"Milleti ile didişen, kavgalı olan bir rejimin adı Cumhuriyet olamaz"

  

Adnan Menderes Federasyonu Genel Başkanı S. Fatih Kavaloğlu, 'Yeter söz milletindir' diyerek Türk siyasî hayatında çok partili dönemi ve hürriyeti getiren Adnan Menderes ve arkadaşlarının 1946 ruhu ilk günkü gibi yerli yerinde duruyor" dedi. "Milleti ile didişen, kavgalı olan bir rejimin adı Cumhuriyet olamaz" diyen S. Fatih Kavaloğlu gazetemize önemli açıklamalar yaptı.. Adnan Menderes, Celal Bayar, Fuat Köprülü ve Refik Koraltan tarafından kurulan Demokrat Parti'nin fikriyatı ilk günkü gibi yerli yerinde duruyor. Adfed, Türk milletinin aklına, kalbine ve zihnine işlenmiş bu çizginin varlığını yeniden hayata geçirmek için Türkiye'nin her yerinde gayret gösteriyor. Bu misyonun daha da güçlenerek devam ettiğinin göstergesi aziz milletimizin Adfef'e dün olduğu gibi bugün de sahip çıkmasıdır. Adfed, Türkiye'de demokrasinin tüm kurallarıyla yerleşmesi mücadelesini 1946 ruhuyla sürdüren tek Sivil Toplum Kuruluşudur.. Milletiyle didişen bir rejimin adı cumhuriyet olamaz diyerek, 'Yeter söz milletindir' ülkemde iktidara gelen bir misyonun temsilcisi olan Adfed, hiçbir siyasi beklentisi olmadan 1946 ruhunu günümüzde hakettiği yere getirme gayreti içindedir.. 27 Mayıs 1960'ta Türk milletinin iradesine darbe yapan çete, Türkiye'de darbeler ve muhtıralar dönemini de açmıştır. Milletin 3 güzide evladını şehit eden bu çetenin yaptığı darbe soruşturulsa, aydınlatılsa musebibi cezalandırılsa ülkemde 15 Temmuz dahil darbe ve kalkışmadan söz edilmezdi.

 

ADFED NEDİR? Size Adfed'in ne olduğunu ve misyonunu kısa kısa notlarla anlatmak istiyorum. Adfed, toplumun bütün kesimlerinin düşünce ve görüşlerini temsil eden insanlara eşit mesafede duran toplumu Türkiye Cumhuriyeti'nin hamisi Mustafa Kemal Atatürk ile çok partili hayatın simgesi Adnan Menderes ortak paydasında bir araya getirmeyi amaç edinmiş, Türk siyasi hayatını bilen değerli kadroların birleşerek kurmuş olduğu, merkez çizgide faaliyet gösteren bir düşünce kulübü ve sivil toplum örgütüdür.. Sosyal ve kültürel alanda birçok faaliyetlere imza atan federasyonumuz, yurtiçi, yurtdışı 80 ilde temsilcikleri olan eylül ayı içerisinde bünyesinde 13 federasyon bulunduran Adnan Menderes Konfederasyonu'na dönüşecek olan dev bir STK'dır..

 

SİYASET VE SİVİL TOPLUM OLARAK ADFED'İN ROLÜ.. Geleceğin güçlü ve müreffeh Turkiye'si evrensel ilkeler üzerinde yükselecektir. Adfed olarak belirlediğimiz DEMOKRASİ, ADALET, HÜRRİYET, MİLLİLİK ve SİYASİ AHLAK ilkeleri tüm insanlığın ortak ilkeleridir. Demokrasi, "Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür" olarak yaşamak isteyen vatandaşların yönetim sistemini şekillendirmede eşit haklara sahip olmasının adıdır... Demokrasi aşığı bireyler olarak hürriyeti kaim kılmaya çalışan bir ruh ile adalet çerçevesinde, ahlaklı ve millî bir strateji izleyerek müreffeh Türkiye'nin oluşmasını sağlayacağız... Huzur dolu yarının Türkiyesi'nin, dünya devletleri arasında hakettiği noktaya ancak ve ancak bu ilkelere sıkı sıkıya sarılarak gelebileceğinin bilincindeyiz.Bu bilinç ile, ideolojilerin acımasızlıklarına karşı durmanın yolunun bu ilkelere sahip çıkma ile olabileceğini düşünüyoruz. Türkiye'nin yeni dünya düzeninin oluşumuna katılmasını sağlamak, Adfed'in hedefi olup, sivil toplum faaliyetlerinin etkinleştirilmesini geliştirilmesini sağlamak ve destek vermek için kurulmuştur. Adfed olarak ülkemizin gelişmesi icin, Atatürk ve Menderes çizgisini ortak paydada birleştirip, bu misyonu toplumun bütün kesimleri ile paylaşmak temel amaçlarımızdan biridir. Adfed, Türkiye Cumhuriyeti'nin vatandaşlarının etnik kökenine bakılmaksızın, kendini bu vatanın ortak paydası hisseden herkesi, siyaset üstü bakış açısı ile kucaklayan bir sivil toplum kuruluşudur.. Adfed'in temel düşüncesini Menderes'in, "Demokrasi herşeyden önce bir zihniyet bir yaşayış ve tefekkür tarzıdır" sözleri oluşturmaktadır... Adfed'in bu ideali, bereketli Anadolu topraklarını besleyen bir ana damar ve tüm vatandaşları birleştiren bir çınar ağacı gibi her tarafa kök salacak uzlaşı, demokrasi, özgürlükler, hoşgörü ve birlikte yaşama arzusunu topluma aşılayacaktır. Adfed, demokratik bilincin gelişmesinin, sivil toplum ve düşünce kuruluşlarının özgürce çalışmasından geçtiğine, huzurlu barış içerisinde ve adil bir Türkiye'nin ancak demokratik sivil toplum kuruluşlarının önünün açılması ve çok sesliliğin hayata geçirilmesi ile sağlanacağına inanmaktadır....

 

S.FATİH KAVALOĞLU KİMDİR? 1961 İstanbul doğumlu işadamı olan Kavaloğlu, yüksek okul mezunudur. İngilizce ve Bulgarca bilen Kavaloğlu BİRKONFED Genel başkan vekili , Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu üyesidir.. Kendini Menderes'in anıt mezarı türbedarı olarak gören ve bunun onurunu taşıdığını söyleyen Kavaloğlu muhafazakar demokrat bir siyasi görüşü olduğunu da ekliyor konuşmasına..

HT Mansetler

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact