Niçin susuyorsun Kılıçdaroğlu?.. Derdin ne be adam?..

BUGÜN nereye baksanız hep Atatürk... Kim ağzını açsa, ilk söylediği söz Atatürk oluyor. Oluyor oluyor da, yanlış işler olmuyor mu?.. Elbette oluyor. Yapılan yanlışlar öylesine çoğaldı ki... Atatürk’ün adını anarak halka yaklaşmanın Atatürk’le olacağını yeni anlayan(lar) sadece AKP iktidarı değil... Bu yanlışlığı CHP de yapıyor. Hem de aslanlar gibi yapıyor. Örnek mi istiyorsunuz?.. Söyleyelim: Bugün iktidar partisi AKP, nerede, hangi mahallede, hangi caddede Atatürk adını duysa hemen onu yok etmek için kolları sıvıyor. Sanki Atatürk’ün adını silince her şey düzelecekmiş gibi... Sanki Atatürk adının hiç yaşanmamış gibi bir duruma getirmeye çalışıyor insanları. Ama nafile sonunda o da pes etti ve Atatürk’e sahip çıkmaya başladı. Sahip çıkmaya başladı başlamasına da... Atatürk’ün ismini yok ettiği mahalleler... Caddeler ve meydanlar ne olacak?.. O’nun ismi tekrar oralara verilecek mi?.. Tabii ki hayır... Asla verilmeyecek. O zaman şu soruyu sormak lazım: İktidar partisi, hem Atatürk’ü yok etmeye çalışıyor, hem de O’nu her yerde anarak saygı ve sevgisini iletmeye çalışıyor. Bu nasıl iş?..

CHP’NİN POLİTİKASI O KADAR YANLIŞLARLA DOLU Kİ, AKP; ATATÜRK’Ü SAHİPLENEREK KILIÇDAROĞLU’NU SIFIRA İNDİRİYOR... Bu şöyle bir iş: Dün AKP lideri ne diyordu? Açıklayalım: Hüsnü Mübarek rejiminin devrilmesinden sonra Mısır'da konuşma yapan Başbakan Erdoğan, bakın ne demişti: “Türkiye'de anayasa laikliği, devletin her dine eşit mesafede olması olarak tanımlar. Laiklik kesinlikle ateizm değildir. Ben Recep Tayyip Erdoğan olarak Müslümanım ama laik değilim. Fakat laik bir ülkenin başbakanıyım. Laik bir rejimde insanların dindar olma ya da olmama özgürlüğü vardır. Ben Mısır'ın da laik bir anayasaya sahip olmasını tavsiye ediyorum. Çünkü laiklik din düşmanlığı değildir. Laiklikten korkmayın. Umarım ki Mısır'da yeni rejim laik olacaktır. Umuyorum ki benim bu açıklamalarımdan sonra Mısır halkının laikliğe bakışı değişecektir.” Bunu söyleyen, bugün “İki ayyaşın yaptığı yasa muteber de, dinin emrettiği mi değil?..” diyen aynı Erdoğan. Durun daha bitmedi. Laiklik konusunda da, Meclis Başkanı Kahraman aynen şunu söylemişti: “Laiklik bir kere yeni anayasada olmamalıdır. Laiklik cumhuriyetin temel esaslarından değil" diyerek Atatürk karşıtı olduğunu hiç çekinmeden söylüyor.

BUGÜN KAHRAMAN YİNE MECLİS BAŞKANLIĞI’NA ADAY OLUYOR, AMA “ATATÜRK’Ü KİMSEYE BIRAKMAYIZ” DİYEN AKP LİDERİ, ATA’YI KABUL ETMEYEN KAHRAMAN’IN ADAYLIĞINA BİR ŞEY DEMİYOR... Meclis Başkanı bunu dedikten bir zaman sonra Meclis’ten Atatürk’ün resimlerini ve portrelerini kaldırtıyor. “Neden ve niçin kaldırtıyorsunuz?..” sorusuna ise, “Gerek görmüyorum” diyecek kadar ileri gidebiliyor. Ama Erdoğan’ın “Atatürk’ü kimseye bırakmayız” sözünden hemen sonra, Meclis Başkanı Kahraman hemen şunu söylüyor: “Saltanat istemiyoruz. Cumhuriyetten yanayız” diyerek bütün söylediklerini kendi diliyle yalanlıyor. Hadi gel de inan bakalım. İnanalım mı?.. Hayır, asla...

ATATÜRK: EY EFENDİLER, SORGULAMAYAN İNSAN CAHİLDİR... SORGULATMAYAN İSE ZALİM!..” KİM SORGULAYACAK?.. TABİİ Kİ CHP?.. CHP NEREDE?.. TOZ DUMAN, MEYDANDA YOKLAR... ÇÜNKÜ CAHİLLER... “Ey efendiler, sorgulamayan insan cahildir... Sorgulatmayan ise zalim...” Atatürk’ün bu sözleri bizedir. Yani bize bıraktığı en güzel söylemidir. Adeta miras niteliğindedir. Örnek mi istiyorsunuz?.. Örneğin, dün Meclis Başkanı Kahraman’ın “Atatürk’ün resimlerinin Meclis’in koridorlarında olmasını gerek görmüyorum” derken... Bugün “Saltanat istemiyoruz. Cumhuriyetten yanayız” demesini sorgulamayacak mıyız?.. Tabii ki sorgulayacağız. Peki kim sorgulayacak?.. Elbette ana muhalefet partisi CHP sorgulayacak. O halde Kılıçdaroğlu nerede?.. Ortalarda yok bile. Oysa Kılıçdaroğlu şimdi meydanları, sokakları, mahalleleri ve köyleri – mezraları tek tek gezerek her şeyi anlatmalıydı. Anlattı mı? Hayır... Anlatmak istiyor mu?.. Ona da hayır... Daha doğrusu “Cahilliğe devam” diyor...

ERDOĞAN, ATATÜRK BİZİM DİYOR... ATA’MIZI KİMSEYE BIRAKMAK İSTEMİYOR VE TAM GAZ DEVAM EDİYOR... PEKİ KILIÇDAROĞLU NEDEN SORULAR SORMUYOR?.. KILIÇDAROĞLU’NU DURDURAN NEDİR?.. AKP lideri Erdoğan, bugün Atatürk’ü dilinden düşürmüyor. “Atatürk’ü size mi bırakacağız?..” diyerek CHP’ye yükleniyor. Yüklenirken de, biliyor ki CHP’li Kılıçdaroğlu’nun geride duracağını... Neden mi?.. Açıklayalım: Kılıçdaroğlu asla mücadeleyi bilmiyor. Yapamıyor. Belki de yapmıyor. Hatta bilerek yapmıyor da olabilir... Çünkü AKP lideri Erdoğan’ın Atatürk’ü sahiplenmesinden sonra, hemen ortaya çıkıp şunları söylemesini bekliyorduk: 1– Sayın Erdoğan demiş ki “Atatürk’ü size mi bırakacağız?..” O halde neden Atatürk’ün adını meydanlardan sildiniz?.. 2– Atatürk’ü bu kadar seviyorsanız ve bize de bırakmak istemiyorsanız, neden Milli Eğitim müfredatından Atatürk’ün adını sildiniz?.. 3– Atatürk’ü bu kadar seviyorsanız, neden caddelerden ve stadlardan adını sildiniz?.. 4– Atatürk’ü bu kadar önemsiyorsanız, Meclis’teki Atatürk resimlerini neden kaldırdınız?.. 5– Bu sevginiz bu kadar yoğunsa, neden Atatürk’ün heykellerini meydanlardan kaldırdınız?.. 6– Hatta Rize Meydanı’ndaki Atatürk heykelini neden kaldırdınız?.. 7– Devlet nişanından adını ve resmini neden kaldırdınız?.. 8– Cumhurbaşkanlığı sitesinden Cumhuriyet ifadesini ve Atatürk’ün resmini neden kaldırdınız?.. 9– Andımızı okullarda okutulmasını neden yasakladınız?.. 10– Atatürk’e televizyonlarda ve gazetelerde, köşelerde, makalelerde her gün hakaret eden ahlaksızların dillerini neden susturmadınız?.. Ve kalemlerini neden kırmadınız?..

ERDOĞAN, ATATÜRK İLE SEÇİM KAZANMAYA ÇALIŞIYORSA, CUMHURİYETÇİ VE LAİK CHP, NEDEN ATATÜRK’LE KAZANAMIYOR?.. UĞUR DÜNDAR NEDEN BU SORUYU CHP’LİLERE SORAMIYOR?.. 2019 seçimleri yaklaştıkça AKP iktidarı Atatürk’çü olmaya çalışıyor. Hatta Atatürk’ü öylesine sahipleniyor ki, neredeyse Atatürk’e karşı hiç hakaret etmemişlercesine her şeyi unutturarak dört elle Ata’ya sarılıyorlar. Ama Kılıçdaroğlu ne siyaset yapmayı biliyor... Ne de politikanın A’sından haberi var. Belki de her şeyden haberi var da, Bahçeli’nin yolundan gitmek istiyor. Kimbilir. Ama biz diyoruz ki bu böyle gitmez. Ve Kılıçdaroğlu’na şu soruyu soruyoruz: “AKP İKTİDARI ATATÜRK’E SAHİP ÇIKARAK 2019 SEÇİMLERİNDE OYUNU ARTIRMAYI DÜŞÜNÜYORSA. AMA CHP OLARAK SEN, NEDEN SUSUYORSUN?.. ASIL ATATÜK’ÇÜ OLAN SEN DEĞİL MİSİN?.. EĞER AKP ATATÜRK’LE KAZANMAK İÇİN STRATEJİ DEĞİŞTİRDİYSE (Ki değiştirdi) NEDEN ATATÜRK’ÇÜ OLARAK CHP KAZANAMIYOR?.. SEN NE İŞ YAPARSIN?..” Evet, Kılıçdaroğlu bu soruyu kendi kendine sormalı... Atatürk üzerinden yapılan politikanın yanlışlığını Atatürk’e sahip çıkarak vermeliydi... Ama bunu yapamayan (hatta yapmak istemeyen) Kılıçdaroğlu, hem Türk milletini ve hem de kendini kandırarak 2019 seçimlerinde yine bir hüsran yaşatacak gibi... Ne diyelim, Allah akıl – fikir versin. Ama asıl düşünülmesi gereken Uğur Dündar’ın neden sustuğudur... Dündar programına aldığı CHP’lilere neden bunları sormuyor?.. Seyit Rıza heykelinin altında neredeyse ondan özür dilercesine açıklama yapan CHP varken... Diğer tarafta Atatürk’ün canını almak isteyen adamın adının okula verilmesi... Bunların hepsi art arta gelirken... Diğer tarafta AKP iktidarının Atatürk üzerinden politikalar üretilirken... Atatürk’e hakaret edenler tek tek ve sessizce affedilerek hapisten çıkartılırken... Sen ne susuyorsun be adam?.. Derdin ne?..

 

 

 

 

 

 

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact