Miami Başkonsolosluğundan Duyuru: Alberto Tropikaltı Fırtınası

ABD’de fırtına edeniyle acil durum ilan edildi

ABD Ulusal Kasırga Merkezi, 25 Mayıs Cuma günü, Florida eyaletinin batısında Meksika Körfezi üzerinde 2018 Atlantik Kasırga sezonunun ilk fırtınası olan “Alberto Tropikaltı Fırtınası”nın oluştuğunu açıklamıştır.

Ulusal Kasırga Merkezi bu sabah (28 Mayıs) saat 11:00’de yaptığı güncel açıklamada, Alberto Fırtınası’nın merkezinin, halen Florida eyaletinin kuzeybatısındaki “Panhandle” bölgesinde kıyıya yakın olduğu ve Apalachicola (Franklin County) şehrinin güney/güneybatısından ve Panama City’nin (Bay County) güneyinden yaklaşık 80 km uzaklıkta, kuzey yönlü olarak ilerlediğini duyurmuştur.

Alberto Fırtınası’nın bugün içerisinde Panama City yakınlarında karayla temas etmesi tahmin edilmekte olup, Florida Valiliği bu çerçevede, aşağıdaki bölgeler için zorunlu tahliye kararı açıklamıştır:

Franklin County/Florida: Barrier Islands (Bald Point, Alligator Point, Dog Island, St. George Island): Kıyı şeridi, ayrıca bölgedeki mobil ve karavan yerleşimleri.

Gulf County/Florida: T. H. Stone Memorial St. Joseph Peninsula State Park

Bahsekonu yerleşim birimlerinde ve bölgedeki diğer şehirlerdeki tahliye merkezlerine ilişkin bilgilere, aşağıda kayıtlı internet sayfasından erişebilirsiniz:

https://www.floridadisaster.org/shelters

https://www.floridadisaster.org/

https://www.flgov.com/

https://www.nhc.noaa.gov/

Bölgedeki tüm vatandaşlarımıza, yerel yönetimlerin uyarılarını takip etmeleri telkininde bulunuyoruz.

Bulunduğunuz County’e ait hava durumunu gösteren güncel uyarı ve duyurulara Ulusal Kasırga Merkezi’nin aşağıdaki internet sayfasından ulaşabilirsiniz:

https://alerts.weather.gov/cap/fl.php?x=1 

Olumsuz hava koşullarını zararsız atlatmanız dileklerimizle,
T.C. Miami Başkonsolosluğu

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact