Londra galasından kareler...

Serkan Koç yönetmenliğinde hazırladığımız Ermeni Belgeleriyle 1915 belgeseli tamamlandı. Londra'da düzenlenen ilk galamızı gerçekleştirdik. Büyük ilgi gören gösterime, Büyükelçilik Müsteşarı Elvan Hacıefendioğlu, Londra Belediye Meclis üyesi Richard Curthoys, BBC yöneticisi Jean-Michel Duffrene ve Yunanistan Elçiliği Müsteşarı Timothy Campbell'ın da aralarında bulunduğu pek çok diplomat, parlementer, akademisyen, yazar ve araştırmacı katıldı.

Rus arşivlerinden yararlanılarak hazırlanan 'Ermeni Belgeleriyle 1915' adlı belgeselin ilk gösterimi, İngiltere’nin başkenti Londra’da yapıldı. Soykırım iddialarının 100. yıldönümünde Türkiye'nin tezlerini anlatan tek film olan belgeselin galası, büyük ilgi gördü. Trafalgar Meydanı'ndaki salonun tamamen dolması nedeniyle filmi izleyemeyenler için ikinci bir gösterim daha yapılması kararlaştırıldı.
Gösterime, Büyükelçilik Müsteşarı Elvan Hacıefendioğlu, Londra Belediye Meclis üyesi Richard Curthoys, BBC yöneticisi, Jean-Michel Duffrene ve Yunanistan Elçiliği Müsteşarı Timothy Campbell'ın da aralarında bulunduğu pek çok diplomat, parlementer, akademisyen, yazar ve araştırmacı katıldı.
Gösterim sonrası yapılan söyleşide katılımcıların sorularını yanıtlayan Serkan Koç, yüzyıllar boyunca sorunsuz yaşamış iki kardeş milletin, dış siyaset gereği birbirine kırdırıldığını belirterek, şöyle konuştu:
"Bizim tanığımız herhangi bir tarihçi ya da herhangi bir belge değil. Bizim belgeselimizin tanığı Ermenistan'ın ilk Başbakanı. Bir iç savaş yaşanmıştır. İngiltere ve Fransa bu nedenle, hem Türklerden hem de Ermenilerden özür dilemelidir. Bir özür ve kabul mü bekliyorsunuz? Dönemin emperyalist planlarını yapanlar sorumluluklarını kabul etmelidir. Biz dostluğu seven bir milletiz. Bağımsızlığımıza ve birliğimize kast edilmedikçe, dostluğu karşılık beklemeden yaparız. İngiliz dostlarımızdan beklediğimiz, bu sorumluluklarını kabul etmeleri ve gizli arşivlerini açmalarıdır."

DVD siparişi için: http://www.dr.com.tr/Kitap/Ermeni-Belgeleriyle-1915/General-Harbord/Aras...

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact