerlerinden biri' olduğunu iddia ederek saldırıyı üstlendi.

IŞİD'e yakın haber ajansı Amak, saldırganın birkaç ay önce Müslüman olduğunu, saldırının IŞİD karşıtı koalisyonda yer alan ülkelere bir uyarı taşıdığını duyurdu.

ABD Federal Soruşturma Bürosu FBI ise saldırganın, uluslararası bir terör grubuyla bağlantısı olmadığını açıkladı.

 

NBC'nin polis kaynaklarına dayandırdığı haberine göre Paddock'un sabıka kaydı mevcut. Haberde, Paddock'un Marilou Danley'le birlikte yaşadığı kaydedildi. Saldırı sırasında Danley'nin saldırganla birlikte otelde olup olmadığı açıklık kazanmadı.

Ağır silahlı polislerin, saldırganın, Las Vegas'ın 130 kilometre civarında kuzeyindeki Mesquite kentinde bir emekli sitesindeki evinde arama yaptığı, evde silahlar ve mühimmat bulunduğu kaydedildi.

Yerel saatle akşam 10.00 civarında düzenlenen saldırıda otomatik silah kullanıldığı tahmin ediliyor. Görgü tanıkları peş peşe yüzlerce kurşun sesi duyduklarını söylüyor.

Las Vegas'ta Silahlı Saldırı

Las Vegas'ta Silahlı Saldırı

Associated Press Haber Ajansı, Harvest 91 adlı üç günlük müzik festivalinin son gününde, konser alanında 40 bin civarında seyirci olduğunu bildiriyor. Saldırı sonrasında, konser alanının hemen yakınında McCarran Uluslararası Havaaalanı geçici olarak kapatıldı.

Saldırıyla ilgili olarak ABD Başkanı Donald Trump Twitter hesabından açıklama yaptı. Trump, "Las Vegas'taki korkunç saldırının kurbanlarına ve ailelerine en içten taziyelerimi iletiyorum" dedi.

Beyaz Saray da Başkan Trump'ın, saldırı konusunda bilgilendirildiğini açıkladı.

Trump'ın bu sabah saldırıyla ilgili kameralar önünde açıklama yapacağı bildirildi.

Öte yandan İç Güvenlik Bakanlığı, ABD'deki diğer kamuya açık mekanlara dair "spesifik bir tehdit" bulunmadığını açıkladı.

Olay, ABD tarihinde ateşli silahlarla düzenlenen saldırılar arasında en fazla ölüme yol açan saldırı oldu.

Saldırının nedeni hünez tespit edilemezken, saldırganın abisi Eric Paddock, Orlando Sentinel gazetesine verdiği demeçte, olayı duyduğunda "büyük şaşkınlık" yaşadığını söyledi.

HT Mansetler

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact