Pakdemirli’nin 'uçamaz motor yok' dediği THK uçakları bugün uçtu

Bakan Pakdemirli’nin motorları olmadığı için uçamadığını söylediği THK uçaklarından iki tanesinin başarılı bir şekilde su söndürme faaliyeti yaptığı görüldü.

 

İzmir'de günlerce süren orman yangınlarında Bakan Pakdemirli tarafından bozuk ve motoru olmadığı söylenerek kullanılmayan  THK'nın uçaklarının bugün tatbikat yaptığı görüldü.

İzmir’de geçtiğimiz günlerde meydana gelen orman yangınında binlerce ağaç yok olurken yangının neden söndürülemediği kamuoyunda tartışılmaya devam ediyor. Son olarak Türk Hava Kurumu’na bağlı uçaklarınıun yangında kullanılmaması konusunda Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemir’linin apronda bekletilen THK uçaklarınIN uçmaya elverişli olmadığını söylemişti.

Bakan Pakdemirli’nin Vizontele filmindeki “Baba akü yok” repliğiyle örnek verdiği THK uçaklarının motorlarının olmadığını söylemiş ve bu sebeple İzmir yangınında kullanılmadığını dile getirmişti. Bu açıklamanın ardından Türk Hava Kurumu’ndan resmi olarak bir açıklama gelmemesine rağmen uçakların çalışır haldeki videosu yayınlandı. Uçakların başarılı bir şekilde söndürme yaptıkları görüldü.

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact