Ramazan günü Suudi savaş uçakları Yemen'de gıda ve ilaç konvoyuna saldırdı

 

Yemen Ensarullah hareketi yüksek siyasi konsey üyesi Muhammed Ali Husi, Suudi savaş ittifakının Beyza eyaletinin Gafar gümrük noktasında gıda ve ilaç konvoyuna saldırısının savaş suçu sayıldığını ifade etti.

Yemen Ensarullah hareketi yüksek siyasi konsey üyesi Muhammed Ali Husi, yaptığı Twitter paylaşımında Suudi savaş ittifakının Gafar gümrüğünde gıda ve ilaç yüküne gerçekleştirdiği saldırının Suudi ittifakın son yıllarda Yemen halkına yönelik işlediği cinayetlerin bariz örneği olduğunu vurguladı.

Muhammed Ali Husi açıklamasının devamında Suudi ittifakın savaş uçaklarının çeşitli yollardan gerilimi tırmandırdığını, bu cümleden Gafar gümrüğüne saldırı düzenlediğini, söz konusu saldırıda sivillerin hayatını kaybettiğini veya yaralandığını belirtti.

Ali Husi son olarak Suudi savaş ittifakı ve Amerika'nın koronavirüs salgınıyla mücadele etmek yerine, Yemen'e yönelik hava ve kara saldırılarını arttırarak, Yemen halkına karşı ambargo ve kuşatmayı daha da şiddetlendirdiğini vurguladı. (Ajanslar)

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact